Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2010, 15:40   #1
jarekgo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: Legnica
Model: Transit
Silnik: 2.5
Rocznik: 1996
Postów: 3
Domyślnie Kemping z automatyczną skrzynią biegów, warto?

Witam,

Jestem zaintersowany kupnem Transita 2.5D z 1996 roku (wersja kampingowa), auto super -przynajmniej tak wyglada, i bylbym 100% za zakupem tago auta gdyby nie skrzynia biegów -AUTOMAT, czy ktos wie jaka moze byc srednia konsumpcja paliwa? Ale najważniejsze pyatnie dot. ewentualnej usterkowosci i serwisowania tego podzespołu (ceny napraw), czy ktos miał doswiadczenie z ta skrzynia biegow i mogłby podzielic sie opinia appros jej uzytkowania, jak sie sprawuje w rzeczywistosci.

Pozdrawiam!
Jacek


Ostatnio edytowane przez SRS ; 24-04-2018 o 17:26
jarekgo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 16:33   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?

Serwisowanie automatu w przypadku awarii to... duże koszty. I natykanie się na pseudo fachowców którzy twierdzą, że posiedli wiedzę tajemną. Coś o ty wiem (ale nie z Transitem).

Ja bym nie brał, bo w przypadku Transita jest to bardzo rzadko spotykane rozwiązanie, a auto przecież nie jest nowe... Zwykłych skrzyń masz na rynku zatrzęsienie, w przypadku awarii taniej jest kupić sprawną używkę niż naprawiać - a fachowiec dobry w skrzyniach to rzadkość. Przy automacie używki raczej nie kupisz.

Zużycie paliwa z automatem może być nieco wyższe, zwykły pali na trasie (mały, krótki) 7-8 l, w mieście do 10 l. Jadąc wyjątkowo ekonomicznie (do 100km/godz) można zejść poniżej 7l. Kempingowy ze względu na oporu powietrza będzie mało palił przy spokojnej jeździe, ale powyżej 100km zużycie może mocno podskoczyć ...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-05-2010 o 16:38
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 16:56   #3
jarekgo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: Legnica
Model: Transit
Silnik: 2.5
Rocznik: 1996
Postów: 3
Domyślnie Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?

...i tu masz racje, ten rocznik (1996) i zastosowana automatycznia skrzynia biegow to rzecz niespotykana (moze dlatego ze nawalala i koncern sie wycofal z jej instalowania???), stad mozna sie spodziewac wysokich kosztow napraw, ze wzgledu na unikalnosc (tez brak tzw fachowcow ktorzy by sie na tym znali) no i czesci -lepiej wymienic calosc niz grzebac i naprwaic cos w srodku. Z drugiej strony czytalem gdzies ze to nie pelny i typowy automat, jakies rozwiazanie polsekwencyjne, nie wiem o co chodzi, ktos gdzies zachwalal, ale sma niewiem, prosze o wiecej opini!
jarekgo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 21:53   #4
Góralczyk
ford::beginner
 
Avatar Góralczyk
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 22-07-2009
Skąd: Pruszków
Model: Były: Transit, Transit Euroline, ST200 :(
Silnik: 2500 V6
Rocznik: 2000
Postów: 38
Domyślnie Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?

Gdy szukałem swojego samochodu natrafiłem na ładne auto, które tak jak piszesz miało automat. Skonsultowałem się telefonicznie z Auto Waś porada brzmiała "Broń Boże, omijać szerokim łukiem" i tak też zrobiłem.
Góralczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 07:57   #5
FajterWWY
ford::beginner
 
Avatar FajterWWY
 
Zarejestrowany: 16-07-2009
Model: Transit/Mondeo
Silnik: 2.4 90KM/2.0 PB
Rocznik: 2004/2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?

Nie wiem jak z transitami przed 2000r, ale po 2000roku skrzynia automatyczna to tak naprawde skrzynia manualna z automatycznym przełącznikiem biegów i sprzęgła. wszytsko jest to samo co w manualu(sprzęglo, skrzynia) tylko w miejscu drążka jest taka mała puszka ktora wrzuca bieg. Jest to słabe rozwiązanie bo wszystko jest na elektronice. Miałem to w swoim transicie(jumbo 2004r) ale w bradfordzie zostało to zmienione na zwykły manual z drążkiem. Koszt 2500zł.
FajterWWY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 17:31   #6
skin80
ford::beginner
 
Avatar skin80
 
Zarejestrowany: 12-02-2008
Model: Transit
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 1999
Postów: 35
Domyślnie Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?

Czesc
Od 3 lat mam automacika 2.5 TD. Kupilem z przebiegiem 150 tys dla pewnosci wymienilem w skrzyni olej i filtr (chociaz niektorzy nie zalecaja) byl dziwnie szary.. Po 3 latach jazdy olej jest nadal zieloniutki jak nowy i ze skrzynia nie mam zadnych problemow. Biegi zmienia plynnie wrecz niezauwazalnie. Co do minusow to fakt po miescie wiecej spala ale w trasie w 8 l/100 sie miesci. Niestety automat ma 4 begi i czwarty wydaje sie za dlugi gdyz potrafi wskoczyc przy 60 km/h. gdyby mial piec byloby bez minusow - takie moje odczuca z automata transitowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

p.s. pewnie jak cos padnie bede mial klopoty ale poki co (odpukac) smiga, pod pelnym obciazeniem pod gorke sam rusza po zwolnieniu hamulca

Ostatnio edytowane przez skin80 ; 20-05-2010 o 17:48
skin80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2010, 16:52   #7
szakal27
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2010
Skąd: Gdynia
Model: ford transit,explorer,taunus
Silnik: 2.0L i 2.4L , 4.0LV6 , 2.OLV6
Rocznik: 2006r , 1999r , 1980r
Postów: 4
Domyślnie Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?

witam ja jeżdżę od 15lat transitami i nigdy nie miałem problemu ze skrzyniami ale ostatnio byłem zmuszony kupić automat i od roku jestem właścicielem transita 2006r 2.4l 90k/M ze skrzynią ASM albo inaczej Durashift EST , przekładnia z elektronicznym wybieraniem przełożeń więcej można poczytać; [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] albo

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
nie jestem zadowolony skrzynia raz chodzi fajnie a raz kaprysi biegi czasem wrzuca po chamsku jak bez sprzęgła z trójki nie chcę zejść na niższe biegi zapala się tryb awaryjny [skrzyni] po czasie tryb sam gaśnie. pojechałem do serwisu na komputer kontrolka się nie paliła skrzynia chodziła idealnie nie było co pokazać komputer też nie pokazał błędu, pan powiedział że te skrzynie pracują tak nie kulturalnie , ja osobiście nie polecam tej skrzyni jak macie jakiegoś speca od napraw to proszę o jakiś kontakt . Ale jak działa wszystko ok to przyjemnie się jeździ nawet 160km/h

Ostatnio edytowane przez szakal27 ; 15-06-2010 o 13:58
szakal27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2010, 10:08   #8
marekpz
ford::advanced
 
Avatar marekpz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2009
Skąd: Mikołów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 200 KM
Rocznik: 2020
Postów: 323
Domyślnie Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?

Niestety ale ten system jest moim zdaniem wadliwy, robiliśmy już kilka takich i koszty nie są małe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W dłuższym okresie (a w niektórych przypadkach nawet od razu) opłaca się przerobić, kolega wyżej napisał że zapłacił 2.5k , cena wskazuje że na używkach, na nowych częściach to koszt ok 3.5-4k
marekpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2010, 12:53   #9
szakal27
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2010
Skąd: Gdynia
Model: ford transit,explorer,taunus
Silnik: 2.0L i 2.4L , 4.0LV6 , 2.OLV6
Rocznik: 2006r , 1999r , 1980r
Postów: 4
Domyślnie Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?

Cytat:
Napisał marekpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety ale ten system jest moim zdaniem wadliwy, robiliśmy już kilka takich i koszty nie są małe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W dłuższym okresie (a w niektórych przypadkach nawet od razu) opłaca się przerobić, kolega wyżej napisał że zapłacił 2.5k , cena wskazuje że na używkach, na nowych częściach to koszt ok 3.5-4k
Tak jak piszesz też to wyczytałem , zawsze jeżdziłem transitami z manualnymi skrzyniami i nie narzekałem ale teraz muszę jeździć automatem i szybciej będę musiał zmienić markę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. auta niż wstawić ręczną skrzynie , chyba że znajdę kogoś kto mi to ustawi bo wina nie jest w skrzyni tylko w tym patencie co przełącza biegi , tak mi się wydaje ...
szakal27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2010, 17:15   #10
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?

Spróbuj się skontaktować z tym gościem:
Jarosław Jakubowski, Pruszcz Gdański E-mail [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
nr, gg.5107099, tel. 501711232.
Jeżeli się tego podejmie, to na 1000% będziesz zadowolony.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.