Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2019, 08:13   #1
andrew235
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-09-2017
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1500D
Rocznik: 2017
Postów: 12
Domyślnie radio travelpilot fx brak głośnika

Witam szanownych forumowiczów. Może ktoś pomoże w kłopocie. Nie działa mi lewy głośnik przód. Czasem włączał się przy większym basie. Zacząłem od wymiany głośnika -nic to nie dało. Potem wyciągnąłem radio żeby zobaczyć co z tyłu się dzieje...niby wszystko ok. Sprawdziłem jeszcze okablowanie w drzwiach nic przerwanego nie ma. Mój wniosek- w radiu końcówka mocy na jednym głośnik walnela. Wpadłem na pomysł żeby podpiąć dwa głośniki pod jeden kabel... Przód prawy. Ale opisu żadnego na kostce nie ma. Pytanie... Ktoś ma jakiś pomysł albo rozpiskę kabli glosnikowych w modelu??, dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

andrew235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 09:29   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: Problem radio travelpilot fx brak głośnika

Witam

a tu kolega zaglądał
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

schemat jest chyba analogiczny, jak w prostokątnym 6000

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 18:56   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: radio travelpilot fx brak głośnika

Cytat:
Napisał andrew235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Wpadłem na pomysł żeby podpiąć dwa głośniki pod jeden kabel... ...
Kolejny Kolega co zapomniał, iż kiedyś do szkoły chodził...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tam w tej szkole uczyli prawa Ohma... A owo prawo mówi, że jak podłączymy te 2 głośniki równolegle, to ich impedancja będzie 2 razy mniejsza niż jednego głośnika i raczej wcześniej niż później siwy dym pójdzie z kolejnej końcówki mocy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jeśli by Kolega wpadł na świetny pomysł połączyć głośniki szeregowo, to impedancja będzie 2 razy większa i ucho do głośnika trzeba będzie przykładać...

Powodzenia!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
głośniki , travelpilot


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.