Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-05-2013, 17:24   #11
jasiekpol
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-11-2012
Skąd: Siedlce
Model: Focus C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana liczników i programowanie immo

Hej, mam problem z licznikiem w C-max 1,6 TDCI 2006, Zaczęło się o kilku trybów servisowych i szukania usterki, na kompie wyszedł brak komunikacji z magistralą i w konsekwecji po wyjęciu zegarów i lekkim ugięciu lub przywaleniu w zegary na jakiś czas mu przechodzi. Zamontowałem zegary ponownie i czeka mnie wymiana, można teraz jechać ale gdy załaczy się tryb serwisowy musze ucisnąć mocno zegar z jednej lub drugiej strony aby odpuścił. Próbowałem czyścić gniazda montować lżej itp, ale to na nic, co jakiś czas mu odwala. Teraz pytanie, czy to musi być identyczny zegar ? Czy można przeprogramować jakiś lepszy, i czy ktoś z was w okolicy Warszawy może to zrobić czy jedynie serwis FORDA ? mam takie zegary : http://rford.pl/images/842469748423.jpg

jasiekpol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2013, 22:57   #12
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Wymiana liczników i programowanie immo

tak się składa, że w ostatnim czasie wymieniłem takie same zegary w dwóch autach z takimi samymi objawami - nie zagłębiam się w problemy z takimi zegarami, ale właściciele mówili, że to problem zimnych lutów

można założyć takie same zegary, ale może te najprostsze zegary bez komputera pokładowego tak mają, że takie usterki pojawiają się w nich, więc sugerowałbym kupić i założyć zegary z komputerem pokładowym
Aby on w pełni działał trzeba wymienić manetkę kierunkowskazów na taką z obsługą komputera i dołożyć czujnik temperatury zewnętrznej, najprościej z allegro.
Rozważ czy wolisz przeliftingowe (podświetlenie może być takie jak masz czyli zielone, albo od wiosny 2007 pojawiło się czerwone, np:. http://www.autogaleria.pl/fotografie..._x_2006_19.jpg) czy poliftingowe (droższe, ale o niebo ładniejsze, np.: http://www.autogaleria.pl/fotografie...dx_2009_20.jpg)

bez problemy wymienię Ci jedne, drugie lub trzecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps.
do poczytania tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM

Ostatnio edytowane przez mayak ; 02-05-2013 o 23:00
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2013, 17:52   #13
biernasw
ford::amateur
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 25-03-2013
Skąd: Olsztyn
Model: Ford C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Wymiana Zestawu wskazników (zegarów)

Witam wczoraj zakupiłem używany zestaw wskaźników do mojego C-max 1,6 tdci 90km z 2005r. Oznaczenia na starym i drugim są takie same. Moje pytanie polega na tym czy trzeba Programować komputer samochodu przy takiej podmianie Licznika? Ponieważ pojawia mi się komunikat o usterce układu silnika i miga górna kontrolka czerwona pomiędzy zegarami i silnik nie reaguje na próbę odpalenia. A wymieniam zegary z tego powodu iż powstał mi dziwny objaw podczas jazdy zapalają mi się lampki kontrolne od silnika ABS ciśnienia oleju i moc spada znaczy się obroty do jałowego biegu wyczytałem na forum że to wina zegarów właśnie zimne stuki czy luty jakoś tak w każdym bądź razie po uderzeniu zegarów problem znikał na jakiś czas. Ktoś Ma pomysł na rozwiązanie tego problemu???
biernasw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2013, 18:10   #14
kowal91
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Kraków/Mielec
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdCi
Rocznik: 2004
Postów: 156
Domyślnie Odp: Wymiana Zestawu wskazników (zegarów)

Trzeba przeprogramować immobiliser, jest ogrom informacji o tym na forum.
kowal91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2013, 21:14   #15
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wymiana Zestawu wskazników (zegarów)

Zegary musisz sparować ze sterownikiem silnika i kluczykami (immo) i z czymś tam jeszcze chyba. Operację może wykonać ASO - tanio nie będzie, mogą tego nie ogarnąć albo któryś z dwóch kolegów z forum - Mayak - Warszawa lub tedi_k - Katowice. Do Mayaka będziesz miał bliżej, ale na nowych zegarach to do niego nie dojedziesz.

Czerwona kontrolka Ci mruga, dlatego, że immobilizer (który jest w zegarach) nie rozpoznaje transpondera z kluczyka (bo go nie zna, stary licznik znał), a usterkę silnika masz pewnie dlatego, że zegary nie rozpoznają sterownika silnika (bo są sparowane z innym).

Jeśli to rzeczywiście kwestia zimnych lutów, to możesz też poszukać jakiegoś elektronika, który je poprawi, ale jakby coś poszło nie tak, to stare zegary też mogą nie zadziałać.

Jeśli już zmieniasz zegary, to kup sobie poliftowe - ładniej wyglądają, a różnica w cenie niewielka pomiędzy przedliftowymi a po, a różnica w cenie wymiany żadna (za oba zapłacisz za programowanie tyle samo).
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 08:38   #16
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Wymiana Zestawu wskazników (zegarów)

Cytat:
Napisał biernasw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy trzeba Programować komputer samochodu przy takiej podmianie Licznika
po wymianie zegarów trzeba skonfigurować te nowe zegary (chyba że trafisz zegary od auta o dokładnie takim samym wyposażeniu jak Twoje) oraz zaprogramować w nich immobilizer.
Bez zrobienia immobilizera auto nie odpali i będzie świeciła się ta czerwona kontrolka po środku u góry

o wymianie zegarów możesz poczytać
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam na priva do kol. tedi_k (Katowice) lub do mnie (Warszawa)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 14:11   #17
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Wymiana liczników i programowanie immo

Kol Jasiekpol już śmiga z wymienionymi zegarami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a zimne luty wyglądają na przykład tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(jak widać, fotka z ffclub.ru)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 15:04   #18
jasiekpol
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-11-2012
Skąd: Siedlce
Model: Focus C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana liczników i programowanie immo

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kol Jasiekpol już śmiga z wymienionymi zegarami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I bardzo dobrze się śmiga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , łącznie ze średnim spalaniem i temperaturą.
Cała wymiana, trwałą około godziny czasu, kolega mayak zna się na rzeczy, jesli macie jakieś problemy z licznikiem komputerem czy immobilajzerem polecam zdecydowanie.
jasiekpol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 15:57   #19
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Wymiana liczników i programowanie immo

A chwilowego spalania nie ma?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2013, 23:48   #20
tomek105
ford::beginner
 
Avatar tomek105
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford Fiesta / Mondeo IV lift / C-Max / Focus 1.8 TDCI
Silnik: 1.3 Endura / 2.0 TDCI 140KM / 1.6 TDCI 90KM / 1.8 TDCI
Rocznik: 1997 / 2012 / 2009 / 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wymiana liczników i programowanie immo

no to ja też tak w ramach bieżących zmian mogę powiedzieć, że zmieniłem zegary u kolegi tedi i różnica jest kolosalna. raz, że wygląd, dwa, że i jest temperatura (po dodatkowym zamontowaniu czujnika) i średnie spalanie etc...
koszt w całości warty grzechu.
tomek105 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max , licznik , zegary


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.