Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2017, 11:24   #31
janusz822
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 15-11-2013
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo mk 4
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Witam ten przewód jest znacznie większy niż myślisz i drugi koniec jest pod samochodem, ale da się wymienić nawet bez kanału tylko męczarnia i 3h roboty mi to zajęło. Tak przewód wygląda w całości.
Żeby ściągnąć metalową końcówkę z listwy wtryskowej użyłem kawałka przeciętej rurki (tulejki) miedzianej i wyszło bez problemu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez janusz822 ; 07-09-2017 o 11:51
janusz822 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2017, 11:46   #32
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,031
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Ale to, co pokazujesz, to już są chyba dwa przewody.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2017, 11:57   #33
janusz822
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 15-11-2013
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo mk 4
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale to, co pokazujesz, to już są chyba dwa przewody.
Kolego jeden orginalny zakupiony w serwisie Forda, wymieniałem dwa tygodnie temu cena po małym rabacie 240 zł
janusz822 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2017, 10:13   #34
grzecho
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-05-2007
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 HE LPG
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

W Szumilas Ford Sosnowiec cena przewodu 276,00 zł - 10% rabat= 248,40 zł. Odbieram dzisiaj. Podejmę próbę samodzielnego montażu. Przez okrągły rok jeździłem z dorobionym wężykiem fi 8. Pęknięcie przy samym końcu na zgięciu (standard). Mam LPG, ale z tego co się dowiedziałem benzyna i tak krąży w układzie. Kilka dni temu pękł na kolejnym zgięciu. Znowu naprawa wężykiem. Montaż w serwisie nowego przewodu kosmiczne 280,00 zł !!!
grzecho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2017, 07:54   #35
grzecho
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-05-2007
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 HE LPG
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Już po wymianie. Czas ok. 3h. Wszystko wg. instrukcji mariusz1972.
Na fotkach nowy przewód poprowadzony równolegle do starego. Żółtymi strzałkami zaznaczyłem miejsca uszk. starego przewodu + gumowe wężyki.
Stary przewód od listwy zasilajacej odpiąłem przy pomocy rozciętego kawałka ( ok. 1 cm) rurki aluminiowej

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzecho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 11:22   #36
Smutu
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-03-2014
Skąd: Wa-wa
Model: Ford Fusion (USA) SE
Silnik: 2.5 benzyna
Rocznik: 2016
Postów: 29
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Witam,
Dopadało i mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mondeo MK4 benzyna 2.0 + gaz - 175K na liczniku
W piątek 17/11 zaparkowałem auto pod domem i stało bez jeżdżenia cały weekend. W poniedziałek wyruszyłem do pracy i poczułem że zaczyna mi śmierdzieć paliwem w kabinie. Ponieważ warunki rano w Warszawie były lekko-pisząc trudne dojechałem z tym smrodem do biura i wróciłem z tym smrodem do domu. Ponieważ było już ciemno nic z tym nie zrobiłem. Rano odpaliłem auto w celu zagrzania kabiny bo całe szyby były w szronie o otworzyłem maskę żeby zweryfikować skąd ten zapach benzyny. Patrzę pod pokrywę silnika a tam fontanna z paliwa - leci z dziurki w znanym nam miejscu na wężyku. Ponieważ nie miałem wyjścia i musiałem jechać do roboty to znalazłem kabel elektryczny, uciąłem na dł około 5 cm, zdjąłem z niego koszulkę/izolację, przeciąłem ją wzdłuż, nałożyłem na nieszczelność, ścisnąłem całość 3 szt opasek zaciskowych bo tylko to miałem pod ręką i w drogę.
Wytrzymało 50 km - dojechałem do pracy - na powrocie do domu już czułem paliwo.
W robocie namierzyłem nowy przewód paliwowy w Grodzisku Maz w ANZA - koszt 279 pln bruttto - nie dostałem upustu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj rano wymiana przewodu w warsztacie - 30 min roboty dzięki Waszym uwagom i instrukcjom - koszt 50 pln.
Upierdliwa usterka bo jazda autem z nieszczelnym benzynowym układem paliwowym to igranie ze śmiercią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam All!
Smutu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2018, 16:11   #37
dmochu85
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-06-2017
Model: Mk4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Witam!
Opis kolegów idealny ja zamiast tulejki miedzianej użyłem kawałek przewodu paliwowego oczywiście większej średnicy. Dzięki za wpisy przydały się przy wymianie. Koszt przewodu to 308 zł. Pozdrawiam
dmochu85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2018, 21:02   #38
kotia
ford::beginner
 
Imię: Baltazar
Zarejestrowany: 04-08-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Jaki jest numer tej części/przewodu? bo nie można zdjęcia otworzyć z naklejką.
kotia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2018, 22:27   #39
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

U mnie też ten wspaniały przewód sie przetarł. ale nie dam zarobić fordowi. Po prostu wywaliłem cały ten plastikowy badziewny odcinek przewodu. I w jego miejsce załozyłem konkretny typowo przeznaczony do benzyny wężyk gumowy, który ma wiekszą wytrzymałość niż plastik zastosowany w oryginale. na końcówkach załozyłem opaski skrecane i wszystko od 4 miesiecy jest jak należy.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2018, 12:56   #40
dmochu85
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-06-2017
Model: Mk4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Kolego "kotia" to ten przewód [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
dmochu85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
benzyna , mondeo mk4 , paliwo , przewód , wymiana



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.