Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2020, 11:34   #21
Jacha
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-03-2020
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Problem z dymieniem na czarno 1.6 tdci 109km

Witam. Tak jak w temacie mam problem z dymieniem na czarno. Od dłuższego czasu próbuje doprowadzić silnik do ładu. Zdaję sobie sprawę, że na forum jest wiele podobnych tematów i dzięki nim znalazłem wiele bolączek mojej pszczółki. Zacząłem od uszczelniania dolotu. Znalazłem 4 miejsca w których uciekało powietrze. Aktualnie przy sprawdzaniu sprezarką układ trzyma 2 bary bez żadnych wycieków. Charakterystyka pracy znacznie się poprawiła jednak dymić nie przestało. Przeczyscilem bezdotykowo i przedmuchalem sprężarka przepływomierz. Nic to nie dało. Odpinalem pojedynczo wtryski i sprawdzalem czy kopci bez któregoś, niestety nic mi to nie dało. Temperatura cieczy była stale za niska, pomyślałem, że ecu daje za dużą dawke paliwa. Zmieniłem termostat i czujnik. Trochę się poprawiło jednak kopcenie jest dalej. Na luzie przy niskich obrotach jest okej, gdy dodam mocniej gazu z tyłu jest czarno. Podczas jazdy raz jedzie normalnie i nic się nie dzieje a czasem, jadę stale z niskimi obrotami, stoję w korku i gwaltownie dodam gazu samochód tak jakby zalewalo/coś się zacinalo, zamula go, puszcza za sobą smuge dymu i dopiero po jakimś czasie wraca do normy. Poprzedni właściciel ponoć zaslepil egr. Czy to może być wina egr przy takich objawach? Czy czyszczenie egr gdy jest zaslepiony na stałe coś zmieni? Turbina na wirniku ma minimalny luz poprzeczny. Jednak nie jestem pewien czy to normalne. Na wyjściu turbiny ,wąż gumowy łączący turbo z metalową rurą do intercoolera nie robi się twardy. Mogę go normalnie scisnąć. Sprężarka zbyt slabo dmucha i mieszanka ma za malo powietrza? Jestem w kropce, bo w mojej przeszłości uszkodzoną sprezarke zwiastowal siwy dym teraz już sam nie wiem co o tym myśleć

Jacha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 12:30   #22
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Problem z dymieniem na czarno 1.6 tdci 109km

A sprawdziłeś wtryski czy nie leją? Próba przelewowa albo pod kompem?
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 21:32   #23
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: dymi na czarno przy gazowaniu i mały spadek mocy

Jakie jest ciśnienie doładowania?
Podlaczales kompa, jakieś błędy?
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2020, 14:09   #24
Jacha
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-03-2020
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: dymi na czarno przy gazowaniu i mały spadek mocy

Witam. Dziękuję za odzew. Zrobiłem próbę przelewową. Wyniki to (od strony zbiorniczka wyrownawczego) 1. 25ml 2. 30ml 3. 20ml. 4. 40ml. Czy takie wartości świadczą o tym żeby skupić się na wtryskach czy szukać problemu w innym miejscu. Nie podłączyłem go jeszcze pod komputer. Niestety nie mam nikogo znajomego z interfejsem. Będę go miał na wyposażeniu dopiero w następnym tygodniu. Miałem kontrolke check engine ale po uszczelnieniu dolotu kontrolka zgasla i nie zapala się przez jakieś 2000km. Wiem, że kontrolka na liczniku to nie wszystko i może pokazywać błędy na kompie ale chwilowo nie mam dostępu do interfejsu. Dodatkowo zaobserwowalem, że gdy na luzie dodaje gazu w sposób liniowy bez żadnych szarpniec to nawet do 4tys obrotów nie ma dymu. Gdy wciskam gaz szybko i ujmuje go, to puszcza czarny dym. Podczas jazdy, gdy mi go zamula po poruszaniu pedalu gazu gora-dol auto zaczyna normalnie przyspieszać. Mam wrażenie, że jest jakiś problem z podciśnieniem. Tak jakby coś się zawieszało. Za wszelkie rady z góry dziękuję.
Jacha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2020, 20:28   #25
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: dymi na czarno przy gazowaniu i mały spadek mocy

Odepnij wtyczke elektryczna od EGR u, i przestanie dymic.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2020, 22:03   #26
marcinmg2
ford::average
 
Avatar marcinmg2
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: okolice Płocka
Model: Insignia 2013 ST BiTurbo 195 KM i było mondeo mk3
Silnik: 2.0 195 KM i 1.6 Pb 120KM
Rocznik: Suzuki SX4
Postów: 117
Domyślnie Odp: dymi na czarno przy gazowaniu i mały spadek mocy

Gdzieś był podobny temat i pomogło wyczyszczenia kolektora dolotowego bo był cały zawalony, silnik dostawał za mało powietrza a komputer kompensował to podawaniem większej dawki paliwa i dlatego kopcił. Zwiększało się też zużycie paliwa.
marcinmg2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2020, 08:49   #27
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,972
Domyślnie Odp: dymi na czarno przy gazowaniu i mały spadek mocy

Tu lecz braf fotek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
krzys1968 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2020, 22:00   #28
Jacha
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-03-2020
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: dymi na czarno przy gazowaniu i mały spadek mocy

Panowie dzięki wielkie za sugestie. Właśnie wróciłem z garażu po 5 godzinach walki z dolotem. Rzeczywiście było sporo nagaru i jeden z tych gumowych ringow pomiędzy kolektorem ssacym a pokrywą zaworów ewidentnie puszczał. Auto wreszcie jedzie jak diesel. Wcześniej musiałem go wysoko kręcić jak benzynę, teraz ciągnie od samego dołu i równomiernie oddaje moc. Spalanie zmalało o jakiś litr na 100km. Nie wyczulem żadnego zamulania ale zrobiłem dopiero 70 km i chyba za wcześnie na ocenę. Co najlepsze kopcenie nie zniknęło. Przy dodaniu gazu puszcza czarną chmurę. Odlącze jeszcze tą kostkę od egr w najblizszym czasie i dam znać czy pomogło.
Jacha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2020, 20:53   #29
danielos75
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-03-2019
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.8 TDCI 115 km
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: dymi na czarno przy gazowaniu i mały spadek mocy

Mam C-maxa 1.8 TDCI i tez miałem problem z dymieniem. Przy gwałtownym dodaniu gazu bylo czarno. Okazało się że zawór EGR się zacinał . Został wyłączony programowo i zaślepiony. Dymienie ustało jak ręką odjął i problem sie skończył.
danielos75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2021, 21:18   #30
Łukasz 2107
ford::amateur
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 05-06-2021
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: ford Focus c max
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Trzesie na cieplym.Czarny dym przy dodaniu gazu

Witam.Problem z nierówną praca silnika.Trzesie cała buda po rozgrzaniu i przejechaniu ok 20km.Po właczeniu klimy problemu niema i auto chodzi równo.Pacjent ford focus c max 2006r 1.8tdci.Wtryski wyczyszczone preparatem bezpośrednio.Egr wyczyszczony jak i odma.I problem dalej jest.Przy dodaniu gazu kotluje czarnym dymem ale tylko przy dodaniu gazu i przyspieszaniu.
Łukasz 2107 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.