Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2017, 20:17   #4241
Payudo
ford::amateur
 
Avatar Payudo
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 10-12-2016
Skąd: Golub-Dobrzyń
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Zawsze drga czy czasami nie?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Zawsze!, na zimnym czuć delikatnie, ale gdy go rozjeżdże to czuć wyraźnie. Poza tym z silnikiem nie ma żadnych problemów, auto śmiga jak ta lala, ale jest to irytujące w samochodzie za ponad 100k. W grudniu robię drugą połówkę pierwszego przeglądu i nie wiem jak mam się nastawić na to. Mój serwis twierdzi że wszystko jest ok.

Payudo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 13:35   #4242
Matyś
ford::beginner
 
Avatar Matyś
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 16-01-2017
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 38
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

A czym jeździłeś wcześniej? W sensie jakim silnikiem?
Ja tez mam 2.0 180 km. Wcześniej jeździłem tylko benzynami i tez na początku wydawało mi się ze mondeo jest bardzo głośne i wpada w wibracje. Trzeba przyznać ze nie jest to silnik o najwyższej kulturze pracy jednak jest to tez trochę charakter diesla i przesiadając się z benzyny lub diesla v6 można odnieść wrażenie ze coś jest nie tak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Matyś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 14:33   #4243
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Czym ja jeździłem widać w sygnaturce. Dla mnie 2.0 TDCi w MK5 jest sporo cichsze i pracuje spokojniej od moich poprzednich.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 15:07   #4244
Payudo
ford::amateur
 
Avatar Payudo
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 10-12-2016
Skąd: Golub-Dobrzyń
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Matyś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czym jeździłeś wcześniej? W sensie jakim silnikiem?
Ja tez mam 2.0 180 km. Wcześniej jeździłem tylko benzynami i tez na początku wydawało mi się ze mondeo jest bardzo głośne i wpada w wibracje. Trzeba przyznać ze nie jest to silnik o najwyższej kulturze pracy jednak jest to tez trochę charakter diesla i przesiadając się z benzyny lub diesla v6 można odnieść wrażenie ze coś jest nie tak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Przesiadłem się ze starego opla merivy z silnikiem diesela, co kulturą pracy przypomina traktor, a nie buja tak w kabinie. Mój znajomy ma też taki silnik i u niego tego efektu nie zaobserwowałem. Nie jestem jakoś przesadnie wrażliwy na wibracje, ale u mnie czuć je bardzo wyraźnie, szczególnie po rozgrzaniu silnika
Payudo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 15:13   #4245
Matyś
ford::beginner
 
Avatar Matyś
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 16-01-2017
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 38
Domyślnie Wady wieku dziecięcego.

No to zwracam honor


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Matyś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 17:16   #4246
Hrdcr_real
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK5 ST-Line
Silnik: 2,0 Tdci PS
Rocznik: 2017
Postów: 209
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Matyś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest bardzo głośne i wpada w wibracje
jezdzilem wczesniej vectra 1.8 benzyna, i mondeo jest duzo cichsze, ale tez duzo bardziej wibruje, nawet mam prosic kolegow z forum jak bede w krk zeby sprawdzic czy oni tez tak maja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hrdcr_real jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 18:00   #4247
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Mi w wibracje na jałowym wpadała buda Foki MK3 przy 1.6TDCi 116KM.
Mondeo MK5 praktycznie nie czuć żeby wibrował.

Są filmiki na Youtube jak mocno wibrował 1.6TDCi - kartka w ręce przy kierownicy mocno drży, w Mondeo przy tym samym teście jest dużo spokojniej.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 11:18   #4248
skubi3009
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-06-2016
Skąd: Radzymin
Model: mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał skubi3009 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem dzisiaj w serwisie i zgłosiłem następujące sprawy:
-Sprzęgło o którym już pisałem
-Zmieniający się ton dźwięku z czujników parkowania albo podczas otwierania drzwi (dźwięk dobiega tylko z jednego głośnika i jest strasznie zniekształcony zdarza się to 2-3 razy w tygodniu patrzyli się na mnie głupio ale jak im pokazałem nagranie telefonem to trochę inaczej zaczęli na to patrzeć )
-często wyświetlany komunikat (sprawdź oświetlenie adaptacyjne)
- trzaskanie w słupku B kiedyś mi to naprawili i było ok

Auto z 2016 r Przebieg 24000tys do tej pory wymiana kierownicy na gwarancji w piątek głębsza weryfikacja

Ponadto postanowiłem zmniejszyć interwał i wymienić olej na własną rękę, kupiłem dzisiaj w Fordzie filtr oleju cena 40zł Olej Castrol 5w20 wraz z wymianą w niezależnym warsztacie 146zł cena w Fordzie 78zł i tu uwaga jest to cena za litr

Podsumowując ten samochód można tak samo kochać jak i nienawidzićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) Jest z nim tak jak z KobietąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w piątek napiszę co tam serwis powiedział jestem przygotowany na zlewkę ale zobaczymy może serwis się pokaże z dobrej strony
Usterki zgłosiłem w Aso Forda przy ulicy krasnobrodzkiej w Warszawie. Doradca który mnie obsługiwał odbył ze mną jazdę próbną i stwierdził ze usterka sprzęgła występuję auto zostało w serwisie, po południu zadzwonił i stwierdził ze mechanik nie widzi usterki i zaprosił po odbiór auta zapraszając w innym terminie na aktualizacje świateł po odebraniu auta usterka jakby ustąpiła i na razie jest ok. Co do świateł samochód stał dwa dni na głupiej aktualizacji po odebraniu samochodu po jakiś trzech dniach znowu wyświetlił się komunikat świateł. o dźwięku czujników nic nie mówili mimo ze pokazałem im filmik. Trzeszczenie słupka było naprawiane na ul Uczniowskiej w blacharni, auto stało tam 3 dni i nie widzę żadnej różnicy. Podsumowując są to mili i kulturalni ludzie którzy z wielkim przekonaniem wciskają ci kit i przetrzymują ci samochód żeby cię zniechęcić . I jeszcze jedno doradca odkrył ze podczas parkowania w lewo słychać taki jakby dźwięk łamania dochodzący z kół. Dźwięk ten występuje prawie za każdym razem jednak tego dnia podczas kolej jazdy w serwisie nie chciał już wystąpić. Pozdrawiam
skubi3009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 17:43   #4249
vme
ford::average
 
Avatar vme
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-11-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5 Kombi
Silnik: 2.0TDCI 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 91
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Payudo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy mam pewne zapytanie do użytkowników mk5 z silnikiem diesel 2.0 TDCI 150 lub 180 KM. Kupiłem nówkę w wersji 2.0 150 KM, po około 6-7k kilometrów kolega Tomek z Bydgoszczy przestawił mi na 180KM. Niemniej jednak od samego początku mam pewien dyskomfort na jałowym biegu, szczególnie gdy się rozgrzeje, a mianowicie silnik trzęsie (ma wyraźne, nieregularne wibracje, które czuć w kabinie). Poza tym, jazda nim to sama przyjemność - byłem w serwisie przy 15k kilometrów by olej wymienili i rzucili okiem na ten problem. Na szybko jeden Pan stwierdził, który przyjmował samochód że pewnie wtryski są do korekty, ale po pełnej diagnostyce powiedzieli że wszystko jest w normie i że silnik musi się ułożyć, sugerowałem by na poduszki rzucili okiem, ale stanowczo stwierdzili że to niemożliwe. Mam obecnie prawie 20k od stycznia zrobione i nie wierzę w takie historie, że coś się musi ułożyć. Czy koledzy którzy mają taką samą jednostkę silnikową mogliby się odnieść do mojego problemu? Czy to przypadłość jednostkowa czy może ten typ tak ma? Druga kwestia tyczy się tylej klapy bagażnika (hatchback), a mianowicie u mnie trzeba mocno pomagać ręką by się uniosła - zwyczajnie teleskopy nie dają radę u mnie - czy wy też tak macie?

Pozdrawiam
Zbyszek
Ja też to zaobserwowalem u siebie, ale nie występuje to chyba za każdym razem. Być może przestałem też zwracać na to uwagę. Teraz mam najechane 20kkm i na pewno zgłoszę to przy przeglądzie. Jakoś bardzo mi to nie przeszkadza ale wrażenie jest jakby silnik miał zbyt niskie obroty na biegu jalowym. Drgania przenoszą się na całą karoserię i czuć je wyraźnie w kabinie.
vme jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2017, 09:58   #4250
deynio
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: MK5
Silnik: 2,0 TDCI 180 KM automat
Rocznik: 2015
Postów: 38
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

U mnie też ten dziwny odgłos występuje, nie jest on cykliczny ale w moim przypadku mocno irytujący.
Zastanawiam się czy winowajcą nie jest czasami zderzak (przedni oczywiście) którego rogi są nad reflektorami, opierają się o nie.
Kombinowałem wcześniej zmniejszając szczelinę (regulacja na trzech śrubach) między maską a zderzakiem i jak podciągałem zmniejszając odstęp, to rezonowało bardziej. Zerknijcie u siebie czy nie napierają na reflektory.
deynio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.