Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2020, 10:55   #51
fornalf1
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 15-11-2017
Skąd: Poznań
Model: Ford Kuga II 4x4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał Rafael22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak przewody podpinasz pod przekaźnik R3 , to wygodniej diodę umieścić w plastiku na słupku koło głośniczka. Tylko czarny element jest zgrzany z białym więc trzeba cały plastik słupka zdjąć. Kabel przeprowadzisz po wyjęciu uszczelki drzwi.

Jak już ktoś chce bezpiecznik dawać to nie 5A !

Dioda LED niebieska
napięcie 3.2 - 4.0 V
Prąd diody 20 mA
rezystor minimum 620 R
moc rezystora minimum 0,25W
Hejka... Czy można dać diodę 12V, czy konieczny jest taki zestaw jak podałeś?

fornalf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2020, 15:06   #52
adamjoker
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-11-2016
Skąd: Mazury
Model: Kuga Tit AWD
Silnik: 2.0D 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Można. Te diody 12V mają do jednej nóżki dolutowany rezystor, a całość ukryta w małej koszulce termokurczliwej. Nie ma diód na 12V, tylko dodany ukryty rezystor, który umożliwia podpięcie do układu 12V ;-) Kolega podał tylko dane dla diody niebieskiej, łatwiej znaleźć zwykłą diodę LED o odpowiednim kolorze i średnicy i dodać do niej rezystor. Ale można też wziąć gotowca - czyli diodę na 12V, ale te widziałem tylko czerwone i białe chyba. A może słabo szukałem ;-)

Ostatnio edytowane przez adamjoker ; 11-06-2020 o 15:09
adamjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2020, 17:02   #53
fornalf1
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 15-11-2017
Skąd: Poznań
Model: Ford Kuga II 4x4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Aha.. no to ok. Ja akurat kupiłem czerwoną opisaną jako 12V (jakoś bardziej mi pasuje).
fornalf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 05:45   #54
MarcinM82
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 18-06-2020
Skąd: Biedrusko
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Pytanie w Kudze 2010 2.0 TDCi pod jaki przekaźnik się podpinać ?
MarcinM82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 10:42   #55
ellocco
ford::average
 
Avatar ellocco
 
Zarejestrowany: 22-07-2010
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: KUGA MK1
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 172
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał MarcinM82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie w Kudze 2010 2.0 TDCi pod jaki przekaźnik się podpinać ?
Pod żaden. Podpinasz się pod kabel grzania bocznego lusterka.
ellocco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 16:04   #56
MarcinM82
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 18-06-2020
Skąd: Biedrusko
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał ellocco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pod żaden. Podpinasz się pod kabel grzania bocznego lusterka.
No właśnie nie chcę podpinać pod ogrzewanie lusterek w niektórych wersjach jak sam czytasz to nie działało. Założyciel podał przekaźnik z rocznika 2014 a 2010 ma inna skrzynkę. Przekaźnik będzie w 100% działał.
MarcinM82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2020, 10:04   #57
ellocco
ford::average
 
Avatar ellocco
 
Zarejestrowany: 22-07-2010
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: KUGA MK1
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 172
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał MarcinM82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie nie chcę podpinać pod ogrzewanie lusterek w niektórych wersjach jak sam czytasz to nie działało. Założyciel podał przekaźnik z rocznika 2014 a 2010 ma inna skrzynkę. Przekaźnik będzie w 100% działał.
Założyciel tego tematu posiada KUGĘ 2 a ty i ja mamy KUGĘ 1. jest oddzielny temat dla niej i to chyba nie jeden.

np. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez ellocco ; 01-07-2020 o 10:06
ellocco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2020, 20:57   #58
odol3
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-07-2007
Model: FORD KUGA
Silnik: 2.0 TDCi 163
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Witam!
Przed wakacjami podłączyłem diodę do podgrzewania lusterka, zrobiłem 3000 km i nic. Widocznie musze podłączyć pod przekaźnik. Robiłem ze 3 podejścia i nie mogę znaleźć tego miejsca do przeciągnięcia przewodu. Pomóżcie jak to znaleźć. Tak wiem, jest nad pedałem sprzęgła jak na zdjęciu ale u mnie jest jakoś inaczej. Dajcie jakieś podpowiedzi.
Kuga II 2013 TDCi 163 KM
odol3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2020, 13:32   #59
kolucho
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-02-2010
Skąd: Kraków
Model: Kuga MK2 ST-line, Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM, 1.4+LPG
Rocznik: 2018, 2010
Postów: 28
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał bigtomi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kabel przeprowadziłem w drzwiach tak jak idą wszystkie kable złącze odpinasz i są wolne miejsca jest dożo wolnych dziurek a do komory silnika też jest łatwo zdjąłem tą zaślepkę i widać wszystko praktycznie wychodzi kabel przy skrzynce od bezpieczników masę przykręciłem do śruby trzymającej lusterko wczoraj jechałem 120km i byłem zdziwiony bo aż trzy razy zapaliła się kontrolka wypalania trwa to tak do 10minut a jeszcze dodam że ja sobie zabezpieczyłem ten kabelek podpoiłem gniazdo z bezpiecznikiem 5A tak na wszelki wypadek to różnie bywa. zdjęcie drugie jest większe nie wiem jak usunąć te pierwsze ale jest ok
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
U mnie w Kudze rocznik 2018 na wskazanej nóżce przekaźnika, kiedy auto jest uruchomione, cały czas podawane jest napięcie 12 V. Po wyłączeniu samochodu jeszcze przez ok. 10 min utrzymuje się na niej napięcie ok. 2,5 V. Nie bardzo to rozumiem. Czy ktoś posiada schematy instalacji aby można było przeanalizować ten przypadek. Komputer nie zgłasza żadnych błędów więc nie sądzę aby to była jakaś anomalia.
kolucho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2020, 11:38   #60
CARISMA
ford::advanced
 
Avatar CARISMA
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-10-2004
Skąd: Koluszki
Model: KUGA ST-LINE AWD
Silnik: 2.0 TDCI DW10F 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 221
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Admin przeniosl do innego watku, ale moim zdaniem temat pokrewny.
czy bawiliscie sie tym wyl/wl automatycznym dopalaniem dpf?

,,W moim nowym nabytku ten gad DPF spędza mi sen z powiek, po przebojach w swoim poprzednim bolidzie S-Max,kłopoty skończyły się dopiero po jego ,,wyrwaniu"
..przypadkowo natknąłem się na instrukcję KUGI i piszą w niej o automatycznym lub ręcznym wypalaniu, że w przypadku kiedy jeździsz ,,wokół komina" możesz wyłaczyć automatyczne dopalanie, wtedy zapchanie filtra sygnalizuje kontrolka i wtedy albo włączasz ręcznie dopalanie albo włączasz automatyczne dopalanie, lecz wtedy musisz udac się w trasę i przez 20 min dymać min 48 km/h, czy korzystaliście z tego nowego wynalazku- bo w S-Maxie tego nie miałem?"
CARISMA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.