Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-11-2018, 20:41   #1
Gorek78
ford::average
 
Avatar Gorek78
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-11-2014
Skąd: Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 1.5 EcoBoost 150KM Titanium
Rocznik: 11.2018
Postów: 61
Domyślnie Parowanie reflektorów

Cześć,

Zaparowane reflektory auto nowe 2018 10 km 2 dni na ulicy. Po wjeździe do garażu parują reflektory (biksenon led). Utrzymuje sie to ok 6-8h. Delikatnie skrapla się woda wzdłuż leda. Czy jest możliwe że to samo ustąpi, wygrzanie klosza itp... oczywiście zgłosiłem do Forda ale póki co każą obserwować...ktoś miał podobnie lub słyszał coś na ten temat ... z góry dziękuje

Gorek78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2018, 21:13   #2
YS3F
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 01-09-2017
Skąd: Szczecin
Model: Escape
Silnik: benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 78
Domyślnie Odp: Parowanie reflektorów

Ja mam tak z tyłu w 2014...

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
YS3F jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 12:07   #3
manianaw
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 04-08-2015
Skąd: Kwidzyn
Model: Escape
Silnik: 2.0EB 242KM
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: Parowanie reflektorów

U mnie to samo z tyłu rok 2014, przód suchy
manianaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 17:38   #4
MarcinSt-Line
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-10-2018
Skąd: Warmia
Model: ST-Line
Silnik: 1,5 eco
Rocznik: 2018
Postów: 9
Domyślnie Odp: Parowanie reflektorów

Gorek78 - miałem to samo w dniu odbioru auta.
Z salonu do garażu miałem 9km ( padał deszcz ) Już pierwszego dnia zauważyłem parowanie.
MarcinSt-Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2018, 11:05   #5
Serek_On_Dope
ford::beginner
 
Avatar Serek_On_Dope
 
Zarejestrowany: 10-11-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Parowanie reflektorów

Jeżeli parują przednie to chyba coś nie tak. Parowanie wystepuje u mnie w tylnich tylko, ale to chyba wydaje sie nawet normalne, w moim poprzednim autku też tak miałem że parowały tylne. Nie sądze że w lampie ksenonowej powinno pojawiac sie zaparowanie, nie widziałem tego w żadnym samochodzie, no chyba że lampa jest nie szczelan, to wtedy tak.
__________________
Ford Escape 2.0 Ecoboost
Serek_On_Dope jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 19:24   #6
Gorek78
ford::average
 
Avatar Gorek78
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-11-2014
Skąd: Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 1.5 EcoBoost 150KM Titanium
Rocznik: 11.2018
Postów: 61
Domyślnie Odp: Parowanie reflektorów

Panie i Panowie tak jak powiedzieli w Fordzie światła się dogrzeją po 3 dniach nic nie paruje a temperatury są różne, zimno, mokro, pada i tak w kółko ... problem sam ustał.
Dzięki za odpowiedzi
Gorek78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2018, 12:12   #7
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Parowanie reflektorów

Szanowni forumowicze .

Własnie jestem po rozmowie z Ford Polska w podobnym temacie .

Mój samochód Ford Kuga nówka sztuka , który stoi jeszcze u dealaera ma nie tylko zaparowania , ale i odbarwienia lamp.

Odrazu należy stwierdzić ,że Ford Polska Wam nic nie pomoże po za wysłaniem swojego "inżyniera" na ogledziny .

Nie dowiecie się nic kiedy te oględziny , na czym polegały i nikt wam żadnego protokołu z tych oględzin nie okaże . Pada tylko suche stwierdzenie przez tel "lampy w opinii naszego inżyniera są sprawne i ok"

Po za tym Ford Polska do póki może nigdy w niczym nie pomoże klientowi a już wogóle jesli cos jest wadliwe . Śmiem twierdzić ,ze gdyby zamówiony samochód nie miał np kierownicy czy kół też by powiedzieli ,ze wszystko w ich mniemaniu jest ok i wina leży po stronie dealera lub przewoznika .

Dla nich klient to zło konieczne .

Co się tyczy zaroszenia lamp wszystko jest opisane w instrukcji obsługi co jest dopuszczalne a co nie .

Jednak w moim nowym aucie ,które nawet nie wyjechało z salonu a od produkcji mineły nie całe 2-mce są przebarwienia lamp od środka (kolory tęczy ) i tez twierdzą ,że wszystko jest ok ................aha twierdzą ,że "lampy w Pana samochodzie wewnątrz czarny element i dlatego przebarwienia widać mocniej niz w innych lampach " Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dealer też ma wszystko w D i zrzuca winę na producenta w "osobie " Ford Polska " a kupuje u niego dwa samochody na raz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Traktowanie klienta w Fordzie to masakra i głeboko się zastanawiam nad pozegnaniem raz na zawsze z tą marką .

Ford stał się ****o wort a Fiat jego brat jak to mówią .

Ostatnio edytowane przez KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI ; 10-12-2018 o 12:18
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2021, 07:44   #8
Agromag
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 21-03-2021
Skąd: WARSZAWA
Model: kuga
Silnik: 2,0
Rocznik: 2020
Postów: 1
Domyślnie Odp: Parowanie reflektorów

Witam..
Ford kuga 2020 z października ...
odebrałem auto z salonu Bemo Motors w Warszawie al. Krakowska marzec 2021 na drugi dzień lampy tylne mocno zaparowane po kontakcie z serwisem czekam i obserwuje po 3 dniach para zeszła.
Po tygodniu wizyta na myjni lampy tylne i przednie zaparowane , wizyta w serwisie tak ma być komunikat Forda porażający ...to jest dopuszczalne ...odparuje.
Przy każdej zmianie temperatur , wizycie ma myjni auto ma zaparowane lampy zjawisko utrzymuje się dwa trzy dni pogarsza to widoczność i degraduje same lampy.
Jakbym wiedział że takie zjawisko występuje w aucie za 160 tys. nigdy bym nie kupił.
Będę pisał do Ford Polska i Ford Europa (jak znajdę namiary).

Ostatnio edytowane przez Agromag ; 21-03-2021 o 07:46 Powód: dopisanie informacji
Agromag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2021, 14:51   #9
andreas300
ford::amateur
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 01-03-2013
Skąd: Wejherowo
Model: ford kuga st line x
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2021
Postów: 3
Exclamation Odp: Parowanie reflektorów

Cytat:
Napisał Gorek78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

Zaparowane reflektory auto nowe 2018 10 km 2 dni na ulicy. Po wjeździe do garażu parują reflektory (biksenon led). Utrzymuje sie to ok 6-8h. Delikatnie skrapla się woda wzdłuż leda. Czy jest możliwe że to samo ustąpi, wygrzanie klosza itp... oczywiście zgłosiłem do Forda ale póki co każą obserwować...ktoś miał podobnie lub słyszał coś na ten temat ... z góry dziękuje
To musisz to zreklamowac to nie jest normale beda ci mowic ze to jest normale nie to poeiedz ze oddajesz Auto bo jest nie sprawne techniczne metalowe czesci beda rdzewiec i przeglad okresowy to uzna jako defekt ja tak mialem i dwa RAZY bylem i powiezlem ze jak tego nie zrobia oddaje Auto i IDE Do adwokata to odrazu wymienila obydwa. Tylnie tez paruja po myjce LUB desz zu i mrozie.

i
andreas300 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.