Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2018, 15:57   #1
R0Ni
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-03-2018
Skąd: Krakow
Model: C-max
Silnik: 1.8 Q7DB
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Duże spalanie na niskich obrotach

Posiadam go od niedawna i zauważyłem, że jakiekolwiek próby eco-driving-u kończą się wskazaniem spalania średniego przez komputer na poziomie 11.5l/100km. Natomiast jak się nie cackać i zmieniać biegi tak w okolicy 3500 obrotów i trzymać samochód na około 2200 obrotów, to spalanie spada po czasie nawet do 9.5l/100km.
Dodatkowo zaobserwowałem, że podczas przyspieszania np. na 4 biegu trzymając pedał gazu w jednej pozycji wskazania spalania chwilowego jest gdzieś na poziomie 25l/100km ale gdy obroty przekroczą 3000 nagle zaczyna maleć spalanie chwilowe nawet do 14l/100km. A przecież to nie ma sensu bo im wyższe obroty tym więcej powinien palić, a przynajmniej nie mniej.

Jest jeszcze jeden objaw, który może być niezwiązany z powyższym problemem. Buczenie które pojawia się przy dodaniu gazu w okolicach 3500 obrotów i znika po przekroczeniu 4000. Wyraźnie słyszalne na biega 4 i 5

Pozdrawiam i czekam na wskazówki.

R0Ni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2018, 16:13   #2
Przemek22tex
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: Strzegom
Model: Focus c-max GHIA
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 126
Domyślnie Odp: Duże spalanie na niskich obrotach

Cytat:
Napisał R0Ni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Posiadam go od niedawna i zauważyłem, że jakiekolwiek próby eco-driving-u kończą się wskazaniem spalania średniego przez komputer na poziomie 11.5l/100km. Natomiast jak się nie cackać i zmieniać biegi tak w okolicy 3500 obrotów i trzymać samochód na około 2200 obrotów, to spalanie spada po czasie nawet do 9.5l/100km.
Dodatkowo zaobserwowałem, że podczas przyspieszania np. na 4 biegu trzymając pedał gazu w jednej pozycji wskazania spalania chwilowego jest gdzieś na poziomie 25l/100km ale gdy obroty przekroczą 3000 nagle zaczyna maleć spalanie chwilowe nawet do 14l/100km. A przecież to nie ma sensu bo im wyższe obroty tym więcej powinien palić, a przynajmniej nie mniej.

Jest jeszcze jeden objaw, który może być niezwiązany z powyższym problemem. Buczenie które pojawia się przy dodaniu gazu w okolicach 3500 obrotów i znika po przekroczeniu 4000. Wyraźnie słyszalne na biega 4 i 5

Pozdrawiam i czekam na wskazówki.
O masakra sprawdź podstawy. Filtry w tym powietrza drożność kolektorów czy egr nie zawieszony. Mi spala w okolicy 4,8l

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
__________________
Jest ryzyko,jest przyjemność.
Przemek22tex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 13:44   #3
R0Ni
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-03-2018
Skąd: Krakow
Model: C-max
Silnik: 1.8 Q7DB
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Duże spalanie na niskich obrotach

Cytat:
Napisał Przemek22tex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O masakra sprawdź podstawy. Filtry w tym powietrza drożność kolektorów czy egr nie zawieszony. Mi spala w okolicy 4,8l

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
I chyba się udało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wygląda na to, że poprzedni właściciel źle zamontował filtr powietrza. Sam się dziwie jak to jest możliwe. Filtr był wciśnięty pod lekkim skosem. Plastikowy element filtra nie zamykał szczelnie obudowy przez co z drugiej strony częściowo zakrywał wlot powietrza idący do przepustnicy. Tak czy siak. Buczenie na wysokich obrotach ustało a spalanie jest nieco mniejsze. Jeszcze pewnie muszę zrobić parę kilometrów żeby to potwierdzić, ale puki co jest jakaś poprawa.

Dzięki za wskazówkę Przemek22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
R0Ni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 05:54   #4
ChceMiecCMAXa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-11-2017
Model: C-Max
Silnik: 1.8L Duratec HE PFI
Rocznik: 2007
Postów: 241
Domyślnie Odp: Duże spalanie na niskich obrotach

Cytat:
Napisał R0Ni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I chyba się udało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wygląda na to, że poprzedni właściciel źle zamontował filtr powietrza. Sam się dziwie jak to jest możliwe. Filtr był wciśnięty pod lekkim skosem. Plastikowy element filtra nie zamykał szczelnie obudowy przez co z drugiej strony częściowo zakrywał wlot powietrza idący do przepustnicy. Tak czy siak. Buczenie na wysokich obrotach ustało a spalanie jest nieco mniejsze. Jeszcze pewnie muszę zrobić parę kilometrów żeby to potwierdzić, ale puki co jest jakaś poprawa.

Dzięki za wskazówkę Przemek22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Być może stary właściciel miał taki sam problem, jak kiedyś ja przy wymianie filtra powietrza. Wymieniałem filtr powietrza, kupiłem firmy Meyle pasujący do mojego modelu, niestety okazał się za duży, a dokładnie szerokość dolnej krawędzi filtra "Meyle", która wynosiła 2.5 mm, natomiast dolna krawędź starego filtra marki Bosh wynosiła 1.8 mm. Filtr Bosha z łatwością wchodzi do rowka obudowy filtra, i równo przylega całym obwodem do obudowy, a ten filtr Meyle nie, gdybym dokręcał śrubami, mógłbym rozwalić obudowę. Także tego, może miał taki sam przypadek stary właściciel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
ChceMiecCMAXa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 09:57   #5
R0Ni
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-03-2018
Skąd: Krakow
Model: C-max
Silnik: 1.8 Q7DB
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Duże spalanie na niskich obrotach

Cytat:
Napisał ChceMiecCMAXa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Być może stary właściciel miał taki sam problem, jak kiedyś ja przy wymianie filtra powietrza. Wymieniałem filtr powietrza, kupiłem firmy Meyle pasujący do mojego modelu, niestety okazał się za duży, a dokładnie szerokość dolnej krawędzi filtra "Meyle", która wynosiła 2.5 mm, natomiast dolna krawędź starego filtra marki Bosh wynosiła 1.8 mm. Filtr Bosha z łatwością wchodzi do rowka obudowy filtra, i równo przylega całym obwodem do obudowy, a ten filtr Meyle nie, gdybym dokręcał śrubami, mógłbym rozwalić obudowę. Także tego, może miał taki sam przypadek stary właściciel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
Najprawdopodobniej, ponieważ dolna część obudowy jest uszkodzona, ale szczelna.
A tak już na sam koniec kontrolne pytanie. Obecnie, średnie spalanie według komputera, ustabilizowało się na poziomie 9l/100km (głównie w mieście). Czy jest to wartość akceptowalna przy spokojnej jeździe?
R0Ni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 12:01   #6
ChceMiecCMAXa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-11-2017
Model: C-Max
Silnik: 1.8L Duratec HE PFI
Rocznik: 2007
Postów: 241
Domyślnie Odp: Duże spalanie na niskich obrotach

Cytat:
Napisał R0Ni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najprawdopodobniej, ponieważ dolna część obudowy jest uszkodzona, ale szczelna.
A tak już na sam koniec kontrolne pytanie. Obecnie, średnie spalanie według komputera, ustabilizowało się na poziomie 9l/100km (głównie w mieście). Czy jest to wartość akceptowalna przy spokojnej jeździe?
Według mnie, jak głownie w mieście to tak. Najlepiej oblicz sam średnie spalanie. Ja obliczyłem za pomocą programu pobranego z google play Fuelio i z ostatnich czterech tankowań, średnie spalanie wynosi 8,28 l/100km , a na komputerze samochodowym mam 8,8 l/100km. Zresztą samemu też możesz sobie obliczyć średnie spalanie.
A tak ja teraz mam pytanie. Czy tez tak masz, że uczucie delikatnego wciskania w fotel, odczuwasz przy szybkim przyśpieszaniu, dopiero od 3 000 obrotów silnika w górę na 3,4 i 5 biegu? Bo się zastanawiam, czy nie mam coś źle, czy takie wciskanie w fotel, nie powinno się zaczynać od np. już 2 000 obrotów, bo tak do tych 3 000 jest delikatny muł. Sam nie wiem, nie mam porównania.
ChceMiecCMAXa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2018, 13:14   #7
R0Ni
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-03-2018
Skąd: Krakow
Model: C-max
Silnik: 1.8 Q7DB
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Duże spalanie na niskich obrotach

Cytat:
Napisał ChceMiecCMAXa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(..)Czy tez tak masz, że uczucie delikatnego wciskania w fotel, odczuwasz przy szybkim przyśpieszaniu, dopiero od 3 000 obrotów silnika w górę na 3,4 i 5 biegu? Bo się zastanawiam, czy nie mam coś źle, czy takie wciskanie w fotel, nie powinno się zaczynać od np. już 2 000 obrotów, bo tak do tych 3 000 jest delikatny muł. Sam nie wiem, nie mam porównania.
U mnie sprawa wygląda podobnie. Robi się nieco żwawszy po przekroczeniu 2500 obrotów. I jakoś tak, lżej nabierać prędkości. Jeszcze tydzień temu miałem Foczkę 1.6 i ona to była przez cały zakres obrotów taka, jak 1.8 poniżej tych 3000.
A tak na marginesie. Już niezłego "off topa" tutaj uskuteczniamy.Myślę, że temat nadmiernego apetytu na paliwo został wyczerpany. Dziękuje wszystkim za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
R0Ni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.