Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2019, 10:08   #621
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] co Ty za kamerę kupiłeś do C-maxa, bo moja zintegrowana z przyciskiem jest dobrze ustawiona i pokazuje to co powinna.

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2019, 02:58   #622
andrzej139
ford::average
 
Avatar andrzej139
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.0L EcoBoost 120PS/125PS
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie może być niczego, co na obraz nanosi fabryczna kamera - linii stałych i skrętnych oraz kolorowych prostokątów od czujników tylnych. Robi to ona w oparciu o informacje z LIN.
Jak będę miał chwilę i ktoś będzie chciał zobaczyć, to mogę jakiś filmik z tego wrzucić.
Czy dobrze rozumiem? Kamera z modułem kamery, w wersji przedliftowej z Sync1,1, która ma podłączone zasilanie, z wypiętym LIN (PIN 32 złącza C2280B), będzie wyświetlać jakikolwiek obraz?
Dopytuję, bowiem półtora roku kamera działała bez zastrzeżeń a po wymianie BCM działa i nie działa (z przewagą na -nie działa 80/20 działa). Odłączyłem LIN i ekran jest czarny.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg FCDIM.jpg (90.3 KB, 99 wyświetleń)
andrzej139 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2019, 15:04   #623
alfa16v
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 03-11-2018
Skąd: Kraków
Model: Focus mk3 Titanium
Silnik: 1.6 Signum 123KM
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Panowie wiem, że temat był wałkowany, ale jak na razie nie widzę rozwiązania w mojej sprawie i dlatego proszę o pomoc.
Auto: Focus mk3 - 03.2011 r. TITANIUM
Kamera : BM5T-19G490-BB - 14.11.2010 (używka z Alle...)
Moduł kamery: BM5T-19H423-CB (nowy z ASO)
Wiązka prawa klapy: BV6T-14D466-AAC (nowa z ASO)
Wyświetlacz 4,2" (audio SONY) ze złączem kremowym FAKRA czyli SYNC 1

Dorobiłem 3 przewody i z kostki obok nóg pasażera połączyłem je z wejściem Video - FAKRA w wyświetlaczu. 2 przewody do wejścia video, a ekranu już nie łączyłem - bo nie ma gdzie .
Zmieniłem programem foCCus poz 99 na z kamerą w BCM i IPC - ALE nigdzie nie pojawiła się dodatkowa zakładka do konfiguracji kamery ????
Tak więc mam niby wszystko podpięte, a ekran nic nie pokazuje ???
Co ciekawe......we wtyczce do modułu było tylko 5 przewodów bez brązowego czyli minusa zasilania kamery....... w wiązce którą kupiłem w ASO (nowa) również nie było tego brązowego ..ALE pojawia się w tej samej wiązce na końcu we wtyczce do kamery ?????? (czytałem że jeden z kolegów również miał ten przypadek z przewodem brązowym ale nic z tego nie wynikało)
Na przewodach i wtyczce FAKRA do wyświetlacza jest napięcie ok. +10V do +12V, ale na obu przewodach VIDEO (teoretycznie + i - video) skąd na obu +. ????
Zasilanie modułu kamery mam z F29 sprawdzałem i jest we wtyczce do modułu, skoro jest jakieś napięcie na złączu FAKRA to raczej to coś działa... ale czemu nic się nie pokazuje ???

Przyznam, że jestem w kropce i nie wiem co jest grane. Dlatego PROSZĘ o jakieś podpowiedzi.
Czy to wina programu i braku zakładek do konfiguracji kamery czy tego minusa zasilania kamery?

Na forum w części - garaż - jeden z kolegów napisał, że mam zły moduł kamery .. ??? Nie neguję, ale zwracam się do WAS PANOWIE bo przerabialiście problemy choć jak widziałem i zgodnie z tematem to SYNC2 i SYNC3.
Mimo wszystko zwracam się chyba do osób najbardziej doświadczonych.

Ostatnio edytowane przez alfa16v ; 01-12-2019 o 15:07
alfa16v jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 08:21   #624
Sebol1708
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-06-2019
Skąd: Piastów
Model: Focus MK3 SE USA
Silnik: 2,o
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Witam
Mam Focusa MK3 HB przed liftem 2013r. mam prośbę macie jakąś listę lub opis montażu tej kamery krok po kroku , jakieś zdjęcia nr. katalogowe części linki , schematy bym był wdzięczny.

Pozdrawiam
Sebastian
Sebol1708 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 08:36   #625
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Wszystko masz w tym wątku. Poczytaj od samego początku...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 11:53   #626
Sebol1708
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-06-2019
Skąd: Piastów
Model: Focus MK3 SE USA
Silnik: 2,o
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Macie może te piny potrzebne do podłączenia kamery i całego okablowania bo przymierzam się do zakupu wszystkich gratów do montażu .
Sebol1708 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 13:36   #627
Sebol1708
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-06-2019
Skąd: Piastów
Model: Focus MK3 SE USA
Silnik: 2,o
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejny update z cyklu poszukiwania 12V... Sprawdziłem tą wtyczkę i przewód jest obecny w miejscu PINu 25 tak jak na schemacie. Z jednej strony wlatuje niebiesko czerwony a z drugiej wychodzą z tego złącza dwa kabelki zielono żółte. Tak więc mam również i tą cześć instalacji. Potem ta wiązka znika gdzieś pod pianką grodziową i nie wiem gdzie idzie. Czy do komory silnika czy jeszcze po drodze gdzieś. Natomiast co mnie zdziwiło to to że po sprawdzeniu bezpiecznika F28 w komorze silnika, nie ma na nim prądu... A być powinen. Oczywiście sprawdzałem przy włączonym zapłonie i niestety 0V... I teraz mam zagwozdkę czy to coś nie tak z samą skrzynką bezpieczników?? Co ciekawe oba piny pod tym bezpiecznikiem są obecne.
Ta wtyczka to jest przy skrzynce bezpieczników w komorze silnika ?
Sebol1708 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 13:38   #628
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Dołożenie kamery cofania do Sync2

Ile tych pinów potrzebujesz? Z tego co pamietam to tam są dwa rodzaje - większe na grubsze przewody i mniejsze na te cieńsze. Generalnie są kompatybilne wstecz z tymi z Focusa mk1. Mam takowe na stanie gdybys chciał, pisz na priva.

Ta wtyczka o której ja piszę to z tego co pamietam złącze przy BCM pod schowkiem pasażera - poszukiwałem zasilania 12V, którego mimo pełnej instalacji nie miałem. Dzięki pomocy kolegów i analizom schematów, rozwiązaniem okazała się zworka, o której też tam piszę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 11-12-2019 o 13:44
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2019, 16:40   #629
alfa16v
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 03-11-2018
Skąd: Kraków
Model: Focus mk3 Titanium
Silnik: 1.6 Signum 123KM
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Cytat:
Napisał alfa16v Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie wiem, że temat był wałkowany, ale jak na razie nie widzę rozwiązania w mojej sprawie i dlatego proszę o pomoc.
Auto: Focus mk3 - 03.2011 r. TITANIUM
Kamera : BM5T-19G490-BB - 14.11.2010 (używka z Alle...)
Moduł kamery: BM5T-19H423-CB (nowy z ASO)
Wiązka prawa klapy: BV6T-14D466-AAC (nowa z ASO)
Wyświetlacz 4,2" (audio SONY) ze złączem kremowym FAKRA czyli SYNC 1

Dorobiłem 3 przewody i z kostki obok nóg pasażera połączyłem je z wejściem Video - FAKRA w wyświetlaczu. 2 przewody do wejścia video, a ekranu już nie łączyłem - bo nie ma gdzie .
Zmieniłem programem foCCus poz 99 na z kamerą w BCM i IPC - ALE nigdzie nie pojawiła się dodatkowa zakładka do konfiguracji kamery ????
Tak więc mam niby wszystko podpięte, a ekran nic nie pokazuje ???
Co ciekawe......we wtyczce do modułu było tylko 5 przewodów bez brązowego czyli minusa zasilania kamery....... w wiązce którą kupiłem w ASO (nowa) również nie było tego brązowego ..ALE pojawia się w tej samej wiązce na końcu we wtyczce do kamery ?????? (czytałem że jeden z kolegów również miał ten przypadek z przewodem brązowym ale nic z tego nie wynikało)
Na przewodach i wtyczce FAKRA do wyświetlacza jest napięcie ok. +10V do +12V, ale na obu przewodach VIDEO (teoretycznie + i - video) skąd na obu +. ????
Zasilanie modułu kamery mam z F29 sprawdzałem i jest we wtyczce do modułu, skoro jest jakieś napięcie na złączu FAKRA to raczej to coś działa... ale czemu nic się nie pokazuje ???

Przyznam, że jestem w kropce i nie wiem co jest grane. Dlatego PROSZĘ o jakieś podpowiedzi.
Czy to wina programu i braku zakładek do konfiguracji kamery czy tego minusa zasilania kamery?

Na forum w części - garaż - jeden z kolegów napisał, że mam zły moduł kamery .. ??? Nie neguję, ale zwracam się do WAS PANOWIE bo przerabialiście problemy choć jak widziałem i zgodnie z tematem to SYNC2 i SYNC3.
Mimo wszystko zwracam się chyba do osób najbardziej doświadczonych.
- - SPRAWA NIEAKTUALNA - -
Po podaniu "masy" na brązowy przewód wszystko zadziałało poprawnie. Mam obraz i linie skrętne. Tak więc ten moduł, z tą kamerą i wyświetlaczem SYNC 1 współpracuje poprawnie.
Z drugiej strony ciekawe, że w oryginalnym okablowaniu przewód jest ucięty po 10 cm i zostawiony pod izolacjami bez podpięcia ?? A dobierałem go zgodnie z katalogiem i przeznaczeniem.

Ostatnio edytowane przez alfa16v ; 15-12-2019 o 16:42
alfa16v jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2019, 12:54   #630
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy możesz zdradzić ile kosztował Cię w ASO moduł i wiązka?

Wysłane z mojego COL-AL10 przy użyciu Tapatalka
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.