Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2020, 07:33   #1
Koks88
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 01-08-2018
Skąd: Tuszyn
Model: Tourneo Custom
Silnik: 2.2 155KM
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Blokada kierownicy/ regulacja kierownicy / osłona kolumny

W dniu dzisiejszym zaobserwowałem trochę dziwną sprawę. Podczas hamowania kierownica wsunęła mi się lekko głębiej. Sprawdziłem blokadę od regulacji kierownicy i była zblokowana. Wysunąłem kierownice na maksa zblokowałem w takiej pozycji i używając średniej siły udaje mi się wcisnąć ją (skrócić) pomimo zamkniętej blokady. Czy też tak macie w swoich transitach/ tourneo custom? Następna sprawa. Kolumna kierownicza (wał z przegubami) na wysokości nóg kierowcy ma osłonę metalową zamontowaną ruchomo także przy skracaniu wydłużaniu kierownicy ona też "pracuje". Zauważyłem że gdzieś w okolicach skrajnie wyciągniętej pozycji kierownicy osłona ta powoduje czasami lekkie przyblokowania kierownicy (praca skokowa) podczas skręcania. Dodam tylko że jeżeli kogoś spotka to pierwszy raz w ciasnym łuku to nie jest to miłe doświadczenie. Wystarczy wysiąść z auta poruszać mocniej tą metalową obudową tak żeby ułożyła się w innej pozycji ewentualnie skrócić kierownice i objaw ustępuje aż do następnego razu. Na przegubie tej osłony widać że jedna część potrafi czasami haczyć o drugą. To taka przypadłość mojej sztuki czy może jeszcze ktoś to zaobserwował?

Koks88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2020, 09:33   #2
Koks88
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 01-08-2018
Skąd: Tuszyn
Model: Tourneo Custom
Silnik: 2.2 155KM
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Blokada kierownicy/ regulacja kierownicy / osłona kolumny

Udało mi się rozwikłać zagadkę. Mocowanie "osłony" kolumny kierowniczej wysunęło się ze swojej pozycji. Poprzedni właściciel albo jakiś majster musieli słabo dokręcić to mocowanie bo dostęp do tych śrubek jest tragiczny a łby miały zdrowo poobrabiane. Także info dla potomnych o które mocowanie konkretnie chodzi. Trzeba zdjąć osłony plastikowe kolumny kierownicy wsadzić głowę gdzieś w okolice pedałów i spojrzeć się do góry. Robota tragiczna bo miejsca mało i dojście słabe. Jedna z ruchomych części osłony ta bliżej kierowcy jest mocowana na 2 śrubach M5 torx. Druga część ta bliżej podłogi mocowana jest od spodu na 2 śrubach M5 plus od góry chyba 2xM4 torx oraz obejmą do wału kolumny 4 x torx.
Koks88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.