Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-11-2018, 10:28   #1
Pała007
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-10-2017
Skąd: NS
Model: Ford Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 86
Domyślnie Autopoziomowanie xenonów

Zanosi sie na to że nasz rząd szykuje ciężkie czasy dla naszych aut z USA bez spryków i poziomowania xenonów, wygląda na to że będzie jeszcze ciężej zaliczyć przegląd techniczny bez tych powiedzmy „niezbędnych” chorych gadżetów . Osobiście mam dość już fikołków na diagnostyce, stąd moje pytanie do grona szanownych forumowiczów... czy ktoś na 100% zna osobę lub najlepiej zakład w PL gdzie mają ogarnięty i przerobiony w/w temat ? Gdzie sie umówię podstawie Escape i temat załatwią od a do z w umówionej kwocie ? Bede wdzięczny za namiary lub info


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pała007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 08:25   #2
elfi
ford::advanced
 
Imię: Daro
Zarejestrowany: 03-01-2014
Skąd: ZG
Model: Ford Kuga 1.5 Titanium
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: Autopoziomowanie xenonów

Warsztatu nie znam, ale w tej kwestii. Autopoziomowanie to naprawdę fajna rzecz, oby się tylko nie popsuło. Natomiast zupełnie nie rozumiem potrzeby spryskiwaczy. Mam je w swojej Kudze i oprócz tego, że płyn przy ich używaniu ubywa błyskawicznie, to nie wierzę żeby dokładnie oczyscily reflektory.
elfi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 08:51   #3
Pała007
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-10-2017
Skąd: NS
Model: Ford Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 86
Domyślnie Odp: Autopoziomowanie xenonów

Spryskiwacze może sie sprawdzały ale przy lampach w starszych samochodach, obecnie mam wrażenie że przepisy nie nadążają za rozwojem technologii...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pała007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 12:53   #4
PiotrG69
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-11-2018
Skąd: Siedlce
Model: Kuga/Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: Autopoziomowanie xenonów

Witam. A zdarza się żę jakaś Kuga (escape) sprowadzony za oceanu ma poziomowanie? (płynie do mnie escape Titanium z 2017r z Kanady)
PiotrG69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 13:38   #5
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Autopoziomowanie xenonów

Prawde mówiąc nie słyszałem o takiej. Może gdzieś tam za oceanem ktoś sobie do jakiego egzemplarza dołożył - wszystko jest możliweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 13:45   #6
PiotrG69
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-11-2018
Skąd: Siedlce
Model: Kuga/Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: Autopoziomowanie xenonów

A bez tego poziomowania da się żyć ? czy jakieś funkcje nie będą działały?
PiotrG69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 13:59   #7
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Autopoziomowanie xenonów

Pewnie że da się żyć - kwestia tylko podejścia diagnosty przy przeglądzie. Ja osobiście miałem zakładać ale w końcu nie założyłem i tylko dołożyłem spryskiwacze bo to jest bardziej zauważalne dla diagnosty i policji. Nie mam z tym żadnego problemu. Jadąc w nocy z pięcioma osobami dorosłymi nie oślepiam (robiłem testy) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a i też nigdy mi nikt nie mrugał światłami z naprzeciwka że coś nie tak.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 16:10   #8
Serek_On_Dope
ford::beginner
 
Avatar Serek_On_Dope
 
Zarejestrowany: 10-11-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Autopoziomowanie xenonów

Ja mam lampy wymienione na europejskie, i poziomowanie mam, ale nie mam sprysków. W przepisach jest podobnie jak z tylnim przeciwmgielnym a więc... spryskiwacze reflektorów xenonowych sa potrzebne do uzyskania homologacji sprzedaży na rynek europejski. Jeśli chodzi o pojazd który posiada poziomowanie, bo to najważniejsza rzecz tak naprawdę a nie posiada spryskiwaczy może zostac dopuszczony do ruchu na podstawnie ważnych badan technicznych, spryskiwacze nie są wymogiem ale żeby zhomologowac pojazd nowy do sprzedaży należy je posiadać. Zauwaz że LED nie ma już spryskiwaczy ale poziomowanie ma. W zasadzie chodziło o to żeby żarnik w przypadku zabrudzenia lampy nie grzal się za bardzo i tylko tyle. Jest to co prawda żarzący się gaz ale w soczewce nie ma opcji żeby byl inaczej rozporwadzony poprzez zabrudzenie lampy i tyle. Generalnie faktycznie zabrudzona lampa xenonowa daj mniej światła ale podobnie jest z soczewką i żarowka żarnikową.
Podobnie jest z tylnim przeciwmgielnym, jest napisane że pojazd żeby dostal homologacje musi być w to wyposażony ale nie ma obowiązku jego posiadania pojazd po badaniach i zarejestrowaniu. Moge sie mylić, ale swojego czasu wałkowałem te tematy.
__________________
Ford Escape 2.0 Ecoboost
Serek_On_Dope jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 16:44   #9
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Autopoziomowanie xenonów

Cytat:
Napisał Serek_On_Dope Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobnie jest z tylnim przeciwmgielnym, jest napisane że pojazd żeby dostal homologacje musi być w to wyposażony ale nie ma obowiązku jego posiadania pojazd po badaniach i zarejestrowaniu.
No nie. Oczywiście, że musi mieć. Nie ma natomiast obowiązku ich używania.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 17:42   #10
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Autopoziomowanie xenonów

Prawda jest taka, że spryskiwacze lamp to totalna bzdura, bo i tak nie spełniają swojej funkcji. Spryski to tylko taki dodatek dla naszej "kochanej" policji aby w wypadku ich braku mieć się do czego doczepić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.