Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2021, 18:57   #1681
SirGorg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2021
Model: Focus
Silnik: 1.8 Flexifuel
Rocznik: 2009
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Ok. A jak rozpoznać stary/nowy ROM i skąd ściągnąć nowy ROM? Ze strony ELMConfigu? Instrukcji do programu w zasadzie nie ma, a mam do tego pierwsze podejście i nie chciałbym czegoś uwalić :-(

SirGorg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2021, 19:01   #1682
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Tylko sprawdź najpierw jaki masz (najlepiej zrób zrzut ekranu z zakładki PCM i tutaj wrzuć).
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2021, 19:08   #1683
SirGorg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2021
Model: Focus
Silnik: 1.8 Flexifuel
Rocznik: 2009
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Dobrze, ale zrobię to jutro po południu, OK? Kabel dojedzie dopiero jutro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SirGorg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2021, 19:13   #1684
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

To Tobie się śpieszy - nie mi. W weekend pewnie wyjeżdżam więc do piątku masz czas - potem odpiszę w niedzielę.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2021, 19:19   #1685
SirGorg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2021
Model: Focus
Silnik: 1.8 Flexifuel
Rocznik: 2009
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Spokojnie jak na wojnie. Nie śpieszy mi się aż tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Usiłowałem skontaktować się z kimś w 3city, ale ostatecznie po 3 miesiącach nie udało się nawiązać kontaktu. Teraz 2 czy 4 dni - żadna różnica. Zrzuty ekranu zrobię i wrzucę. Jak będziesz miał czas, siły i chęci, dasz znać. Z góry dziękuję.
SirGorg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2021, 15:43   #1686
SirGorg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2021
Model: Focus
Silnik: 1.8 Flexifuel
Rocznik: 2009
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

No to jestem. Oto zrzuty danych.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na początku zaznaczyłem w drugiej karcie zły ESU i wywaliło mi "awaria silnika". Za drugim razem też jest zaznaczony zły (ESU131 zamiast ESU411) ale pobranie danych się powiodło

Ostatnio edytowane przez SirGorg ; 19-08-2021 o 16:05
SirGorg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2021, 19:01   #1687
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Zacznę po kolei.
1. ELMConfig w wersji 0.2.17c
2. Twój numer oprogramowania to 7M51VE. Na stronce co wyżej podałem najnowszy to 7M51VJ. Pobierz go i wypakuj (7zip krzyczy błędami przy rozpakowaniu więc używałem winrar).
3. Czy warto aktualizować tego nikt Ci nie powie. U siebie miałem 7M51BBA i po aktualizacji na 7M51BBC czuć buło wyższy moment obrotowy w dolnym i niskim zakresie. Hamownia wypluła wtedy 122 KM i 150 Nm. Czy u Ciebie będzie taka poprawa - nie wiem.
4. Aby wczytać ustawienia z configuration nie musisz wybierać typu PCM. U siebie bez wybierania z listy klikałem "Read from PCM" i sam dopierał odpowiedni.
5. W opisie pomocy będę pomijał wyłączanie i włączanie zapłonu (ignition off i ignition on). Program będzie stosownie informował.
6. Przy wgrywaniu czy odczycie PCM należy mieć naładowany laptop i najlepiej jak masz garaż to podłączyć do zasilania 230V oraz akumulator sprawny. Klima i radio wyłączone (tak jak światła) i podczas procedury broń boże otwierać drzwi czy szybę (zerwie połączenie i będzie klops).
7. Jeździsz na oponach 195/65/R15? Bo tak masz wybrane w PCM. Jak masz 205/55/R16 to w Tire Size powinno być 833.
8. Nazwy plików bez polskich znaków.

Aby odczytać PCM należy:
1. Wejść w PCM->Configuration->Read from PCM.
2. Zaznaczyć "Integrated Speed Control" i jak masz oponki 205/55/R16 to Tire Size 833.
3. Kliknąć "Save to file" i zapisać na dysku C (bezpośrednio a nie w jakichś folderach) "mojeauto"
4. Przejść do Procedures->Page 2->Read firmware from PCM to BIN-file i zapisać też na partycji C (bez żadnych folderów) jako "kopiaPCM".
5. Jeżeli proces odczytu potrwa dłużej niż 15-20 min (powinno zająć max 10 min) to musisz zwiększyć szybkość przewodu na 2 Mbps. Opisów na forum jest multum. Bez tego nie warto przystępować do procesu przygotowania "procesu przygotowania nowego romu".
6. Wyłączamy program.

Proces przygotowania nowego romu:
1. Uruchamiamy elmconfig i wchodzimy PCM->Procedures->Page 2.
2. Klikamy "Load firmware from PHF/HEX/BIN-File" i wskazujemy plik który został wypakowany z 7M51VJ.
3. Przechodzimy do karty "Configuration" i klikamy "Load from file" i wskazujemy nasz plik z C:\ o nazwie "mojeauto"
4. Przechodzimy ponownie do karty Procedures (Page 2) i klikamy "Save firmware to BIN-file". Wybieramy znowu C i nazywamy "wgrac" (bez polskich znaków)
5. Wyłączamy program i przechodzimy do etapu "Wgrywanie".

Etap wgrywania.
1. Uruchamiamy elmconfig i przechodzimy PCM->Procedures->Page 2.
2. Klikamy "Load firmware from PHF/HEX/BIN-File" i wskazujemy plik który został przygotowany w etapie powyżej "wgrac"
3. Upewniamy się że block size to "Auto"
4. Wyłączamy telefon aby się nie ruszać w aucie.
5. Klikamy "Write current firmware to PCM"
6. Czekamy aż się wgra (wgrywanie zajmuje tyle samo czasu to odczyt).
7. Jak pokaże że wgrało pomyślnie to uruchomić autko). Jak odpali i na desce nie będzie błędów to cieszyć się.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2021, 19:29   #1688
SirGorg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2021
Model: Focus
Silnik: 1.8 Flexifuel
Rocznik: 2009
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Bardzo pięknie dziękuję za szczegółową instrukcję.

Niestety aktualnie opony to 15", więc wpis jest OK. Kabel śmiga na USB3.0 domyślnie 2Mbps - nic nie musiałem przestawiać. Laptop pod obciążeniem wytrzymuje jakieś 5h, jemu nie będzie potrzebny prąd, ale furmankę podłączę pod prostownik. Na wyłączenie zbędnych odbiorników też wpadłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. włącznie z lampką sufitową (oświetlenia nóg nie da się wyłączyć).

Przy pliku 7M51VJ nie ma dopisku "Europe", może bezpieczniej zassać stopień niższy?

A co z kartami GEM i HEC? Tam tylko zaznaczyć odpowiednie opcje i wysłać do samochodu? (czyli najpierw read from GEM/HEC, zaznaczyć i write to GEM/HEC)
SirGorg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2021, 19:38   #1689
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

To że nie ma dopisku europe przy 7M51VJ to nic nie znaczy. To takie uwagi.
w GEM i HEC klikasz read, zaznaczasz ptaszek i klikasz write (w każdym module zajmuje to 1 sek).

Ostatnio edytowane przez konieczko5 ; 19-08-2021 o 19:49
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2021, 19:49   #1690
SirGorg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2021
Model: Focus
Silnik: 1.8 Flexifuel
Rocznik: 2009
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Poszło. Ale nie bez stanu przedzawałowego. Przy pierwszej próbie wgrywania ROMu wysypał się jakiś błąd na samym początku i wszystko padło. Zrestartowałem wszystko i za drugim razem ROM wlazł. Odczyt trwał 7 minet, ładowanie 12 minet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tempomat hula, aż miło. Przy okazji skasowałem brzęczyk pasa, zmieniłem sekwencję pracy kierunkowskazów (mam dynamiczne). Miodzio. Teraz jeszcze montaż nagrzewnicy PTC, schowek w deskę "pa russki", projektory w drzwi i zrobiłem, co chciałem.

Jedna rzecz mnie tylko niepokoi - na pierwszej przejażdżce próbnej średnie zużycie paliwa skoczyło z 9l na 15l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze raz bardzo dziękuję. W rewanżu chciałbym zaproponować pomoc - wydruki 3D, cięcie laserem - jeśli coś potrzebne.
SirGorg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.