Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2014, 08:15   #3241
jarekft
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Sulechów
Model: MK2 GALAXY
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 2003
Postów: 64
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Panowie dziś po nocce gdzie odłączyłem wtyczkę i podłączyłem rano wag napisał modul to many comunications errors już mnie szlak trafia jak nic nie ogarne przyjdzie walnąć się na glebę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i odkręcać cały piec

jarekft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 10:10   #3242
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Nie słuchaj głupot o dłączaniu zasilania, w D5WZ nie kasuje to ani błedów ani ich nie usuwa....i oczywiscie nie przywraca komunikacji ze sterownikiem pieca.
Możesz mieć uszkodzone kabelki przy złączu, dokładnie obejżyj kazdy pociagająć za niego, bo jest tak czasami, że izolacja na nim jest, ale miedziana żyła w środku juz sie utleniła.
Jesli nie poradzisz sobie sam. mozesz do nas wysłać piec, zrobimy co trzeba i po kłopocie.
Pozdr.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 10-03-2014 o 07:40
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 10:29   #3243
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Mnie nie chodziło o odpinanie zasilania od pieca, tylko akumulator odłączyć, z opisu wyglądało na to że przez nadmierną liczbe błędów nie komunikuje sie wogóle z kompem w aucie. Przy okazji ,Stefano możesz poradzić coś na mój problem? Kilka postów wcześniej. Z góry dzięki.
fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 19:54   #3244
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał fixmax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie .
Myślałem że dogrzewacz bede miał z głowy na dłuższy czs, niestety po 3 miesiącach znowu cos mu jest.
Zaczął się wyłączać po jakimś czasie 3-5 minut, poza tym strasznie dymi na siwo. Czasem załapie i chodzi bez problemu tyle że dymi ostro. 3 miesiące temu był wymieniany czujnik płomienia i pompka wody.
Co mu może dolegać ? Dodam że w tej chwili nie mam mozliwosci podpiąć go pod kompa. Piec to dw5s.
Czy to D5WS jest w aucie orginalne, czy dokładane i w jakim aucie? Czesto jest tam błąd wentylatora z powodu niesprawnego modułu sterownika, a dalsze przyczyny kopcenia; to sitko, świeca, niesprawna pompka paliwowa i piec generalnie do przegłądu, ze wzgłedu na możliwość zawalenia paleniska sadzą i nagarem, ale najpierw oczywiscie diagnostylka, odczyt błędów, bloki pomiarowe i odczyt temperatur na poszczególnych czujnikach.

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego Stefano co myslisz o moim polaczeniu wodnym ,strone wczesniej sa fotki ?
No fajnie, widzę sporo pracy włozyłeś, aby to ogarnąć.
Mam tylko taką sugestę, po jakiego grzyba wstawiasz tam trójniki, kombinujesz z obiegiem?
Trzeba tylko było tą dołożoną pompkę w stawić przy piecu, czyli na wężu zasilającym / ten do króćca zewnętrzenego na dole pieca, lub wyjściowym czyli tym przy rurce paliwowej.
Kierunek przepływu w piecu jest własnie taki jak piszę wyżej, ale powtórzę 'zimny' płyn wchodzi króćcem zewnętrzym, a w twoim T4 piec stoi w pionie, czyli donym, a wychodzi podgrzany tym pośrodku. Taki jest kierunek pchania płynu przez pompę mechaniczną silnika, a także tą co masz fabrycznie przy chłodnicy. Jesli dołożona przez ciebie pompa ma taki sam kierunek to jest wszystko OK. Nie bardzo widzę węże przy twoim piecu, wiec tego nie mogę jakoś na 100% zaakceptować. Ale te czy te kierunki są u ciebie zgodne, czy na pewno to sprawdziłeś?
My jak nie mamy pewności w którą stronę jest przepychany płyn w plątaninie węży w róznych autach, a coś trzeba przy nich zrobić, gdzie jest ważny kierunek przepływu, to mamy taki patent. Wstawiamy naszego specjanego węża, który ma w środku kawałek przeźroczyej rurki / przycięta strzykawka / z przymocowanymi po obu stronch nitkami. Jak płyn zacznie sie ruszać, to widać przeźroczystą rurką-strzykawką w którą stronę przygina nitki.
Generalnie zrobiłbym tak; pompka przy piecu, kierunek założenia jak wyżej, a zawór by regulował gdzie gorący płyn ma byc przepychny i wszysko.


Cytat:
Napisał fixmax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie nie chodziło o odpinanie zasilania od pieca, tylko akumulator odłączyć, z opisu wyglądało na to że przez nadmierną liczbe błędów nie komunikuje sie wogóle z kompem w aucie. Przy okazji ,Stefano możesz poradzić coś na mój problem? Kilka postów wcześniej. Z góry dzięki.
Mylisz kolego pojęcia, co to znaczy nie komunikuje się z kompem w aucie?
Kazdy moduł auta ma przypisany swój numer, czy to silnik /01/, czy piec /18/ itd, masz się z nimi łączyć protokułem V.A.G. Co to znaczy nadmierna ilość błędów??? Ma się łączyć, bez wzgłedu na ilość, aby je odczytać, przegładnąć, kasować, można zmieniać kodowanie, robić adaptację, odczytywać dane etc. Nie pisz więc bzdetów...
Poczytaj temat podwieszony na górze Diagnostyka VAG, poćwicz trochę na autach, a jak już trochę załapiesz, to próbuj pomagać, ale nieśmiało, bo mozesz nieswiadomie dalej z braku doświadczenia, wprowadzać ludzi w błąd!!! A chyba nie o to chodzi...

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 09-03-2014 o 20:54
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 20:14   #3245
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytuje:Nie wiem jak Wag, ale większość testerów jak wywala taką informacje to trzeba wykasować błędy.
Tak napisałem kilka postów wcześniej.
Z WAGiem nie miałem do czynienia, zato wiele z innymi urządzeniami diagnostycznymi. W 80% przypadków tak było ,że jesli była informaja o zbyt dużej ilości błędów to restart pomagał. Reszte błędów da się odczytać i usunąć wiadomo jak.
Napisałeś:Ma się łączyć, bez wzgłedu na ilość
Co znaczy , ma się łączyć, sam bzdury piszesz jeśli nigdy nie miałeś auta co sie nie łączy. Z różnych powodów, często właśnie z wyżej wymienionego. Widziałem roczne mercedesy co po montażu urządzeń taxi miały tyle błędów że aż pękały w szwach. Nie chciały sie łączyć i wtedy pomagał sposób z akumulatorem. Nie wieżysz zapraszam, właśnie jutro mam mieć takiego.
fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 20:39   #3246
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Brak słów...
Jesteś na forum Forda Galaxy, to auto grupy V.A.G. Pytanie było o konkretny model MK2 rok 2003!
Bez dalszych komentarzy!

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 10-03-2014 o 07:40
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 19:00   #3247
jarekft
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Sulechów
Model: MK2 GALAXY
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 2003
Postów: 64
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam
Poradziłem sobie z moim problemem jest to bardzo dziwne ale prawdziwe
mianowicie przed rozbieraniem całego mocowania,pieca itp itd opisałem koledze mój problem a on się zaśmiał i dał pena (pamięć) z programem VCDS 709-1 coś w tym stylu kazał zainstalować w lapku sprawdzić piec i wykasować błędy , na końcu zrobić test podzespołów aaaa kazał koniecznie zainstalować stery z tego programu pomimo że mam już ross-techa zrobiłem jak kazał i jakie było moje zdziwienie pierwsza próba grupa 18 i działa oczywiście wyświetliło zepsutą świeczkę, już dość mam rozkręcania kupuje sztyft .Zapytałem z skąd wiedział jak się okazało miał już kiedyś taki problem w swoim T5 ,mało tego powiedział że co niektóre funkcje w wagu są aktywne a co niektóre w vcdsie między innymi w wagu mogę zmienić ton i głośność parktronika a z kolei w vcds zdiagnozować piec czego wag mi nie pokazał.

ps jaki symbol sztyftu mam szukać a może Stefano lub ktoś inny ma nie drogo do odsprzedaży
jarekft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 22:13   #3248
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Question Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



No fajnie, widzę sporo pracy włozyłeś, aby to ogarnąć.
Mam tylko taką sugestę, po jakiego grzyba wstawiasz tam trójniki, kombinujesz z obiegiem?
Trzeba tylko było tą dołożoną pompkę w stawić przy piecu, czyli na wężu zasilającym / ten do króćca zewnętrzenego na dole pieca, lub wyjściowym czyli tym przy rurce paliwowej.
Kierunek przepływu w piecu jest własnie taki jak piszę wyżej, ale powtórzę 'zimny' płyn wchodzi króćcem zewnętrzym, a w twoim T4 piec stoi w pionie, czyli donym, a wychodzi podgrzany tym pośrodku. Taki jest kierunek pchania płynu przez pompę mechaniczną silnika, a także tą co masz fabrycznie przy chłodnicy. Jesli dołożona przez ciebie pompa ma taki sam kierunek to jest wszystko OK. Nie bardzo widzę węże przy twoim piecu, wiec tego nie mogę jakoś na 100% zaakceptować. Ale te czy te kierunki są u ciebie zgodne, czy na pewno to sprawdziłeś?
My jak nie mamy pewności w którą stronę jest przepychany płyn w plątaninie węży w róznych autach, a coś trzeba przy nich zrobić, gdzie jest ważny kierunek przepływu, to mamy taki patent. Wstawiamy naszego specjanego węża, który ma w środku kawałek przeźroczyej rurki / przycięta strzykawka / z przymocowanymi po obu stronch nitkami. Jak płyn zacznie sie ruszać, to widać przeźroczystą rurką-strzykawką w którą stronę przygina nitki.
Generalnie zrobiłbym tak; pompka przy piecu, kierunek założenia jak wyżej, a zawór by regulował gdzie gorący płyn ma byc przepychny i wszysko.



Witaj i dzieki za poswiecony czas.
Wlasnie mialem problem podczas montazu jak ten plyn krazy u mnie w obiegu.
Pisales o jakims fajnym patencie na zbadanie jak idzie plyn ,mozna to kupic gdzies ?
Wrocimy do tematu,jak troche ogarne sie z praca w drugim aucie.
Mimo tego mam pompka ktora ciagnie plyn goracy z pieca moze lepiej byloby ja zalozyc na wejsciu do pieca,nie wiem ?
Maly problem jaki zauwazylem mam w obiegu to ze plyn wchodzi do pieca i wychodzi z niego idac dalej do obiegu zimnego (powrotnego z obu nagrzewnic).No ale to dopiero zbadalem po kilku letnim uzytkowaniu pieca i dokladnym przesledzeniu stron [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzieki wielkie za info i pomoc.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 22:22   #3249
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał jarekft Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Poradziłem sobie z moim problemem jest to bardzo dziwne ale prawdziwe
mianowicie przed rozbieraniem całego mocowania,pieca itp itd opisałem koledze mój problem a on się zaśmiał i dał pena (pamięć) z programem VCDS 709-1 coś w tym stylu kazał zainstalować w lapku sprawdzić piec i wykasować błędy , na końcu zrobić test podzespołów aaaa kazał koniecznie zainstalować stery z tego programu pomimo że mam już ross-techa zrobiłem jak kazał i jakie było moje zdziwienie pierwsza próba grupa 18 i działa oczywiście wyświetliło zepsutą świeczkę, już dość mam rozkręcania kupuje sztyft .Zapytałem z skąd wiedział jak się okazało miał już kiedyś taki problem w swoim T5 ,mało tego powiedział że co niektóre funkcje w wagu są aktywne a co niektóre w vcdsie między innymi w wagu mogę zmienić ton i głośność parktronika a z kolei w vcds zdiagnozować piec czego wag mi nie pokazał.

ps jaki symbol sztyftu mam szukać a może Stefano lub ktoś inny ma nie drogo do odsprzedaży
To fanie że udało ci sie zdiagnozować ten piec. Twój rocznik idzie zarówno VAG-COMem, jak i VCDSem.
Sztyft używka, ale wieczny, z kabelkami do wpiecia we wtyczkę - 150 zł.

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj i dzieki za poswiecony czas.
Wlasnie mialem problem podczas montazu jak ten plyn krazy u mnie w obiegu.
Pisales o jakims fajnym patencie na zbadanie jak idzie plyn ,mozna to kupic gdzies ?
Wrocimy do tematu,jak troche ogarne sie z praca w drugim aucie.
Mimo tego mam pompka ktora ciagnie plyn goracy z pieca moze lepiej byloby ja zalozyc na wejsciu do pieca,nie wiem ?
Maly problem jaki zauwazylem mam w obiegu to ze plyn wchodzi do pieca i wychodzi z niego idac dalej do obiegu zimnego (powrotnego z obu nagrzewnic).No ale to dopiero zbadalem po kilku letnim uzytkowaniu pieca i dokladnym przesledzeniu stron [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzieki wielkie za info i pomoc.
Patent robisz sam. W aptece strzykawka srednicy 18-20 mm to około 1 PLN. Obcinasz fleksem końcówki i masz już rurkę obderwacyjną, zaciskasz na niej dwa kawałki gumowego węża i przyrząd gotowy, A jeszcze po obydwu stronach rurki 'nitki wskazujace' Mozna przygrzac je lutownicą, albo naciąć deczko plastikową rurkę po końcach i wcisnąć nitki tak aby nie uciekły podczas nasuwania węży. Nitki nie mogą być za długie tylko takie, aby widzieć w rurce ich końce podczas przepływu płynu.
Jak trzeba to wstawię fotkę swojego 'wodnego kierunkomierza'. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wiesz co Piotr, nie męcz sie już z tymi wężami, pompkami, piecami.. wpadniesz kiedyś przy okazji latem do Stalówki, to zanim wypijesz kawkę... to ci zrobimy co trzeba.
Zresztą juz dawno miałeś chyba przyjechać.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 10-03-2014 o 23:06
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 23:44   #3250
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Oj wybieram sie ale wiesz jak to z czasem jest.Juz praktycznie powinnem na wyspie siedziec gdyz pracodawca dopomina sie co tydzien ze zginalem bez wiesci i nie wracam.A tu autko do zrobienia,ale chyba pojade drugim sprawnym a ten bedzie czekal do wakacji na dokonczenie prac przy nim.
Dobrze ze pogoda dopisuje to robota idzie.Byc moze bede jechal do Zamoscia do kumpla to zahaczę o Stalowa Wole.Wstyd sie przyznac ale zamiast ja w PL odpoczywac to nadrabiam zaleglosci robot w domu i przy aucie.A tu jeszcze w sierpniu rodzina sie powiekszy to juz bedzie 50% czasu mniej na wszystko.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.