Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2018, 18:35   #21
jakrysz
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Tylko Ali?
Czy może znasz jakiegość polskiego dostawce?

jakrysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 19:01   #22
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Nie nie znam. Najbezpieczniej kupić u sprzedawcy że sklepu ISUDAR na AliExpress
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 19:22   #23
jakrysz
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Dzięki za pomoc. Chyba można zamknąć temat. Może się kiedyś komuś informacje przydadzą. Jak przyjdzie canbus w razie problemów to się odezwę.
Jeszcze raz dzięki.
jakrysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2018, 15:33   #24
jakrysz
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Pytanko do yaris1.
Canbus jest, podłączenie OK. ustawienia w stacji canbus na nr 62. Straciłem sterowanie z kierownicy, choć to nie problem bo można ominąć canbus w tym przypadku. Ale,ale,ale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dalej nie włącza kamery cofania przy włączaniu biegu wstecznego.
Załamka.
jakrysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2018, 21:16   #25
jakrysz
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Może jakaś porada co dalej. Może coś w ustawieniach pozmieniać, może jakieś kabelki poprzemieniać?
jakrysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 08:19   #26
jakrysz
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Następny problemik. Po podłączeniu canbusa brak podświetlenia stacji! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakrysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 10:47   #27
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Po podłączeniu canbus masz wolną wtyczkę z czerwonym i pomarańczowym kablem połącz tą wtyczkę i odetnij czerwony ACC i powróci oświetlenie radia . A czerwony który wychodzi z dużej wtyczki podlacz pod kamerę . Jeśli kamera nie zadziała to pisz do sprzedawcy o schemat podłączenia bo naprawdę jest tyle tego na rynku że już głowa boli. U mnie bez canbus z kamerą czy bez kamery też nie przełącza automatu , a po podpięciu odrazu jest widok kamery. A po wyłączeniu zapłonu radio dalej gra aż do momentu otwarcia drzwi?

Bump: Jeszcze raz przeczytałem twoje wpisy skupiliśmy się na podłączeniu odbiornika do radia, a co z nadajnikiem na pewno dobrze go podlaczyleś?? W nadajniku też są kabelki jeden sterowanie drugi zasilanie jak je podlaczyleś????

Bump: https://www.dropbox.com/s/rgiyir6zoj...25339.jpg?dl=0

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 19-12-2018 o 11:49
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 11:58   #28
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pisałem o tym na górnym zdjęciu masz move away ACC a ty je połącz i odetnij czerwony, ten czerwony możesz użyć do zasilania kamery
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 12:07   #29
jakrysz
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

yaris1.
Kamera jest wifi. Zdjęcia nadajnika i odbiornika w załączeniu foto. Nadajnik jest podpięty czinchami do czinchi kamery (nie ma na zdjęciu) . a kabelek zasilający do plusa i minusa lampy cofania. Po włączeniu wstecznego włącza się kamera i podaje sygnał do odbiornika. Odbiornik połączony jest czinchem do czincha ywtyczki iso która jest podłączona do stacji. Dorażnie zasilanie odbiornika podłączone jest do gniazdka zapalniczki żeby go zasilić. Takie opisywane połączenie jest aktywne, bo obraz z kamery jest pokazywany na stacji, ale trzeba go ręcznie otworzyć w aplikacji androida, ponieważ stacja sama po włączeniu wstecznego nie pokazuje obrazu z kamery. Ponadto: radio wyłączało się wraz z zapłonem zamiast po otwarciu drzwi, oświetlenie radia działało tylko wraz z włączeniem świateł w samochodzie, a sterowanie z kierownicy wymagało połączenia dwóch kabelków omijających domniemany (bo go fizycznie nie było) canbus.
I to był stan sprzed podłączenia canbus.
Po podłączeniu canbus radio wyłącza się wraz z otwarciem drzwi a nie zapłonu. I to jest OK. Zniknęło podświetlenie całkowicie. Ten problem opanowałem bo w ustawieniach fabrycznych spokojnie można ustawić żeby podświetlenie działało. Zniknęło sterowanie z kierownicy, ale powtórnie spiąłem kabelki które były połączone przed erą canbus i sterowanie wróciło. Ponadto w ustawieniach fabrycznych ustawiłem canbus wg, sugestii Kolegi i pojawiła się tam Kuga. Ale pozostaje główny problem. stacja nie przełącza się na obraz z kamery podczas włączenia biegu wstecznego. Zakładając nawet że sygnał z kamery nie doszedł do stacji ( ale dochodzi!) powinien pojawić się chociaż czarny obraz z napisem np. no camera.
Ufffffffffffffffffffff. Chyba wszystko opisałem.
Kolegi porady z postu powyżej zaraz spróbuje wykonać, jeśli znajdę te kabelki co Kolega opisuje.

Bump:

Bump: Te kabelki co są pokazane na zdjęciu mam spięte.

Bump: Co do chińczyka to już prędzej mi odpowiedział, że nie mają przetestowanego wariantu z kamerą wifi
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg HTB1x6g_kamWBuNjy1Xaq6xCbXXa3.jpg (84.7 KB, 10 wyświetleń)
jakrysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 12:42   #30
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Słuchaj nie będę zgadywał jak wrócę z urlopu zerkne w instalację i ustawienia to dam ci znać ok? Jedno mnie zastanawia dlaczego nie masz nawet czarnego ekranu podczas wstecznego biegu. I powiem szczerze to dla mnie też wyzwanie i z chęcią ci pomoge. W kamerze przewodowej ten czerwony chincz to zasilanie kamery wolne przewody to sterowanie wstecznego. Z tego połączenia co odpisujesz i jego reakcji wynika że połączenie jest w trybie F-CAM . W ustawieniach CAR lub CAR EXSTRA były ustawienia AUTOWATYCZNIE ZMIEŃ NA FRONT CAM czy coś takiego. Musisz poczekać do 28 grudnia . Bo nie pamiętam a te exstra ustawienia nie są przetłumaczone na język polski. Cierpliwie poczekaj
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , kamera , kuga


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.