Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2018, 14:31   #1961
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Panowie (i Panie - jeżeli to czyta płeć piękna).
Poradziłem sobie.
Może się komuś przyda.

Żeby za dużo nie kombinować to odpiąłem CAN od modułu haka/przyczepy
Odpaliłem ELMConfig w wersji 0217c i lipa dalej nieaktywne. Więc zamknąłem 0217c i odpaliłem tego od Niemców [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ściągnąłem wersję 0.2.3 , gdyż widziałem na zdjęciach w necie, że tam jest inny panel użytkownika - w tym 0.2.3 zaptaszkowałem hak i zapisałem dane i wyłączyłem ELMConfig 0.2.3. Odpaliłem program w wersji 0.2.17c i sprawdziłem, że widzi złącze 13 PIN. Podpiąłem CAN do modułu przyczepy, wyczyściłem błędy, odpaliłem samochód podłączyłem przyczepę i jest światło od wstecznego.

Kilka moich uwag.
Gdy tylko czytam BCM wersją 0217c to wyskakuje błąd silnika i nie da się odpalić samochodu. Gdy zapisuję dane tą samą wersją to błąd silnika znika, ale pojawia się błąd wspomagania - i go nie ma (wspomagania).
Gdy miałem powyższy błąd silnika i robiłem odczyt wersją 023 to wyczyściło mi samo wszystkie błędy, gdy zrobiłem zapis do BCMa wersją 023 tez nie miałem żadnych błędów w samochodzie.

__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2018, 20:32   #1962
ANDROKO
ford::average
 
Avatar ANDROKO
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 05-06-2012
Skąd: Międzyrzec Podlaski
Model: Fusion Hybrid, Mondeo MK4
Silnik: 2.0, 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2017, 2008
Postów: 121
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Witam
Szukam i nie mogę znaleźć jak zmienić ustawienia w module BT/VC na
Bluetooth Handsfree=BT/VC High + BT Audio + USB + Navigation
lub BT/VCHigh+BTaudio+USB(For*navigation*only)"
Wymieniłem moduł BT/VC na BT/VC/USB i telefon działa ale cicho podobnie jak i muzyka wrzucona przez tel na BT . USB tylko ładuje, nie widzi podłączonego sprzętu. Kupiłem VIAKENA, zainstalowałem elmconfiga i nie mogę znalęźć modułu BT. Proszę o pomoc.
ANDROKO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2018, 20:41   #1963
Adam_N
ford::beginner
 
Avatar Adam_N
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-03-2015
Skąd: Dawniej Hindenburg
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

W załączniku masz gdzie to mienić ale u mnie np było tak samo, że moduł zmieniony niby ok ale dźwięku z głośników brak i trzeba było przerabiać instalacje. Ale próbuj może się uda.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Przechwytywanie.JPG (94.6 KB, 176 wyświetleń)
__________________
Mój Thunder
Adam_N jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2018, 21:01   #1964
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jeśli jest cicho to spróbuj podglosnic radio bo sila głosu jest oddzielna dla tego źródła albo w telefonie glosnosc. Jakie masz radio? Zakładam ze modul masz 112 albo 212?
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2018, 21:17   #1965
ANDROKO
ford::average
 
Avatar ANDROKO
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 05-06-2012
Skąd: Międzyrzec Podlaski
Model: Fusion Hybrid, Mondeo MK4
Silnik: 2.0, 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2017, 2008
Postów: 121
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

radio blaupunkt nx dvd, moduł 212. Radio i tel na maxa. Przy spokojnej jeździe głośność OK ale przy wyższych prędkościach brakuje regulacji głośności.

Bump:
Cytat:
Napisał Adam_N Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W załączniku masz gdzie to mienić ale u mnie np było tak samo, że moduł zmieniony niby ok ale dźwięku z głośników brak i trzeba było przerabiać instalacje. Ale próbuj może się uda.
dzięki jutro spróbuję przestawić
ANDROKO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2018, 13:47   #1966
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , piękne dzięki za treściwy opis.

Wczoraj dotarł do mnie Viaken STN1170 ELM327 V3 USB. Bez problemu zagadał z moim Mondkiem.
Bezproblemowo również zrobiłem odczyt BCM, zapis CCC, edycję CCC, zapis do BCM, zapis do IPC, restart i kasowanie błędów. Wyłączyłem TPMS i zmieniłem ostrzeganie o gwałtownym hamowaniu z migania awaryjnych na miganie światłami STOP. Tutaj film jak wygląda miganie świateł STOP: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Trochę strachu się najadłem, jak zaczęły w trakcie zapisu/odczytu wyskakiwać najróżniejsze błędy, ale dzięki opisowi, i kilku filmom z YT wiedziałem czego się spodziewać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez radkor ; 26-04-2018 o 19:57
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 20:16   #1967
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,452
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Fajna opcja, możesz podpowiedzieć gdzie to zmienić ????
Dawno nie bawiłem sie elmconfig i już zapomniałem na jakieś szybkości ten program stabilnie pracuje, podpowiecie ??? 2000000 ?
__________________
Elektronika, modyfikacje, dorabianie kluczyków, dopisywanie TPMS.
Mińsk Mazowiecki tel: 511246350
https://www.facebook.com/AutoMotUr
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 22:37   #1968
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , piękne dzięki za treściwy opis.

Wczoraj dotarł do mnie Viaken STN1170 ELM327 V3 USB. Bez problemu zagadał z moim Mondkiem.
Bezproblemowo również zrobiłem odczyt BCM, zapis CCC, edycję CCC, zapis do BCM, zapis do IPC, restart i kasowanie błędów. Wyłączyłem TPMS i zmieniłem ostrzeganie o gwałtownym hamowaniu z migania awaryjnych na miganie światłami STOP. Tutaj film jak wygląda miganie świateł STOP: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Trochę strachu się najadłem, jak zaczęły w trakcie zapisu/odczytu wyskakiwać najróżniejsze błędy, ale dzięki opisowi, i kilku filmom z YT wiedziałem czego się spodziewać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawa opcja, czy można to we wszystkich ustawić ? Jeśli tak to gdzie ?
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 23:03   #1969
Mazur1987
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 15-05-2018
Skąd: Dobre
Model: mondeo mkIV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cześć. Jestem świeżym posiadaczem mondeo mk4 autamat 2.0d 140km 2008r. Chciałem zobaczyć jakie możliwości daje elmconfig. wszedłem w read ccd from bcm potem w central configuration i nic nie zmieniałem. Później wziąłem write ccd from bcm i teraz przy wciskaniu hamulca cos mi cyka przy drazku zmiany biegów.. Wciskam stop i jest CYK. Tylko na P to występuje. jestem pewien że tego nie miałem . Po FORscanie mam następujące błędy- U0402 nieprawidłowe dane uzyskane z TCM (moduł sterowania przekładnią). U2101 konfiguracja modułu sterującego niekompatybilna
Pomoże ktoś? A może ktoś ma gołą kopię zapasową?
Mazur1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2018, 09:46   #1970
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał fido Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy można to we wszystkich ustawić ? Jeśli tak to gdzie ?
ELMConfig,Central configuration->page 4->lewa kolumna->czwarta pozycja od dołu (emergency brake light ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elmconfig



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.