Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś zadowolony z wymiany projektorów ? Czy polecił być taką wymianę innym ?
Tak, polecam. 67 42.14%
Nie, odradzam. 3 1.89%
Jeszcze tego nie zrobiłem ale widzę taką potrzebę. 74 46.54%
Jeszcze tego nie zrobiłem i nie widzę sensu. 15 9.43%
Głosujących: 159. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2020, 23:09   #1001
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Regeneracja odbłyśników kesenon

Ja podejrzewam że koledze chodziło o osłony soczewki, te takie srebrne które widać na zewnątrz lampy. I to tak, jest do kupienia bez problemu. Natomiast to czego ja potrzebuję to te takie niebieskie plastiki z których wystają wkręty do mocowania soczewki.

dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2020, 14:48   #1002
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Regeneracja odbłyśników kesenon

jak kolego, poradziłeś sobie?
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2020, 16:19   #1003
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Regeneracja odbłyśników kesenon

Cytat:
Napisał fido920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak kolego, poradziłeś sobie?
Nic niestety jeszcze nie zrobiłem. Dzwonię i szukam jakichś lamp albo lampy z rozbitka która będzie miała ten plastik cały. Wtedy sobie całość przygotuję na zewnątrz, dopasuję i skręcę w swojej lampie. Wolę mieć zapas jakby coś poszło nie tak. Bo kupić samych plastików nie da się nigdzie albo źle szukam, nie wiem.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2020, 22:22   #1004
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Regeneracja odbłyśników kesenon

Cześć,
Słuchajcie, udało mi się nabyć jedną sztukę tego niebieskiego plastiku. Wychodzi na to że aby zamontować soczewkę Hella gen 3r, należy przyciąć ten plastik po obwodzie. Tam są 3 takie miejsca które oznaczyłem na zdjęciu, gdzie jak przetnę to ten plastik będzie trzymał się wyłącznie na takim cieniutkim kawałku na dole. Zastanawiam się czy to nie trzaśnie i będzie stabilne. Chyba że spróbuję na tyle minimalnie przyciąć żeby tego zupełnie nie przeciąć i może jakoś soczewka wejdzie bo w sumie dużo jej nie brakuje.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A i jeszcze takie może głupie pytanie. Czy soczewki są kierunkowe tzn czy ma znaczenie którą gdzie zamontuję czy może obie są identyczne i nie ma znaczenia którą dam na prawą a którą na lewą stronę? Wizualnie różnic nie widzę ale może jest różnica w ukształtowaniu odbłyśnika której nie dostrzegam.

Ostatnio edytowane przez dizel1982 ; 22-10-2020 o 11:57
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2020, 12:45   #1005
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Regeneracja odbłyśników kesenon

Cytat:
Napisał dizel1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
należy przyciąć ten plastik po obwodzie.
Czym będziesz ciął? Myślałem nad nagrzanym nożykiem tapicerskim...
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2020, 12:56   #1006
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Regeneracja odbłyśników kesenon

Ja mam dremela. Więc moment to przytnę.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2020, 18:05   #1007
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Regeneracja odbłyśników kesenon

Panowie, czy ktoś byłby mi w stanie powiedzieć, czy jak soczewka wejdzie mi w ten niebieski plastik tylko ile na poniższym zdjęciu to będzie ok czy powinienem docinać żeby weszła jeszcze głębiej?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2020, 22:28   #1008
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Regeneracja odbłyśników kesenon

Cytat:
Napisał dizel1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, czy ktoś byłby mi w stanie powiedzieć, czy jak soczewka wejdzie mi w ten niebieski plastik tylko ile na poniższym zdjęciu to będzie ok czy powinienem docinać żeby weszła jeszcze głębiej?
jak postępy prac?
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2020, 09:23   #1009
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Regeneracja odbłyśników kesenon

Cytat:
Napisał dizel1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam dremela. Więc moment to przytnę.
...kolega chyba z dremelem do kanału wpadł i nie może się wygrzebać...
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2020, 22:21   #1010
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Regeneracja odbłyśników kesenon

Cytat:
Napisał biker1987 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, miałem problem z ksenonami a mianowicie bardzo słabo świeciły.Widziałem kilka tematów na ten temat,ale żaden nie był jakoś konkretnie opisany więc dla zainteresowamych opisze mój przypadek i rozwiązanie problemu. Moje ksenonu świeciły gorzej niż zwykła żarówka więc postanowiłem rozebrać lampę sam i zobaczyć co dzieję się w środku, po rozebraniu calego ksenonu już wiedziałem co jest przyczyną. Odbłyśniki były wypalone (czarne) a w niektorych miejscach odpadł juz chrom, postanowiłem wysłać je do regeneracji, okazało sie, że są tak przepalone, że nie nadają sie do nieczego i jedyne wyjście to zakup innych zregenerowanych 200zl za szt i tu ciekawostka, po 1 oryginalne odbłyśniki sa plastikowe a firma przysłała mi metalowe po 2 mają troche inny kształt. Przez telefon usłyszałem, że nie mam się przejmować innym kształtem bo te które dostałem są z jaguara albo land rovera i są metalowe a nie szajsplastik ford co niby wydłuża ich żywotność, faktycznie troche się różniły ale żadnych problemów z montażem nie bylo. po zamontowaniu wszystkiego jestem mega zadowolony mam dzien w nocy efekt jest MEGA. Całym problemem bylo to że w moim Mondku po odpaleniu auta caly czas palą się ksenony i tak bylo przez 5 lat , żarniki również były wypalone i miały na sobie biały nalot. Na sam koniec dodam ze zamontowałem niebieskie żarówki osram cool blue H1 )doświetlanie zakretów) efektem jest brak róznicy koloru z ksenonem. Jeśli macie włączone ksenony cały czas to polecam wyłączenie tego trybu bo jak widzicie jest to kosztowne w naprawie pozdrawiam
Witam Państwa Serdecznie,
Przeglądam sobie ten temat już od dłuższego czasu. Jestem właścicielem mondeo mk4 z przebiegiem 240 tysięcy. Auto w moim posiadaniu od nowości. Niedawno wymieniałem żarniki bo jeden zaczął już świecić na różowo i właśnie zmartwił mnie widok odbłyśnika. Był już po prostu wypalony. Jak już wspomniałem, przeczytałem ten temat cały. Wiem że można wymieniać soczewki na inne itd. Nie chcę się za bardzo w to bawić tym bardziej że samochód prawdopodobnie za rok będę chciał sprzedać. W najgorszym razie kupię po prostu regenerowane oryginalne ale właśnie trafiłem na ten post, zadzwoniłem do firmy z Gdańska i też proponowali mi odbłyśniki metalowe. Mam do Was pytanie. Czy ktoś już takie montował? Jak to pasuje? Trzeba coś przerabiać? Sprzedawca powiedział że nie pasują na zasadzie P&P i dlatego chcę wiedzieć co tam dokładnie trzeba przerobić bo nie miał czasu mi tłumaczyć przez telefon. Proszę o kontakt jeżeli ktoś już montował odbłyśniki z tej firmy.
Pozdrawiam.
mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.