Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2019, 21:46   #1
Orzelek
ford::average
 
Avatar Orzelek
 
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy, Galaxy
Silnik: 2.3 Duratec 161KM, Bi-Turbo 210KM
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 149
Smile Bi-Turbo 210KM - serwis rozrządu i inne kwestie - Webasto, oświetlenie, wyświetlacz

Nadażyła mi się gratka - moja koleżanka postanowiła się rozstać ze swoim Galaxy, który miała od nowości. Rocznik 2016, przebieg 57500km, wersja 210KM, Titanium z dużą ilością fajnych dodatków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie mogłem przepuścić okazji, zwłaszcza że autko jest bardzo zadbane i właśnie je odebrałem.
Przeglądałem nasze forum, wiele o tym konkretnym silniku niestety nie znalazłem, a nie ukrywam, że zależy mi, aby Galaxy miał również i u mnie bardzo dobrze.
Stąd do użytkowników ww. modelu miałbym kilka pytań i byłbym wdzięczny za cenne porady/wskazówki.

1. Koleżanka twierdzi, że samochód ten serwisuje się raz na 2 lata lub co 30000km. To nie moja szkoła, dotąd wszytkie moje samochody wymagały obsługi co 12 miesięcy bądź 15000-20000km. Na dodatek w instrukcji obsługi, którą otrzymałem wraz z Galaxy jak byk stoi, że rzeczywiście niby tylko raz na 2 lata...
Czy Wy tak rzeczywiście również robicie, czy jednak dla spokoju wymienić ten olej co roku lub co 15000km?

2. Czy nie stoję aktualnie przed wymianą paska rozrządu? A może w tym silniku jest łańcuch i przy 60000km nie wymieniamy nic przy rozrządzie? Fajnie by było, gdyby był łańcuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3. Wiem, że teraz olej w skrzyni do wymiany, bo prawie stuka 60000km.

4. Jak spowodować, aby lampka oświetlenia bagażnika nie włączała się przy otwieraniu drzwi?

5. Jak sprawić, aby na wyświetlaczu pomiędzy obrotomierzem, a prędkościomierzem pokazywało się wskazanie cyfrowe prędkości?

6. Zauważyłem, że ogrzewanie postojowe wyłącza się samodzielnie po upływie 30min od załączenia. Chyba, że narzucimy plan działania z położenia komputera pokładowego. Czy da się ustawić czas działania ogrzewania postojowego bez ustawiania z pozycji komputera pokładowego?
Np. startuję ogrzewanie pilotem zdalnego ogrzewania i układ będzie działał powiedzmy 45min? To jest pytanie z czystej ciekawości.

7. Jakie rzeczywiste spalania osiągacie i przy jakiej jeździe w Galaxy z silnikiem bi-turbo 210KM? Rzeczywiste spalanie jak się ma względem wskazań komputera w Galaxy?

Jak na wstępie - będę wdzięczny za Wasze odpowiedzi, pozdrawiam, Orzełek.

P.S. Narazie przejechałem kilkaset km, więc tyle, co nic. Jak dotąd jednak jazda tym modelem przynosi samą radość, dzieciaki też są bardzo zadowolone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Orzelek ; 28-11-2019 o 10:32 Powód: doprezycowanie tytułu
Orzelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2019, 10:43   #2
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Bi-Turbo 210KM - serwis rozrządu i inne kwestie - Webasto, oświetlenie, wyświetl

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tu znajdziesz odpowidź na wszystkie pytania, poza nr 7.
spalanie zależy od temperamentu kierowcy.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2019, 21:55   #3
Orzelek
ford::average
 
Avatar Orzelek
 
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy, Galaxy
Silnik: 2.3 Duratec 161KM, Bi-Turbo 210KM
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 149
Domyślnie Odp: Bi-Turbo 210KM - serwis rozrządu i inne kwestie - Webasto, oświetlenie, wyświetl

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ,

Dziękuję za link do instrukcji. Rzeczywiście większość punktów opisana.
Ze spalaniem, to w sumie racja, bo zależy ono od cieżkości buta prowadzącego.
Chwilę pojeżdzę i dam jeszcze znać jak to u mnie się przedstawia.

Pozdro!
Orzelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.