Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2020, 10:41   #1
mejamary
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 03-11-2020
Skąd: Poznań
Model: MK2
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1983
Postów: 13
Domyślnie 2,5D odpowiednie wtryski do pompy Bosch

Jako "nowy"na forum chciałem gorąco przywitać wszystkich właścicieli różnych fordów. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jestem właścicielem leciwego Forda Transita (1983r) w zabudowie kamper i od pewnego czasu borykam się z problemem pompy wtryskowej oraz doboru samych wtrysków.

Auto jak już pisałem wyżej jest z 1983 roku jednakże z informacji jakie posiadam któryś z poprzednich właścicieli wymienił w nim silnik (oryginalnie był 2,4D) montując nowszy z Transita 2,5D z 1995roku. Ciężko mi zweryfikować tą informację gdyż przez lata mógł on podlegać innym modyfikacjom wykonanym przez poprzednich użytkowników. Na bloku silnika widnieje poniższy numer: 974F-6015A oraz nr 26B97. Brak jakichkolwiek oznaczeń silnika przy kolektorze wydechowym czy też w okolicach pompy paliwa. W związku z tym, że w sezonie letnim miałem awarię termostatu zmuszony byłem wykonać dość poważny remont silnika obejmujący m.in.:szlif głowicy, wymianę uszczelki oraz regenerację gniazd zaworowych. Mając już „na warsztacie” głowicę dokonałem także sprawdzenia wtryskiwaczy, które były w nim zamontowane. Wtryski (Stanadyne 3067Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. otwierają się przy ciśnieniu ok 160MPa i są dość mocno wyeksploatowane. W literaturze znalazłem informację, iż wtryski winny otwierać się przy ciśnieniu ok 240-260MPa w zależności od zamontowanej pompy wtryskowej. Niestety w żadnej z książek nie znalazłem informacji dotyczącej ciśnienia pracy pompy, którą ja posiadam w swoim aucie – BOSCH 0 460 414 119 624 na dole pompy widnieją także cyfry 115666 oraz 021943. Brak tej wiedzy uniemożliwia mi poprawne dobranie odpowiednich wtryskiwaczy. Być może Wy drodzy forumowicze posiadacie jakiekolwiek informacje odnośnie mojego silnika, pompy wtryskowej czy też doboru wtrysków. Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki i dane. Niestety literatura jaka posiadam oraz Internet milczy w tym temacie. Pozwoliłyby mi one uzdrowić mojego klasyka, który obecnie stoi w garażu i niecierpliwi się by ponownie ruszyć w trasę.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mejamary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2020, 11:59   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: 2,5D odpowiednie wtryski do pompy Bosch

W zasadzie wszystkie wtryskiwacze Stanadyne dedykowane silnikom 2,5D/TD mają bardzo podobne ciśnienie otwarcia, różnią się natomiast rozpylaczami (średnica otworów), wzniosem iglicy i wartością powrotów paliwa.
Najlepiej w Twojej sytuacji byłoby sprawdzić jaki masz silnik, typ silnika wybity jest na wystającym rancie silnika nad miską olejową, po stronie kierowcy, bliżej pierwszego cylindra (spójrz na rysunek). Mając typ silnika znamy roczniki jego produkcji i moc, a więc i układ wtryskowy oraz model wtryskiwaczy jakie mogły być stosowane. Wtedy można znaleźć typ wtryskiwacza i go szukać lub podobnego zamiennika.
Jednak pompa wtryskowa też mogła być zamieniona, jeżeli jest takie podejrzenie, to ja niestety nie pomogę, trzeba by z oznaczeniem pompy informować się chyba u Boscha. Ale zdjęcie pompy też może sporo powiedzieć o roczniku, bo mają pewne cechy zewnętrzne, charakterystyczne dla różnych modeli Transita.
Generalnie nie ma co za bardzo dzielić włosa na czworo - najważniejsze w tym układzie pompy rotacyjnej jest to, aby wszystkie wtryskiwacze miały wyrównane ciśnienie w poprawnym zakresie, aby nie lały i aby były prawidłowo zamontowane (uszczelki). W możliwych kombinacjach - sprawna pompa i sprawne wtryskiwacze będą pracowały prawidłowo, różniąc się w granicach 10-12% mocą silnika, zużyciem paliwa i dymieniem.

Czasy pełnej dostępności części układu wtryskowego do tych modeli już dawno minęły, trzeba pogodzić się z tym i iść na pewne techniczne ustępstwa.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 06-11-2020 o 12:21
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2020, 12:31   #3
mejamary
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 03-11-2020
Skąd: Poznań
Model: MK2
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1983
Postów: 13
Domyślnie Odp: 2,5D odpowiednie wtryski do pompy Bosch

Sprawdzałem kilkakrotnie nr silnika i nic nie mogłem znaleźć oprócz tego co napisałem wyżej. Sprawdzę jeszcze raz okolice miski olejowej być może coś mi umknęło .

Zdjęcie pompy wkleję jutro, na tą chwilę mam tylko takie z podanymi nr.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 16-08-2022 o 19:21
mejamary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2020, 14:04   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: 2,5D odpowiednie wtryski do pompy Bosch

Cytat:
Napisał mejamary Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzę jeszcze raz okolice miski olejowej być może coś mi umknęło .
Musi być tam numer, chyba, że silnik ma zeszlifowane numery, ponieważ np. ... pochodził z lewego źródła. Bo końcówka numeru wybitego na tym rancie ma taki sam numer jak końcówka VIN-u samochodu, z którego pochodzi...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 06-11-2020 o 14:07
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 19:06   #5
mejamary
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 03-11-2020
Skąd: Poznań
Model: MK2
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1983
Postów: 13
Domyślnie Odp: 2,5D odpowiednie wtryski do pompy Bosch

No i nieststy numeru brak. Przeszukałem całą stronę o której piszesz w swoim poście i jedyne co znalazłem to literka A wybita mniej więcej tam gdzie na Twoim rysunku jest cyfra 1 oraz wiele liter B wybitych na łapie silnika.
Brak oznaczeń na boku,wskazane palcem oznaczenia B oraz prawdopodobnie literka R

Po drugiej stronie silnika (od strony filtra oleju )brak oznaczeń.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 16-08-2022 o 19:21
mejamary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 20:33   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: 2,5D odpowiednie wtryski do pompy Bosch

Jeszcze podsyłam zdjęcie, gdzie ma być numer - aby nie było wątpliwości, u Ciebie faktycznie go tam nie ma, został zeszlifowany.
Sądząc po pompie Bosch VE ze zdjęcia, jest to wczesny Mk5, czyli lata 1994-1997, oznaczenie być może 624-3.
Zakładając, że to oryginalna pompa do tego silnika. Brakuje np. sztangi przepustnicy (takiego pręta-popychacza). Takiej sztangi nie miały silniki z EPIC-em. Mógł mieć 70 lub 75 KM. Pod takie silniki trzeba szukać wtryskiwaczy. W wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post #7 masz podane tabele wtryskiwaczy.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg oznaczenie silnika.jpg (90.7 KB, 9 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-11-2020 o 20:35
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.