Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2018, 22:24   #1
BaruSa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-10-2018
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Klocki hamulcowe a komunikat komputera w samochodzie

Witajcie!
Poszukałam trochę na forum, ale nie znalazłam odpowiedzi.
Najprościej będzie chyba tak: czy w samochodzie nie powinien wyświetlić się komunikat o zużytych klockach?
Teoria przewiduje wymianę klocków przy 60tys - a brakuje jeszcze prawie 8 tys; poprzedni przegląd oczywiście robiony w ASO i zero informacji z ich strony, że klocki są w złym stanie.
Szlag trafił klocki i tarcze, a komputer nie pokazał żadnego komunikatu - pomóżcie Panowie - po prawdzie nie jestem blondynką - ale coś mi się tu nie podoba...
Czy faktycznie tak poważna rzecz nie powinna być w jakiś sposób zasygnalizowana przez komputer? Nie zaświeciło się nic, ani pół kontrolki, fakt - efekty akustyczne były, ale zwalaliśmy je na zużyte opony (wieszając psy na niewinnym producencie), nie przyszłoby nam do głowy, że to mogą być klocki, beż żadnego czerwonego napisu SERVICE czy jakoś tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

BaruSa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 23:08   #2
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,480
Domyślnie Odp: Klocki hamulcowe a komunikat komputera w samochodzie

A czy to auto ma czujnik zuzycia klockow?
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 23:14   #3
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Klocki hamulcowe a komunikat komputera w samochodzie

Czekając tylko na kontrolki to daleko nie zajedziecie. Tym bardziej , jeżeli podczas hamowania był dziwny dźwięk. Pierwsze co sprawdziłbym, wizualnie chociaż , stan klocków i tarcz. Serwis to tylko ludzie , a nie roboty. Tym bardziej w rocznym samochodzie i przebiegu 50 czy 40 kkm to idę o flaszkę , że nawet na klocki nie popatrzyli , ale rutyna gubi tak jak w ww przypadku.
Z drugiej strony to trochę szybko zużyte klocki , może odkleiły się okładziny ? Albo tak ktoś lubi trzymać nogę na hamulcu? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 30-10-2018 o 23:16
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 07:44   #4
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,135
Domyślnie Odp: Klocki hamulcowe a komunikat komputera w samochodzie

Cytat:
Napisał BaruSa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie!
Poszukałam trochę na forum, ale nie znalazłam odpowiedzi.

Teoria przewiduje wymianę klocków przy 60tys - a brakuje jeszcze prawie 8 tys; poprzedni przegląd oczywiście robiony w ASO i zero informacji z ich strony, że klocki są w złym stanie.
Szlag trafił klocki i tarcze, a komputer nie pokazał żadnego komunikatu - pomóżcie Panowie - po prawdzie nie jestem blondynką - ale coś mi się tu nie podoba...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Może z tą blondynką to nie jesteś do końca pewna tego cooooo? .....
ale
czy czasami nie było tak że ta rzecz po prawej obok kierowcy na tunelu to nie był zaciągnięty hamulec pomocniczy ? i nawet nie zauważyłaś tego ?..
Koledzy słusznie twierdzą że to nie możliwe żeby w rocznym samochodzie posypały się całkowicie klocki i dlatego nie znalazłaś tego na forum .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 08:01   #5
Obiboc
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Hyundai IX 20/Ford S-max
Silnik: 1.4 Pb / 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2008
Postów: 263
Domyślnie Odp: Klocki hamulcowe a komunikat komputera w samochodzie

Z hamulcami tak jest, że większość samochodów nie ma żadnego czujnika zużycia klocków "kontrolki", bo akustyczny "piszcząca blaszka " jak klocki maja się ku końcowi można mieć w każdym aucie. Kontrolkę zużycia hamulców ponoć mają BMW ( zasłyszana informacja).
Obiboc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 08:27   #6
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Klocki hamulcowe a komunikat komputera w samochodzie

Wg mnie wiele marek ma czujnik zużycia klocków, choćby VW, Ford ich nie ma. Ale efekty akustyczne są jednak w każdym samochodzie, a jeśli kierowca bagatelizuje te odgłosy to niestety sam się naraża na niebezpieczeństwo, no i koszty. A jeśli dodatkowo twierdzi, że przy hamowaniu jest głośno bo opony kiepskie, to ... nie skomentuję tego. Następnym razem reaguj, bo to że w harmonogramie przeglądów stoi 60tkm nie oznacza, że tyle klocki mają wytrzymać. Jednemu starczą na 30tkm, innemu na 90.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 09:38   #7
BaruSa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-10-2018
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Odp: Klocki hamulcowe a komunikat komputera w samochodzie

Ooooo panowie!!!
Jakże Was rozczaruję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To mój mąż jeździ tym fordem, ja mam swojego espasika, którego nie zamieniłabym na żaden inny samochód...
Problem w tym, że podczas hamowania nic nie piszczało, nie było "bicia" ani żadnych innych objawów.
Podczas normalnej jazdy auto wydawało odgłosy faktycznie jak przy wadliwej oponie, dlatego też mąż zaczął od oponiarzy i dopiero wtedy wyszło ekhmmm... szydło z worka.
Uprzedzając Wasze komentarze - mąż naprawdę bardzo dużo jeździ (ww ford nie ma jeszcze roku), ale coś takiego zdarzyło się pierwszy raz.
BaruSa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 10:39   #8
Obiboc
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Hyundai IX 20/Ford S-max
Silnik: 1.4 Pb / 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2008
Postów: 263
Domyślnie Odp: Klocki hamulcowe a komunikat komputera w samochodzie

50 tys w niecały rok faktycznie sporo. Nie wiem jaki dźwięk wydaje uszkodzona opona, piszczy na zakrętach czy coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wracając do tematu nie ma się co pastwić ani obrażać, w fordzie nie ma czujnika nic nie pokazuje że klocki maja dość. Co jakiś czas trzeba zajrzeć, osobiście oglądam ich stan co najmniej dwa razy w roku, przy okazji sezonowej zmiany kół. Sam prawie zniszczyłem tarcze bo klocki miały grubość kartki papieru. A z klockami jest rożnie, ostatnio wymieniałem klocki w aucie żony po 30 tys km. Piratem małżonka nie jest po prostu takie auto. W swoim poprzednim aucie zrobiła 90 tys na komplecie i nie było problemu. Tak że tylko sprawdzać co jakiś czas.
Obiboc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 17:00   #9
BaruSa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-10-2018
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Odp: Klocki hamulcowe a komunikat komputera w samochodzie

Cytat:
Napisał Obiboc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co jakiś czas trzeba zajrzeć, osobiście oglądam ich stan co najmniej dwa razy w roku, przy okazji sezonowej zmiany kół.
Auto miało przegląd początkiem wakacji i nikt słowem nie wspomniał, że klocki mogą nie dożyć 60 tys.
BaruSa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 17:15   #10
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Klocki hamulcowe a komunikat komputera w samochodzie

Cytat:
Napisał BaruSa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto miało przegląd początkiem wakacji i nikt słowem nie wspomniał, że klocki mogą nie dożyć 60 tys.
W moim serwisie też nie zauważyli, że klocki się skończą za 3 tys. km. Bywa tak. Z drugiej strony wcześniej serwis zawsze przedwcześnie sugerował wymianę klocków, które bez problemów robiły jeszcze np. 15 tys. km. - wiadomo kasa dla serwisu. Oba przypadki są naganne.
Jednak jak wyżej wspominali inni hałas od zużytych klocków łatwo wychwycić.
Zauważyłem, że ostatnie klocki, które jeździły dłużej były na Focusie 2008 i zrobiły po 80-90 tys. Każde nowsze auto wymaga wymiany klocków coraz częściej - nawet do połowy tych przebiegów - (i nawet biorąc pod uwagę, że mam samochody cięższe to jednak coś nie tak). Zużycie klocków jest też różne w zależności od stylu jazdy. Hamowanie silnikiem itd.

Ostatnio edytowane przez ołowiany ; 31-10-2018 o 17:17
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.