Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2012, 22:19   #1
Karol9
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 03-07-2008
Skąd: Krotoszyn
Model: był S-max i jest Pug 508SW
Silnik: 2.0 HDI 163 kuni
Rocznik: 2013
Postów: 89
Domyślnie Dziwny świst turbo

Witam
Dzisiaj zauważyłem - w sumie to usłyszałem dziwny świst na zimnym silniku przy dodawaniu gazu.
Jak silnik przekroczy 2000 obrotów to własnie wtedy słychać świst. Jest to krótki świst ale słyszalny w kabinie - wcześniej tego nie było.
Jak silnik się rozgrzeje to go nie słychać.
Co to może być? Turbina? Jakieś nieszczelności?
Mam 83 000 pewnego przebiegu więc nie powinna to chyba być turbina.
Jutro rano zobaczę jak będzie się silnik zachowywał.
Może ktoś miał już coś takiego?
Pozdrawiam

Karol9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2012, 08:49   #2
botubar
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: Małopolska
Model: S-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007/2008
Postów: 69
Domyślnie Odp: Dziwny świst turbo

Mam 97 tyś i ze świstem walczę (walczyłem) od kilku miesięcy.
Świst jest dziwny - metaliczny - dochodzi z tyłu silnika.
Diagnozy były następujące:
1. Mechanik lokalny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - diody na alternatorze - bez komentarza
2. Lepszy mechanik lokalny:
a) sprawdzenie osprzętu czyli uruchomienie silnika bez paska - piszczy
b) wymiana paska rozrządu i napinacza - piszczy
3. Serwis Forda - turbina do regeneracji - przeładowuje wg komputera więc nieszczelności na wylocie ale to tylko przypuszczenia bo nic nie widać - koszt ok. 2000zł
Nic z tym nie zrobiłem od 3 miesięcy.
Sprawa jest o tyle dziwna że czasem piszczy a czasem nie.
Teraz to nawet częściej nie piszczy niż piszczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie jakiś chochlik bo to bardzo szybko milknie po uruchomieniu (był problem żeby pokazać mechanikom jak piszczy - musiał stać zawsze jakieś 15 min i dopiero było słychać). Jak się przegazuje to znika.
Czasami jak jadę autostradą długo na obrotach 2-3 tyś (6 bieg) to po przegazowaniu jęknie.
Czekam aż odpadnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ktoś ustali co to to napiszcie.

Ps.
W Fordzie powiedzieli mi że wymieniali już kilka turbin z przebiegami 100-125 tyś więc wszystko możliwe.

Ostatnio edytowane przez botubar ; 10-01-2012 o 09:28
botubar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2012, 17:16   #3
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Dziwny świst turbo

witam
mialem teki swist przy ok 102 tys km,byl on slyszalny wlasciwie przy kazdych obrotach silnika najbardziej przy rozpedzaniu sie
auto na szczescie jeszcze jest na gwarancji i decyzja serwisu byla natychmiastowa wymiana turbiny
od tego czasu wszystko umilklo a mam juz 118 tyskm
pozdrawiam
citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2012, 17:59   #4
puniu01
ford::advanced
 
Avatar puniu01
 
Zarejestrowany: 26-10-2011
Skąd: Brzeg
Model: Mondeo MKIII pakiet RS
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 215
Domyślnie Odp: Dziwny świst turbo

Dzisiaj mialem rowniez swist. Zaczynal sie od 1900 i tak do konca puki nie zmienilem biegu. Okazalo sie ze pekla mi rura od IC. Zalozylem nowa i jak reka odjal. Przy swiszczeniu auto nie mialo takiej mocy jak powinno, a pod maska po sciagnieciu pokrywy waz byl w oleju
puniu01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2012, 23:24   #5
Karol9
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 03-07-2008
Skąd: Krotoszyn
Model: był S-max i jest Pug 508SW
Silnik: 2.0 HDI 163 kuni
Rocznik: 2013
Postów: 89
Smile Odp: Dziwny świst turbo

U mnie moc jest jak należy - wszystko w porządku.
Gwizd, świst czy jak go nazwiemy jest bardzo krótki i jest słyszalny po przekroczeniu 2 tys obrotów.
No żeby było dziwniej to przyśpieszając na 1 biegu nie słychać go, na dwójce czasami, na trójce częściej a najczęściej na czwórce więc nie wiem co jest - na wyższych biegach w sumie to nie próbowałem.
Czasami słychać , czasami nie słychać.
Dzisiaj na zimnym było słychać jeden raz a potem na ciepłym to tylko na 4 biegu więc już sam nie wiem.
Moja żona twierdzi że nic nie słyszy i jestem przewrażliwiony.
No chyba że tak było od początku a teraz to dopiero zauważyłem :-)
Karol9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2012, 10:08   #6
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Dziwny świst turbo

Czytam wasze posty i myślę że również mam b.delikatne świszczenie ledwo słyszalne na zimnym silniku przy 1800/ 1900 obr. raczej na 2-3 biegu . latem rozbierałem dolot do interculera bo połączenie było zaolejone ale w środku rury i interculera była tylko mgiełka olejowa na rurze wychodzącej z drugiej strony z interculera było suchutko .Wydaje mi się że wejście do int. jest to sztywne połączenie (rura jest z twardego plastyku ) i przy drganiach się lekko poluzowuje stąd jest nieszczelność i się objawia świstem bo łapie interc. lewe powietrze przez nieszczelność .co prawda w dolocie silnika miałem b. dużo czarnej mazi typu- smar ale myślę że to raczej przez zawór EGR - 80% jazdy po mieście./poza tym autko zbiera się bez problemu .
Może po dokręceniu opaski na dolocie interculera nalezało by czymś jeszcze uszczelnić -typu taśma lub kit jak do połaczeń tłumika żeby nie pogwizdywało , bo nie ma tam żadnego gumowego oringa żeby się przygniótł zaciskając opaskę ? .....
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2013, 18:35   #7
karasko
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 14-01-2005
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Dziwny świst turbo

Witam wszystkich,

miałem podobny problem w Focusie 2.0 TDCI. Przy 2 tys. krótkotrwały świst/gwizd.
Z czasem zaczęło "gwizdać" dłużej, po dokładnym obejrzeniu okazało się, że jest nieszczelność w połączeniu IC kolektor dolotowy (plamka oleju) - rura w kształcie podobnym od "S".
PO demontażu ukazały się dwie dziury, wygląda jakby przetarły się na jednym z "przegubów" o wąż układu chłodzenia. Po wymianie jak ręką odjął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karasko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2018, 15:11   #8
B75
ford::beginner
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 09-06-2014
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 34
Domyślnie Odp: Dziwny świst turbo

Witam,
mam podobny problem. Rozszczelnił mi się intercooler i trzeba było go wymienić na nowy.
Teraz wszystko gra, oprócz dźwięku. Przy mocniejszym depnięciu w gaz (takim na maksa) coś wydaje dźwięk jak odkurzacz - wysoki i piskliwy. W pierwszej chwili myślałem że to turbina, gdy wchodzi na wysokie obroty. No ale wcześniej wszystko było z nią OK, to czemu teraz miało by się dziać.
Sądzę, że dźwięk pojawia się gdy turbina generuje wysokie ciśnienie.
Czy to może być wina nowego intercoolera, czy raczej powinienem szukać jakieś nieszczelności? Może coś zostało źle zmontowane?

Co sądzicie?
B75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.