Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2014, 15:47   #1
mindgame
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2014
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 6
Exclamation Nagłe odcięcie zapłonu, zapalają się wszystkie kontrolki

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Tworzę nowy temat, ponieważ szukam pomocy w zdiagnozowaniu usterki, która jest dość nietypowa. Przeszukałem forum pod kątem objawów, ale nie wszystko się zgadza... Zatem przejdę do meritum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

FORD Focus MKII FL 2008, 1.6TDCI 90KM

Od jakiegoś miesiąca mój Focus ma straszne humory. Samochód normalnie odpala, rusza i przyśpiesza. Po paru minutach jazdy (ale to też różnie) auto gaśnie, zapalają się wszystkie kontrolki, a zegary przebiegu się zerują (pokazują się kreski zamiast cyferek) - dodatkowo zero reakcji na pedale gazu.

Objawy są trudne do opisania, ponieważ występują w różnych wariantach. Zazwyczaj jak próbuje ponownie odpalić samochód, to się nie udaje - zero reakcji, nawet nie kręci. Muszę chwilkę odczekać i zazwyczaj odpala. Innym razem odpala, ale ogranicza moc do około 10km/h po czym wszystko wraca do normy.

Usterka występuje bez schematu. W różnych odstępach czasu, w różnych warunkach na jezdni... na trasie, w korku, przy parkowaniu. Nagle się pojawia, a zaraz potem znika żeby się przypomnieć nieoczekiwanie po paru dniach. Zauważyłem, że częściej to się przytrafia, kiedy są chłodne dni z dużą wilgotnością powietrza.

Konsultowałem te objawy z zaprzyjaźnionym mechanikiem i wykluczyliśmy zawór EGR, przepustnicę i przejrzeliśmy wszystkie bezpieczniki. Oczywiście jak samochód był na warsztacie usterka się nie pojawiła...

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Z kim rozmawiam na ten temat, to słyszę, że pierwszy raz się z czymś taki spotyka. Auto jest niepewne...

Załączam zdjęcie i krótki filmik objawów:
Zdjęcie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - awaryjne włączyłem ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas. Pozdrawiam!

mindgame jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2014, 16:19   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nagłe odcięcie zapłonu, zapalają się wszystkie kontrolki

Jeżeli Twój pojazd jest wyposażony w autoalarm, to w nim szukaj przyczyny takich zachowań.
Po prostu centralka autoalarmu może szwankować, włączają sie funkcje odciecia zapłonu, antynapadowe.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2014, 16:58   #3
mindgame
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2014
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nagłe odcięcie zapłonu, zapalają się wszystkie kontrolki

Brałem to pod uwagę. Jednak jeżeli to by była wina alarmu, to by także odciął zasilanie w zegarach. Sprawdzałem to w ten sposób, że siedząc w aucie, zamykałem samochód i próbowałem go odpalić z uzbrojonym alarmem. Nie było żadnej reakcji, tylko włączało się radio. Idąc tym tropem, to podczas tej usterki alarm powinien także odciąć zegary.

Dodam jeszcze, że mam fabryczny alarm Cobra.
mindgame jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2014, 18:32   #4
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Nagłe odcięcie zapłonu, zapalają się wszystkie kontrolki

Cytat:
Napisał mindgame Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od jakiegoś miesiąca mój Focus ma straszne humory.
Masz prawdopodobnie problem z zegarami. Z niewiadomych przyczyn, niektóre poliftowe focusy z początków produkcji (2008 ) , miały zegary przedliftowe z czerwonym podświetleniem. Kreski na wyświetlaczu to objaw uszkodzenia zegarów. Wpisz w szukajce forumowej "zimne luty", wybierz Pokaż Posty i lekturę masz do rana. Można próbować naprawić, albo zmienić na prawdziwe poliftowe.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2014, 18:45   #5
mindgame
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2014
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nagłe odcięcie zapłonu, zapalają się wszystkie kontrolki

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz prawdopodobnie problem z zegarami. Z niewiadomych przyczyn, niektóre poliftowe focusy z początków produkcji (2008 ) , miały zegary przedliftowe z czerwonym podświetleniem. Kreski na wyświetlaczu to objaw uszkodzenia zegarów. Wpisz w szukajce forumowej "zimne luty", wybierz Pokaż Posty i lekturę masz do rana. Można próbować naprawić, albo zmienić na prawdziwe poliftowe.
To ma sens, bo mój egzemplarz jest z marca 2008 roku. Dziękuję za podrzucenie lektury.

Miał ktoś z Was może doświadczenie z wymianą lub naprawą zegarów? Czy przy wymianie trzeba na nowo je programować? Jaki to może być koszt?
mindgame jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2014, 19:06   #6
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Nagłe odcięcie zapłonu, zapalają się wszystkie kontrolki

Oczywiście szukaj tylko w Focus 1998-2004 i C-MAX 2003-2007. Są ludzie na forum co dali radę naprawić sami. Z wymianą gorzej, muszą być programowane do twojego auta, ale jaki efekt! Zależy skąd jesteś, bo kilka osób na forum potrafi to zrobić.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG1776.jpg (23.0 KB, 118 wyświetleń)
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2014, 19:13   #7
mindgame
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2014
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nagłe odcięcie zapłonu, zapalają się wszystkie kontrolki

Właśnie się zastanawiałem, czemu mój focus ma takie brzydkie i archaiczne zegary ;/... Te co wkleiłeś wyglądają jak z innej epoki - z naszej epoki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jestem z Warszawy. Chętnie bym wymienił na te co wkleiłeś.. ale, zawsze jest to ale... postaci ceny samych zegarów i ich programowania.. więc chyba zostanę przy naprawię tych co mam. Najważniejsze żeby problem usunąć i zdiagnozować przyczynę (czy to na pewno wada zegarów) bo najgorszy scenariusz to byłby wtedy, kiedy by się okazało, że wymiana/naprawa nie pomoże...
mindgame jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2014, 19:23   #8
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Nagłe odcięcie zapłonu, zapalają się wszystkie kontrolki

Napisz na PW do kolegi mayak, jest z W-wy.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2014, 19:36   #9
mindgame
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2014
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nagłe odcięcie zapłonu, zapalają się wszystkie kontrolki

Dziękuję za pomoc. Na pewno się odezwę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mindgame jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2014, 08:20   #10
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Nagłe odcięcie zapłonu, zapalają się wszystkie kontrolki

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z niewiadomych przyczyn, niektóre poliftowe focusy z początków produkcji (2008 ) , miały zegary przedliftowe z czerwonym podświetleniem...
Ford stosuje czerwone zegary "starego typu" w najniższych wersjach wyposażenia Focusa MK2 FL niezależnie od rocznika.
Autor tematu ma zapewne wersję AmberX.

Tu przykładowo Focus MK2 FL z 2010 roku z tymi samymi zegarami: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.