Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2014, 18:35   #1
Grand Paradiso
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-01-2014
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci 136km
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Witam. Mechanik tylko od Forda powiedział mi wczoraj,ze auto ma jakaś tajemnice i nie spotkał sie z czymś takim nigdy. Pracował w serwisie forda, z opini w internecie jedyny w 3miescie z komletem sprzetu do diagnostyki i od trudnych tematów!!.Mój focus mk2 2.0 tdci. na zimnym silniku nierówno szarpie, dymi na biało, smierdzi gryząca ropą. Długo wtedy odpala. Potem już normalnie. Jedynie po długiej trasie nastepnego dnia na zimnym jest normalnie.Nie ubywa oleju ani płynu w chłodnicy. Wymieniłem świece żarowe.Mechanik sprawdził na sprzęcie wtryski, zawór egr, kompresje.Każda diagnostyka nie pokazuje żadnych błedów. Wszystko ok. Mowi, ze wtryski chodzą jak zegarki szwajcarskie!Każdy element silnika suchy. Stwierdził,ze do wymiany będzie za jakiś czas koło dwumasowe i rozrusznik i na turbinie jest za małe ciśnienie.Mam przejechane 182tyś. Proszę o pomoc. Ja i mechanikGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Grand Paradiso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2014, 18:49   #2
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

Kolego miałem podobny problem: wózek odpalał mi za pierwszym razem na 2-3 gary (ciepły lub zimny) czasem 4 razy dziennie innym razem pojawiło się to raz na 3 miesiące. Wymieniłem: świece, akumulator (był faktycznie cienki ale cały układ ładowania i uruchamiania OK), filtr paliwa, sprawdzone wtryski, odpowietrzony układ paliwowy, zawór egr (pokazywał jakiś błąd) więcej nie pamiętam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zero poprawy. Efekt przyniosło zmiana oleju na lepszy (chociaż tutaj zdania są podzielone), odpowietrzenie układu paliwowego (u kolesia co ma o tym pojęcie), wymiana filtra paliwa na lepszy, wymiana filtra powietrza na lepszy, zaślepienie egr, zalanie do baku valvoline do usuwania wody, przy drugim pełnym baku zalanie do baku środka millers do czyszczenia układu paliwowego diesla. Ciężko określić że zmiana filtra powietrza to usunęła czy oleju na lepszy ale robił mi to gość z pracy wszystko za jednym zamachem samodzielnie w garażu pasjonat ( pseudo-mechanik tzw. pan Zdzisio czy Henio) rajdów 4x4. Problem po tych wszystkich zabiegach w końcu znikł.

PS. Wtedy przy odpalaniu też potrafił mocno nadymić.

Ostatnio edytowane przez Forfiter2012 ; 04-01-2014 o 18:51 Powód: PS.
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2014, 19:08   #3
Grand Paradiso
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-01-2014
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci 136km
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

Dzięki. Spróbuje. Choć olej zalałem motula, filtry powietrza i paliwa tez wymienione. Ale te mikstury do baku wleje..
Grand Paradiso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2014, 20:23   #4
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

Ja bym zaczął od odpowietrzenia układu paliwowego i tych specyfików. Może warto spróbować tych forte od Czesława z naszego forum? Droższe ale wyglądają bardziej fachowo niż to co ja zalewałem aczkolwiek moje być może zadziałały.
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2014, 20:39   #5
Grand Paradiso
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-01-2014
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci 136km
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

To byłaby radość gdyby te specyfiki pomogły, mechanik już uprzedzał,ze trza przygotować wielką kase.. Martwi mnie tylko ta różnica,ze u mnie zawsze jest tak samo-rano odpala tak kulawo i potem w ciągu dnia dobrze..
Grand Paradiso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2014, 21:25   #6
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie

slaby mechanik. zostaw auto u niego na noc, rano niech wykreci swiece i patyczkiem do uszu wytrze komore spalania. po zapachu i kolorze powinien dojsc co wycieka. stawiam na ubytki w uszczelce pod glowica, ktore zalepiaja sie sadza. biale spaliny to ewidentnie plyn chlodzacy.

Wysłane z mojego ORION7o przy użyciu Tapatalka
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2014, 22:23   #7
Grand Paradiso
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-01-2014
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci 136km
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

Odebrałem dziś auto. Mechanik powiedzial mi ze to uszkodzenie mechaniczne i elektronika tego nie wykrywa.Trza rozebrać silnik sprawdzic glowice, wysłąć wtryski do jednego z czterech dostepnych miejsc w polsce na takie szegółowe sprawdzenie-koszt sprawdzenia 1600zl. Potem 3tysiace za jeden wtrysk w razie wymiany bo to najdrozszy siemens. Policzył mi ze jak sie za to wezme to może przewyższyć wartośc auta.To kaplica. Dobry pomysł z tym wacikiem. Ale jesli stan płynu w chłodnicy jest bez zmian i kompresja na cylindrach dobra czy to nie wyklucza uszczelki pod głowicą?
Grand Paradiso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2014, 23:00   #8
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

Zmień mechanika i zobacz co powie inny.
Ceny jakieś chore...
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2014, 23:52   #9
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

może ubywać tyle, że nie zauważysz. przechodziłem te same objawy w starym dieslu citroena. cięzko było odpalić, a jak zaskoczył to robił białą mgłę na ulicy.
zaczynaj od najtańszych sposobów diagnostyki, szkoda kasy na wymiane silnika dla jakieś pierdoły.
jak mechanik wykręci świece i wtryskiwacze i położy wszystkie obok siebie, niech spojży, czy któreś nie różnią się kolorem osadu. nie wiem jak w dieslach, ale w benzyniakach można dużo wyczytać z koloru osadu na świecach.
mechanik sprawdzał kompresje - podejrzewam żę na ciepłym silniku. niech zrobi to samo rano, gdy silnik jest zimny.

Bump: jeszcze jedna hipoteza, ale skoro po trasie jest ok, to odpada: lejący wtryskiwacz.
cisnienie nagromadzone w listwie po zgaszeniu silnika uchodzi do cylindra i rano masz tam basen z ropą, którą ciężej spalić. ale wtedy miałbyś ciemne spaliny a nie białe.
zresztą wacik prawde Ci powie.

Ostatnio edytowane przez jaceks ; 09-01-2014 o 23:55
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2014, 21:26   #10
Grand Paradiso
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-01-2014
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci 136km
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

W środe jade do kolejnego mechanika i powiem mu zeby zwrocil uwage na uszczelke pod glowica i test z wacikiem. Wczesniej podjade do bankomatu po kolejny tysiąc. Ale jedno sie zmienilo. Ostatni mechanik wymienil rozrusznik-teraz odpala rano na dotyk!!Zostało dymienie na zimnym-szary dym-żrący zapach ropy i nierównomierne stuki-tylko na zimnym.Ale odpala juz dobrze! Czy to coś moze zmienic w diagnozie?
Grand Paradiso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dymi , focus


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.