Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2010, 17:56   #41
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Przygotowania do dalekich tras w wakacje.

na Zgorzelec to masz dookoła mocno jak chcesz wrócić na A4 a i tak wyjedziesz przed Legnicą ...

__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 18:37   #42
misu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 Tdci 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 11
Domyślnie Odp: Przygotowania do dalekich tras w wakacje.

To ja też się przyłączę. W czerwcu 2009 z pełnymi gatkami wyruszyłem do Norwegii /Vestre Jakobselv, Vadso, Vardo, Hamningberg, Nordkapp, Hammerfest, Alta, Senja, Lofoty, Trondheim, Aursjo Vegen, Andalsnes, Valdresflya, Lindesnes fyr /i te sprawy. Ponieważ jechałem tam czwarty raz z rzędu /a pierwszy raz "najbardziej awaryjnym modelem Mondeo 2,0 tdci 130km 2002 r/, więc miałem świadomość tego , że w razie czego to tylko "zapałka do baku" - uwierzcie gatki naprawdę były pełne.

Powiem wam tak , drogi od niemieckich autostrad ,przez wspaniałe drogi szwedzkie,fińskie, nasze za..ste słynne tu płyty, po szutrowe i gruntowe odcinki w Norwegii, łącznie przejechane w ciągu 25 dni -12000 km /bez 6/, żadnych kompromisów - jeden wielki zamach na trwałość zawieszenia, silnika, wszystkich układów i co? Dwie spalone żarówki świateł postojowych. Średnie spalanie z tej trasy 5,9 l/100km. Wrażenia z jazdy ? Jak macie to wiecie. Teraz czas na Hiszpanię.

PS. A najlepsze jest to, że po tej wyprawie robiłem przegląd tzw "olejowy rozszerzony promocyjny" w ASO i po raz pierwszy /jedyny/ całość zakończyła się /oprócz wszystkich filtrów i oleju / na dolaniu 0,5l płynu chłodzącego i stwierdzeniu miłego pana, że "w pańskim aucie nie znaleźliśmy żadnej usterki" - nie wykorzystali sytuacji by coś wymienić - byłem w ciężkim szoku po tej sentencji.

Odwagi i powodzenia w waszych wojażach!!!

Ostatnio edytowane przez misu ; 26-03-2010 o 11:07
misu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2010, 22:18   #43
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Przygotowania do dalekich tras w wakacje.

Cytat:
Napisał misu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najbardziej awaryjnym modelem Mondeo 2,0 tdci 130km 2002 r
a kto Ci powiedział ze to najbardziej awaryjne jest ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał misu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w pańskim aucie nie znaleźliśmy żadnej usterki
czyli jednak nie awaryjny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gratulujemy wyboru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 18:27   #44
TTT
ford::average
 
Avatar TTT
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo Ghia MKIII Kombi Automat, Transit Jumbo
Silnik: 2.0 TDci / 2.2 TDci 125 KM
Rocznik: 2004 / 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Przygotowania do dalekich tras w wakacje.

Już dwa razy w Chorwacji - wypady w sumie po około 3000 km. W sierpniu planowany trzeci raz. Jeździmy na dwa auta - drugi to pasek tdi. Kolega musiał dolewać trochę oleju - jednak trochę mu spalił.
Autostradami w Słowacji i Chorwacji to prędkości ok 160-170 km/h.
W tej chwili mam do wymiany prawdopodobnie łożysko i poduszkę przedniego amortyzatora - trochę puka. No i pasek wieloklinowy + cały osprzęt. Ale zastanawiam się jeszcze, czy nie pojadę tak jak teraz stoi - niestety finanse w nie najlepszej kondycji...
TTT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 18:48   #45
t_skiba
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-11-2007
Skąd: Lubin/ Edynburg
Model: Opel Omega
Silnik: 3.2 V6
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Przygotowania do dalekich tras w wakacje.

Cytat:
Napisał paul29b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki za info - czyli wybiorę trasę na Zgorzelec albo na jak sugeruje Cobretti na Frankfurt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
Witam!! Ja zawsze jezdze przez Olszyne i jakos idzie wytrzymac. Ale jak chcesz to lepsza droga jest przez Zgorzelec bo tam jest nowa autostrada a4 az do samego slaska. Droge przez Swiecko ja osobiscie nie polecam bo tam sa zwykle drogi jednojezdniowe i jak utkniesz za tirem to mozesz sie wkurzac. Oczywiscie chodzi mi o to ze masz kierownice nie po tej stronie i po takej trasie bedziesz dosc zmeczony chyba ze robisz gdzies postoj. Pozdrawiam i zycze szerokosci.
P.S ja lece w maju do Polski a pozniej w lipcu.

Generalnie to przed wyjazdem pomuje kola i dolewam plynow. Jak do tej pory nigdy nie potrzebowalem korzystac z assistance.
Pozdrawiam podrozujacych!!
t_skiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 19:54   #46
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Przygotowania do dalekich tras w wakacje.

ja przed wyjazdem to tylko auto myję i tankuje na full Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

reszta jest robiona wg potrzeb na bieżąco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.