Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-12-2019, 19:31   #41
maovi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Newcastle upon Tyne
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał bigtomi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kabel przeprowadziłem w drzwiach tak jak idą wszystkie kable złącze odpinasz i są wolne miejsca jest dożo wolnych dziurek a do komory silnika też jest łatwo zdjąłem tą zaślepkę i widać wszystko praktycznie wychodzi kabel przy skrzynce od bezpieczników masę przykręciłem do śruby trzymającej lusterko wczoraj jechałem 120km i byłem zdziwiony bo aż trzy razy zapaliła się kontrolka wypalania trwa to tak do 10minut a jeszcze dodam że ja sobie zabezpieczyłem ten kabelek podpoiłem gniazdo z bezpiecznikiem 5A tak na wszelki wypadek to różnie bywa. zdjęcie drugie jest większe nie wiem jak usunąć te pierwsze ale jest ok
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A później od wtyczki w drzwiach? Prowadziłeś w środku drzwi nowy przewód do lusterka, czy da się inaczej, na patencie -bez ściągania boczka?

maovi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2019, 07:36   #42
Rafael22
ford::amateur
 
Imię: Rafael
Zarejestrowany: 04-12-2019
Model: Kuga
Silnik: 2,5
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Jak przewody podpinasz pod przekaźnik R3 , to wygodniej diodę umieścić w plastiku na słupku koło głośniczka. Tylko czarny element jest zgrzany z białym więc trzeba cały plastik słupka zdjąć. Kabel przeprowadzisz po wyjęciu uszczelki drzwi.

Jak już ktoś chce bezpiecznik dawać to nie 5A !

Dioda LED niebieska
napięcie 3.2 - 4.0 V
Prąd diody 20 mA
rezystor minimum 620 R
moc rezystora minimum 0,25W

Ostatnio edytowane przez Rafael22 ; 17-12-2019 o 07:55
Rafael22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2019, 13:19   #43
maovi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Newcastle upon Tyne
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Tak Rafael22, masz rację. Ściągałem już słupek przy montażu głośników i zamontuję tam diodę.
Rezystor i diodę już mam, ale przy próbie przeciągnięcia przewodu za nic nie mogłem znaleźć tej gumowej przelotki :/
Mam Kuge z kierowcą po prawej stronie i wydaje mi się, że jest nią poprowadzona jakąś rurka z parownika, i jestem w kropce... Myślałem żeby przepchać przewód głównym wejściem wiązki do kabiny, ale ciasno tam bardzo i za duże ryzyko uszkodzenia przewodów.
Macie jakieś pomysły?
maovi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2019, 15:24   #44
Rafael22
ford::amateur
 
Imię: Rafael
Zarejestrowany: 04-12-2019
Model: Kuga
Silnik: 2,5
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Ten plastik ze zdjęcia z przeciągnięcia kabla to tak wychodzi jak dźwignia sprzęgła.
Po kliku minutach dumania jak kabel przeciągnąć kolega (właściciel auta) uparł się aby kabel puścić od komory silnika pomiędzy karoserią a błotnikiem, później przez jakiś ala styropian w foli koło zawiasu drzwi i do góry pod plastikowym czarnym trójkątem karoserii wyjście na słupek drzwi.
W sumie po otwarciu drzwi widać kabel przy słupku (nad lusterkiem) około 8cm kabla następnie pod uszczelkę drzwi i w plastik słupka.
Kabel 2 x 0,75mm2 , masa podpięta w komorze silnika za pomocą wkrętu z wiertłem , na końcu kabla oczko, natomiast plus na przewodzie w wiązce który idzie pod ten styk przekaźnika (jest tam kilka przewodów idących pod ten styk) za pomocą szybko złączki.
Jak się znajdzie lepszą drogę na przeprowadzenia kabla z komory silnika do kabiny bez rozbierania połowy auto to się poprawi.
Rafael22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2019, 17:57   #45
maovi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Newcastle upon Tyne
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Masakra jednym słowem. Im nowsze auto tym ciężej. U mnie myślę, że jednak się podejmę przepychania obok głównej wiązki. W Angliku jest zaraz obok schowka. Jak guma jest na tyle cienka żeby przedziurawić ją śrubokrętem to zrobię to chyba tak...
maovi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 10:26   #46
Krzysiek.757
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-12-2019
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał bigtomi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam kolegów z forum zrobiłem sobie kontrolkę do wypalania DPF żeby wiedzieć kiedy to się wypala widać to również po obrotach ale nie zawszę sprawdzałem obroty i gasiłem silnik postanowiłem sobie zrobić kontrolkę czyli diodę z lewej strony na plastykowej osłonie lusterka wykonanie 10minut w kostce od lusterka tam podłączamy sobie diodę do podgrzewania lusterek górny rząd licząc od lewej 5pin minus dolny rząd od lewej 1pin plus ogrzewania lusterek gdy włączymy grzanie lusterek przyciskiem dioda się zapali, ale gdy wypala się filtr DPF komputer też załącz grzanie lusterek i dioda na przycisku się nie zapala ale nasza dioda dodana przy lusterkach zaświeci się tak długo aż wypali nam DPF.
Pozdrawiam morze się komuś przyda.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Powiem tak , podpiąłem wszystko jak należy przy włączaniu przyciska ogrzewania szyby dioda się zapala lecz dzisiaj zauważyłem że DPF się wypala dioda nie świeci przy włączeniu przycisku grzania szyby świeci ale wypalania nie sygnalizuje może ktoś wie co może być przyczyną


Bump:
Cytat:
Napisał dom80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam dziś i ja wrzuciłem diodę LED do DPF zobaczymy jak się będzie sprawowało.
Witam jak z tą diodą działa ?

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 24-01-2020 o 21:23 Powód: zbędne cytaty
Krzysiek.757 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 11:54   #47
dom80
ford::beginner
 
Avatar dom80
 
Zarejestrowany: 13-03-2019
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

U mnie po temacie DPF w trybie off z możliwością powrotu . Tryb miasto i krótkie odcinki.Nie było sensu latać co jakiś czas do mechanika by przez komputer wypalał. Przy wypaleniu wymuszonym się zapala się.
dom80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 18:35   #48
trzmi3lu
ford::beginner
 
Avatar trzmi3lu
 
Zarejestrowany: 20-08-2019
Skąd: Przemyśl
Model: Kuga Titanium Plus
Silnik: TDCI 2.0 180PS 4WD
Rocznik: 2016
Postów: 41
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

U mnie DPF sam się wypalił nawet nie wiem kiedy, ale podejrzewam, że podczas wgrywania map przez około 40 min silnik chodził sobie na wolnych obrotach i jakie było moje zdziwienie jak sczytałem DPF_SOOT = 29 i DPF_LOAD = 6, gdzie miałem wcześniej 89 i 47. Tak, że wydaje mi się że nie jest konieczna gonitwa po autostradach aby wypalić dpfa, u mnie auto jeździ dosłownie wkoło komina, nawet nie łapie temp.

pozdrawiam
trzmi3lu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2020, 06:24   #49
Krzysiek.757
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-12-2019
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał maovi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dioda się nie włącza podczas dopalania z włączoną klimatyzacją. Dzisiaj sprawdzałem DPF dopalony na wczorajszej trasie a dioda się nie zapaliła.
U mnie też nie działa , udało Ci się to ogarnąć ?

Bump:
Cytat:
Napisał dom80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam dziś i ja wrzuciłem diodę LED do DPF zobaczymy jak się będzie sprawowało. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Działa ?
Krzysiek.757 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2020, 07:04   #50
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W opisie masz samochód z 2014 więc wyciągnięcie diody z podgrzewanych lusterek nic nie da . W twoim przypadku tylko przekaźnik .
Opis jest na forum
Metoda z lusterkiem działa tylko w Kuga 2008-2010 nie wiem jak z rocznikiem 2010-2012
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.