Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2017, 09:12   #11
Krystos
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 10-11-2016
Skąd: Tczew
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 46
Domyślnie Odp: Hałas po puszczeniu pedału gazu

Właśnie, czy któryś z kolegów wymieniał już rozrząd i czy mimo tego są te same objawy? U mnie wymiana na 180 tyś. Dawno nie pisał założyciel tematu, czyżby rozwiązał problem?

Krystos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 14:48   #12
pajonk666
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-09-2014
Skąd: GPU
Model: Focus mk3 kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Hałas po puszczeniu pedału gazu

Ja jestem jakies 10 kkm po wymianie rozrządu i paska osprzętu dalej mam taki cykający odgłos przy schodzeniu z obrotów.
Ponadto mam "swierszscza" jak filmach z [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Mimo prób nie udało mi się zlokalizować źródła, wstępnie obstawiam sprzęgiełko alternatora lub klimatyzacji.
pajonk666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2017, 11:05   #13
Krzyschu
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-01-2015
Skąd: Wieprz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium 2016, Focus MK3 Kombi Trend Sport 2011
Silnik: 2,0 TDCi, 1.6 TDCi
Rocznik: 2011, 2016
Postów: 120
Domyślnie Odp: Hałas po puszczeniu pedału gazu

Nie rozwiązałem. Ponadto forumowicz właściciel C-MAXa II ma ten sam problem i idąc za jego poradą okna zamknięte + muzyka i hałas ginie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wymiana rozrządu nie eliminuje cykania. Obawiałem się, że napinacz może tak hałasować co było błędną diagnozą. Napinacz hałasowałby również na biegu jałowym po odpuszczeniu pedału gazu. Wymieniłem rozrząd również z powodu wspomnianego wyżej "świerszcza". Zrobiłem sam i przyłożyłem się do prawidłowego napięcia paska rozrządu i od kilku tyś. km CISZA!!! Rozrząd INA + pompa SKF (oryginalny być może jest tak twardy lub ma ciut inny kształt zęba, że jęczy nawet po wymianie).

Potwierdzam, że w zimie cisza. Klima może pracować od 4 stopni wg manuala.

Stuki są miarowe ale ich częstotliwość jest zależna od prędkości obrotowej silnika co wskazuje na przeniesie napędu. Pracująca zależnie od prędkości obrotowej sprężarka klimy to też opcja ale wyłączenie klimy z przycisku nie eliminuje problemu. Latem w wolnej chwili zdemontuje pasek osprzętu i sprawdzę z ciekawości.

Generalnie przyjąłem taktykę poczekamy, zobaczymy.

PS. Jakby miał podsumować 2 lata z Focusem III 1.6 TDCI to z ciekawostek tzw "ten typ tak ma" wyliczyłbym: jęczący rozrząd, cykający napęd, luźny lewy przegub wewnętrzny (od krótkiej półosi), wibracje nadwozia, kombi przecieka w obrębie bagażnika, trzeszczy w środku, brzęczy taśma piankowa deski rozdzielczej przy grodzi silnika... Parę uwag pewnie się jeszcze znajdzie ale.... jeździ. Sęk w tym, że moja Cordoba Vario z 2002 w gazie też jeździ i mam do niej mniej uwag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Krzyschu ; 23-03-2017 o 11:15
Krzyschu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2017, 08:48   #14
Krystos
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 10-11-2016
Skąd: Tczew
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 46
Domyślnie Odp: Hałas po puszczeniu pedału gazu

Dzięki za odpowiedź i linka, wychodzi na to ze mozna spokojnie jeździć. Wybieram się w tym roku do Chorwacji i byłem trochę zaniepokojony że coś się sypie. Prawdą jest, ze mozna tak jechać zeby tego nie słyszeć. Kolega z c-maxa pisze ze miał to już przy przebiegu 80 tyś, ja mam prawie dwa razy tyle a odgłos jest ledwo słyszalny, tylko bez radia.
Krystos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2017, 21:15   #15
satjow111
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 27-07-2016
Skąd: Warszawa
Model: Vito&Focus Mk3
Silnik: 2.2 CDI&1.6 TDCI
Rocznik: 2012&2012
Postów: 21
Domyślnie Odp: Hałas po puszczeniu pedału gazu

Z moich obserwacji wynika ze "cykanie" pojawia sie odrazu po dynamicznej jezdzie po zakrętach. Mam na mysli przyspieszanie przy wychodzeniu z zakretu czy rozpedzanie sie na łukach itd.

Na tym formu trafiłem na wątek o ff mk2 z podobnym problemem. ( teraz nie moge tego odkopać). Z tego co pamietam wyjasniono tam ze cykanie moze pochodzic z mechanizmu różnicowego(dokładnie jakieś łozyska halasuja) i byla tez mowa cos o przekladni planetarnej. Teraz juz nie pamiętam dokladnie - pisali tam żeby sie nie przejmowac.
Generalnie wkurza mnie to cykanie..
__________________
Szerokości
http://www.transfery.waw.pl
satjow111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 22:13   #16
graba1979
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 29-05-2013
Skąd: Oborniki
Model: Ford Focus C-max, Ford Focus kombi
Silnik: 2.0 TDCi, 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2003, 2013
Postów: 25
Domyślnie Odp: Hałas po puszczeniu pedału gazu

Witam,
Szukałem na forum informacji na temat stuków dochodzących z silnika 1.6tdci 115KM podczas schodzenia z obrotów po puszczeniu pedału gazu. No i trafiłem na ten wątek.
I stwierdzam że to jest to czego poszukuję.
A więc stuki w zakresie prędkości obrotowej 2000-1500 na biegu wyższym niż 1 i 2 (na 1 i 2 brak stuków) i tylko gdy puszczam pedał gazu a więc przy schodzeniu obrotów, i tylko gdy jest włączony bieg (na luzie brak stuków).

I takie pytanie czy koledzy zgłaszający ten problem może go rozwiązali?
Jeśli tak to prosiłbym o taką informację.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Adam
graba1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2018, 05:04   #17
mimo1975
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-05-2017
Model: ford focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 18
Domyślnie Odp: Hałas po puszczeniu pedału gazu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Throttle body !!!

Use google translate. Excuse me but I do not know your language! Greetings: outside 1975 .
mimo1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 08:19   #18
Krzyschu
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-01-2015
Skąd: Wieprz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium 2016, Focus MK3 Kombi Trend Sport 2011
Silnik: 2,0 TDCi, 1.6 TDCi
Rocznik: 2011, 2016
Postów: 120
Domyślnie Odp: Hałas po puszczeniu pedału gazu

Ok, faktycznie hałas dobiega z okolicy przepustnicy. Nie do końca zrozumiałem, czy hałasująca przepustnica jest niesprawna, czy też to jej normalna praca.

Czy ktoś usunął może klapkę z przepustnicy? W opisach z podanych stron jest napisane, że DPF się nie zregeneruje ale o ile wiem to mamy DPF II generacji i paliwo podawane jest ruż przed DPF. Obroty podczas wypalania, jeśli rosną to minimalnie z uwagi na wysokie obroty wentylatora chłodnicy.
Krzyschu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 16:32   #19
mimo1975
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-05-2017
Model: ford focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 18
Domyślnie Odp: Hałas po puszczeniu pedału gazu

The valve works normally
mimo1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 20:20   #20
Krzyschu
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-01-2015
Skąd: Wieprz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium 2016, Focus MK3 Kombi Trend Sport 2011
Silnik: 2,0 TDCi, 1.6 TDCi
Rocznik: 2011, 2016
Postów: 120
Domyślnie Odp: Hałas po puszczeniu pedału gazu

Cytat:
Napisał mimo1975 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
The valve works normally
Thanks for information. I do not trust translator so I would like to ask directly.

Is noisy thorttle body works correct? Why not at every engine? In my case thorttle was quiet up to 85000km.

I can imagine that during engine braking thorttle is closed. But clapping means that it can not find close position.
Krzyschu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.