Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-11-2020, 17:05   #1
Mateusz2021
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-11-2020
Skąd: Gniew
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 benzyna + lpg
Rocznik: 2002
Postów: 2
Question Hałas ze skrzyni już podczas wolnej jazdy

Witam, nie wiedziałem za bardzo jaki nadać tytuł tych objawów.

Jestem właścicielem Forda Mondeo MK3, 2.0 benyzna + LPG, ze skrzynią automatyczną z 2002 roku.

Podczas jazdy na autostradzie, nagle usłyszałem głośny hałas z pod maski, jakby tarcia jakiegoś elementu po asfalcie. Zjechałem na pobocze, zerknąłem pod maskę, pod samochód, nic nie wisiało, nie było luźne, a silnik pracował równo, także winy w silniku bym nie szukał.

Włączyłem na D, ruszyłem ponownie, do około 10 km/h nie było żadnego hałasu, im szybciej jechałem do 30km/h tym hałas (jakby tarcia metalicznego elementu po asfalcie był głośniejszy). Wydobywał się z pod maski po stronie kierowcy, tam gdzie jest skrzynia oraz lekko słyszalny był zza zegarów deski rozdzielczej. Po chwili Fordzik zaczął szarpać, zatrzymałem się, nie chciałem ryzykować blokady kół i ściągnąłem lawetę. Na lawetę wjechałem jak i zjechałem, biegi skrzynia przełącza.

Podejrzewam skrzynię, ponieważ wcześniej na zimnym silniku podczas przełączania na R, słychać było głośne metaliczne stuknięcie, na rozgrzanym już nie i tylko na wstecznym biegu.

Niedawno remontowany był silnik, wymiana pierścieni, uszczelka oraz zimmering na skrzyni, samochód palił olej oraz posiadał wyciek ze skrzyni.

Odkąd mam Mondeo wymieniłem olej w skrzyni dwa razy, ostatni raz po 50tyś km, dokładnie przejechałem na nowym około 700km i zdarzyło się takie coś co napisałem wyżej.

Czy ktoś miał podobne objawy lub wie co to może być, czy naprawdę skrzynia i czy jest szansa na jej remont lub wymiana na używaną z OLX?
Stoję w miejscu bo nawet nie jestem pewien czy to na 100% skrzynia, a wiem, że w mojej małej wiadomości nikt nie podejmie się jej remontu i czekałby mnie dojazd do trójmiasta (70 km)

Jestem nowym członkiem forum, ostatnio zainwestowałem sporo w silnik, dlatego nie chcę pozbywać się Fordzika, robię go dla siebie i chcę jeszcze nim pojeździć. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

Pozdrawiam, Mateusz


Ostatnio edytowane przez Mateusz2021 ; 09-11-2020 o 17:08
Mateusz2021 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2020, 10:35   #2
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: Hałas ze skrzyni już podczas wolnej jazdy

sprawdzales stan oleju w skrzyni teraz po tym incydencie?
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.