Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-09-2016, 10:27   #1
misiek1962
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 02-09-2016
Model: Focus C-max
Silnik: 1,6 CDTI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie zamontowanie tempomatu

Witam!
W tym miesiącu dokonałem zakupu C-maxa - używanego - rok produkcji 2008. Numer VIN: WF0EXXGCDE8A70496. Auto nie ma fabrycznie zamontowanego tempomatu. Dokonałem zakupu kierownicy z przyciskami tempomatu. Pod poduszką powietrzną jest kostka wyposażona we wszystkie piny. Nie wiem czy mam zamontowane i podłączone przyciski przy pedałach hamulca i sprzęgła. Szukałem fotek na forum, żeby zobaczyć jak to powinno wyglądać. Linki pod którymi były opisywane fotki nie działają. Moduł GEM w moim aucie ma oznaczenie 7M5T-14A073-CC. Proszę uprzejmie wszystkich "doświadczonych" w temacie o pomoc w montażu (jeśli w ogóle da się go u mnie zamontować)


Ostatnio edytowane przez SRS ; 14-03-2017 o 22:29
misiek1962 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2016, 13:46   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: zamontowanie tempomatu w C-max

Wszystko jest na swoim miejscu. Fotki nie są potrzebne. Trzeba założyć kierownicę i aktywować tempomat.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2017, 21:19   #3
sledziu998
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 11-05-2012
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: zamontowanie tempomatu w C-max

Witam mam pytanie odnośnie tematu tempomatu. Jak kupowałem C-maxa to sprzedający zmienił kierownice na taką z przyciskami do tempo i wspominał coś o wymianie pedału przyspieszenia żeby on działał, ale czytając forum zauważyłem że nie zawsze trzeba tak dużej ingerencji bo tempo jest ale nie uaktywnione. I tu moje pytanie gdzie i jak można to sprawdzić to Vin auta WF0EXXGCDE7Y48775. i czy takowy bym posiadał to czym to aktywować ? UCDS czy jakiś inny program. Najbardziej zależy mi na tym sprawdzeniu czy mój posiada nieaktywowana ta funkcje i czy ta wymiana kierownicy wystarczy. Z góry dziękuje za odpowiedz.
sledziu998 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2017, 23:03   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: zamontowanie tempomatu w C-max

Cytat:
Napisał sledziu998 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Najbardziej zależy mi na tym sprawdzeniu czy mój posiada nieaktywowana ta funkcje i czy ta wymiana kierownicy wystarczy. ...
Każdy posiada. Nic nie trzeba sprawdzać.
W najgorszym przypadku może brakować 2 kabelków od złączki w gnieździe zwijacza pod kołem kierownicy do GEM (od sygnałów z przełącznika tempomatu). Ewentualnego braku (bardzo rzadko występującego) nie sprawdzi się po VIN tylko "naocznie".
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2017, 16:56   #5
sledziu998
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 11-05-2012
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: zamontowanie tempomatu w C-max

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każdy posiada. Nic nie trzeba sprawdzać.
W najgorszym przypadku może brakować 2 kabelków od złączki w gnieździe zwijacza pod kołem kierownicy do GEM (od sygnałów z przełącznika tempomatu). Ewentualnego braku (bardzo rzadko występującego) nie sprawdzi się po VIN tylko "naocznie".
Witam jeszcze raz. Wszystko jest na dobrej drodze, zrobiłem test modułu GEM i przyciski na kierownicy piszczały.
CZyli tak sobie układam w głowie wszystko znakiem tego ze wszystkie czujniki na pedałach też są tak? I wystarczy kupić taki kabelek
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
oraz program ELM i uaktywnić tempo tak? Popraw mnie jeśli źle myślę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
sledziu998 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2017, 20:03   #6
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: zamontowanie tempomatu

Tym kablem możesz się nie połączyć do PCM
napisz skąd jesteś - albo uzupełnij w profilu to ktoś z forum ci go aktywuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To że piszczą przyciski przy teście gem to znaczy że masz pełną instalację a nie czujniki na pedałach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cyknij fotkę i wstaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adamon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2017, 22:44   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: zamontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał adamon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... nie czujniki na pedałach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
W C-max MK1/Focus MK2 nie ma "problemu czujników na pedałach"...
Zawsze są wszystkie potrzebne...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2017, 08:24   #8
sledziu998
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 11-05-2012
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: zamontowanie tempomatu

no ja jestem z Mińska Mazowieckiego, pytałem trochę i u mnie brak takich magików co by aktywowali tempo. Przeglądając forum znalazłem Solid Garage według opinii chyba bardzo dobry warsztat. A możecie mi powiedzieć ile taka usługa może kosztować? Chyba że jest ktoś na forum jak napisał Adamon kto by to zrobił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sledziu998 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2017, 12:01   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: zamontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał sledziu998 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Chyba że jest ktoś na forum jak napisał Adamon kto by to zrobił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Warszawie kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i kto tam się jeszcze zgłosi...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2017, 23:29   #10
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: zamontowanie tempomatu

da się zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.