Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-09-2014, 00:17   #1
Mateusz s
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 28-09-2013
Skąd: Jarocin
Model: Mondeo mkIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Gaśnie, brak reakcji na gaz, świeci się kontrolka świec

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam problem z moim Mondeo, auto jest ostatnio po wymianie alternatora oraz kolektora ssącego, poprzedni był dwuczęściowy i nieszczelny. Wymiany były dokonane w tym samym czasie, jednak po tych naprawach zaczęły się problemy z autem. Być może jest to tylko kwestia przypadku. Wracając do sedna auto raz na jakiś czas przy ostrzejszej jeździe (przyspieszaniu) staje, zaczyna się świecić kontrolka świec, jak również reszta kontrolek na liczniku (tak jak po przekręceniu stacyjki) do tego obrotomierz tak jakby zawieszał się na obrotach na których zaczyna się świecić kontrolka świec, najczęściej jest to około 3500 obrotów do tego dochodzi brak reakcji na pedał gazu. Po zatrzymaniu się i odpaleniu auta od razu, auto pali bez najmniejszych problemów i wszystko jest ok do czasu aż nie powtórzy się ta sytuacja. Czy ma ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu?


Ostatnio edytowane przez Mateusz s ; 19-09-2014 o 11:37 Powód: na polevenie moderatora
Mateusz s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2014, 09:00   #2
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Mondeo gaśnie, brak reakcji na gaz, świeci się kontrolka świec

Sprawdź ładowanie na alternatorze....ale najlepiej na kompa jechać.
Moze być sterownik na pompie, bo miałem ostatnio identyczny przypadek, ale może byc tez cos mniej powaznego- komputer i wtedy będzie cos wiadomo gdzie szukaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdyby Bóg wolał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
"...Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."Colin McRae
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2014, 11:46   #3
Mateusz s
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 28-09-2013
Skąd: Jarocin
Model: Mondeo mkIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Gaśnie, brak reakcji na gaz, świeci się kontrolka świec

Ładowanie sprawdzał mechanik po wymianie alternatora, stwierdził że jest ok, czyli 14,4. Dzisiaj jadę na kompa, dam znać co tam wyszło. Dodam tylko że miałem problemy z pomocniczą pompką paliwa,która zacierała się i auto stawało. Pomagało wtedy puknięcie w nią. W aucie nadal jest ta stara jednak nowa już jest w drodzę do mnie, kupiłem zamiennik firmy WRC na allegro. Słyszałem dobre opinie na ich temat a są wiele tańsze niż orginały
Mateusz s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2014, 23:20   #4
Mateusz s
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 28-09-2013
Skąd: Jarocin
Model: Mondeo mkIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Gaśnie, brak reakcji na gaz, świeci się kontrolka świec

Po podłączeniu do komputera nie wykryło żadnych błędów, mechanik kazał przyjechać jak zaświeci się "sprężynka" tylko jak to zrobić jak po odpaleniu wszystko wraca do normy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mateusz s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2014, 10:07   #5
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Gaśnie, brak reakcji na gaz, świeci się kontrolka świec

Skoro w trakcie jazdy zapala się, to nie gasić silnika i podjechać do mechanika nie gasząc go (w trybie awaryjnym). Ciekaw jestem czym mechanik sprawdza błędy skoro nie zapisuje ich w historii zdarzeń sterownika?
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2014, 11:42   #6
Mateusz s
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 28-09-2013
Skąd: Jarocin
Model: Mondeo mkIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Gaśnie, brak reakcji na gaz, świeci się kontrolka świec

Z tym że tak jak napisałem w poście występuje brak reakcji na gaz co za tym idzie auto samo się zatrzyma i zgaśnie. Jak odpalę to już jest ok. Nie znam nazwy urządzenia ale podpiął jakieś małe urządzenie wielkości telefonu. Po chwili powiedział że nie ma żadnych błędów, swoje skasował i tak się zakończyła wizyta u elektryka. Być może jest to przyczyną siadającej pompki pomocniczej??? W poniedziałek założę nową i wtedy się okaże czy coś to zmieni.

Ostatnio edytowane przez Mateusz s ; 20-09-2014 o 11:45
Mateusz s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 17:32   #7
Mateusz s
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 28-09-2013
Skąd: Jarocin
Model: Mondeo mkIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Gaśnie, brak reakcji na gaz, świeci się kontrolka świec

Witam po przerwie, a więc założyłem nową pompkę i po 2 tys km (podróż poślubna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) nic się nie dzieje. Auto płynniej przyspiesza ogólnie lepiej jeździ. Dzięki za wszystkie sugestie. Mam nadzieje, że dalej nic się nie będzie działo
Mateusz s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
gaz , kontrolka świec , kontrolki , sprężynka , wtryskiwacze


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.