Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-10-2010, 18:29   #131
waperr
ford::average
 
Avatar waperr
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-11-2009
Skąd: Łódź/Ciechocinek
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 87
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

U mnie piszczy wysprzęglik przy 206tyś, często tak jakby wibruje autem jak stoi na luzie no i zapadł się troszkę pedał sprzęgła.
Kupiłem cały komplet do TDDI z 2002 ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]), mechanik mówi że cena 1550pln za komplet to tanio więc podaję linka do aukcji i jeszcze jeden do aukcji tego sprzedawcy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] może komuś się przyda.

__________________
http://www.motostat.pl/user_images/13571/icon1.png
waperr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2010, 07:46   #132
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

no cena rzeczywiscie LUKs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., gwarancja tez jest - ciekawe tylko jak egzekwowana, troche dziwnie wyglada ten wysprzeglik bo tez mam LUKa a wyglada inaczej - chyba ze to wina zdjecia
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2010, 10:59   #133
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Cytat:
Napisał muli9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
troche dziwnie wyglada ten wysprzeglik
bo to jest do szóstki ale facet nie dba o zdjęcia i wstawia co ma pod ręką.

no i mnie również dopadła dwumasa. zaczęło się od chrobotania i piszczenia wysprzęglika na półsprzęgle. potem doszło głuche dudnienie (nie metaliczne stukanie) na wolnych obrotach. no i na koniec rozrusznik zawaliło opiłkami tak, że przestał załączać bendix tylko rozrusznik wył. całość od objawów wysprzęglika do opiłków trwała ok. miesiąca może półtora. drugi zestaw DKZ przy ponad 320 czyli wychodzi 160 tys. km na zestawie.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 19-10-2010 o 10:28
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2010, 22:02   #134
lukass10
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-10-2010
Skąd: Kielce
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Kurcze straszą wszyscy dwumasą :-) Mam zrobione 117 kkm i sie zastanawiam kiedy mnie to dopadnie. Mam delikatne drgania na zimnym silniku (zatrzęsie delikatnie przez ok. 2-3 sek. po odpaleniu bez względu na wcisnięcie sprzęgła) no i jak gaszę to słychać (chyba zawsze) pojedynczy stuk. Ale wydaje mi się to normalne :-)
Poza tym autko sprawuje się bardzo dobrze, czuć pełną moc pod nogą i zrywność auta, aż wbija w fotel (a to tylko 130 PS).
Czasem trzeba dołożyć do autka, tylko nie można być przewrażliwionym tak jak mój brat. Kupił Vectrę GTS z LPG w idealnym stanie, ale potrafił włożyć w nią prawie 7000 zł w ciągu roku, bo np. szumiału mu niby opony i kupił good yeary po 500/szt. i dalej mu szumią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukass10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2010, 12:40   #135
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

odpowiedz jest bardzo krotka - ludzi mozna podzielic na dwie grupy: majaca problemy i ta druga ... szukajaca sobie problemow ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2010, 10:24   #136
lukass10
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-10-2010
Skąd: Kielce
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Mam jeszcze ciekawą informację od mojego mechanika (przeprowadziłem z nim wywiad na temat mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Otóż twierdzi, że koło dwumasowe wykańcza się stosunkowo szybko jeśli na postoju (np. na światłach) trzyma się wciśnięte sprzęgło. No i lepiej gasić na wciśniętym sprzęgle.
lukass10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2010, 12:47   #137
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Cytat:
Napisał lukass10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otóż twierdzi, że koło dwumasowe wykańcza się stosunkowo szybko jeśli na postoju (np. na światłach) trzyma się wciśnięte sprzęgło. No i lepiej gasić na wciśniętym sprzęgle.
jak trzyma się wciśnięte sprzęgło to głównie wykańcza się wysprzęglik a w zasadzie łożysko a przy okazji dostaje trochę docisk sprzęgła (słoneczko). samej dwumasie jest to obojętne.
gaszenie i odpalanie na wcisniętym jest zalecane w instrukcji fabrycznej do dieslów mk3 więc to żadna nowość
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2010, 15:12   #138
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak trzyma się wciśnięte sprzęgło to głównie wykańcza się wysprzęglik a w zasadzie łożysko a przy okazji dostaje trochę docisk sprzęgła (słoneczko). samej dwumasie jest to obojętne.
gaszenie i odpalanie na wcisniętym jest zalecane w instrukcji fabrycznej do dieslów mk3 więc to żadna nowość
Koło dwumasowe wykańcza się zdecydowanie szybciej, jeśli silnik "dostaje popalić" na niskich obrotach. Drugą zabójczą rzeczą dla dwumasy jest "uduszenie" silnika przy ruszaniu, zresztą zazwyczaj słychać wtedy jedno bardzo głośne stuknięcie - to właśnie dwumasa mówi, że ją zabolało.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2010, 23:07   #139
asiuladm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: łódź
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

U mnie zaczęło się od piszczenia łożyska przy wciśniętym sprzęgle . Jeździłam tak ze trzy miesiące, aż tu nagle od dwóch dni prawie nie mogę wrzucić żadnego biegu. Jak jest zimny to masakra , potem jak już trochę pojeżdżę jest trochę lepiej ,ale niewiele. Nie ma żadnych stuków, drgań ,ani problemów z odpalaniem.
Czarna rozpacz normalnie , już się boję diagnozyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
asiuladm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2010, 23:36   #140
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Cytat:
Napisał asiuladm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie zaczęło się od piszczenia łożyska przy wciśniętym sprzęgle . Jeździłam tak ze trzy miesiące, aż tu nagle od dwóch dni prawie nie mogę wrzucić żadnego biegu.
znaczy się co? sprzęgło wpadło w podłogę i bierze bardzo nisko?
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.