Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2018, 11:41   #1
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie filtr "sportowy" powietrza

Czy w silniku z turbinką ma jakikolwiek sens zakładanie takiego wkładu powietrza? Ceny są od ok. 30 do ponaaad...
Pozdrawiam.

jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 14:29   #2
analyzator
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: lublin
Model: Focus Kombi Red Edition / Lexus CT200h
Silnik: 1,5eb@heko / mambodżambo
Rocznik: 2017/2018
Postów: 190
Domyślnie Odp: filtr "sportowy" powietrza

Mocy raczej nie przybędzie a ten sam filtr co w 1,5 wchodzi również do rsa i wystarcza. W drugim aucie jeździłem na sportowej wkładce i to co widziałem to poprawa responsywności a nie mocy. Filtry są tanie więc nie ma dużego ryzyka wtopy. Biorąc pod uwagę możliwość czyszczenia i serwis w aso to filtr zwróci się pewnei po 2-3 serwisach. Z ciekawości i z nadzieją na trochę więcej dźwięku zamawiam właśnie aem AE-20993 - dry flow, nie trzeba go olejem zalewać.
analyzator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 15:57   #3
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: filtr "sportowy" powietrza

Cytat:
Napisał analyzator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mocy raczej nie przybędzie a ten sam filtr co w 1,5 wchodzi również do rsa i wystarcza. W drugim aucie jeździłem na sportowej wkładce i to co widziałem to poprawa responsywności a nie mocy. Filtry są tanie więc nie ma dużego ryzyka wtopy. Biorąc pod uwagę możliwość czyszczenia i serwis w aso to filtr zwróci się pewnei po 2-3 serwisach. Z ciekawości i z nadzieją na trochę więcej dźwięku zamawiam właśnie aem AE-20993 - dry flow, nie trzeba go olejem zalewać.
Zatem dzięki. Responsywność, mógłbyś w 3 słowach rozwinąć?
W poprzednim aucie z wolnossakiem (1.4 ecotec, 90 KM) miałem filtr KNF. Nie wiem, czy coś zauważyłem odnoście mocy, raczej nie, acha rura wydechowa była od środka czysta po 8 latach....
No i prośba: co zamówić i szukać do 1.5 EB, tj rozmiary, parametry, żeby pasowało, żebym się nie wkręcił w coś, co nie pasuje. Na allegro zauważyłem wiele filtrów powietrza do 1.5 EB tzw. sportowych tkaninowych, z przejściówkami, uszczelkami, itp. ...

Ostatnio edytowane przez jacusslavus ; 03-04-2018 o 16:03
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 15:58   #4
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: filtr "sportowy" powietrza

mokre filtry + przepływomierz = dosyć szybka śmierć przepławki
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 16:02   #5
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: filtr "sportowy" powietrza

Cytat:
Napisał Struna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mokre filtry + przepływomierz = dosyć szybka śmierć przepławki
Można prosić o interpretację? Jestem amatorem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)))
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 17:32   #6
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: filtr "sportowy" powietrza

pęd zasysanego powietrza zabiera cząsteczki oleju z filtra ( szczególnie w PiperCross-ach ) i olej ten trafia do przepływomierza, gdzie ulega przegrzaniu, tworząc nagar i fałszuje wskazania aż w końcu uwali przepławkę.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 18:53   #7
analyzator
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: lublin
Model: Focus Kombi Red Edition / Lexus CT200h
Silnik: 1,5eb@heko / mambodżambo
Rocznik: 2017/2018
Postów: 190
Domyślnie Odp: filtr "sportowy" powietrza

Z tymi olejowymi bym nie przesadzał. Mam od kilku lat i raz na dwa lata w zasadzie dla sportu psiknalem przeplywke zmywaczem do hamulców. W dolocie brak tłustego takze okej

Mimo wszystko wybrałem filtr suchy - numer podałem powyżej. Filtr się przedmuc***e czy też myje. Wg testów które znalazłem to fajna opcja i filtrowanie jest na poziomie fabrycznego


Co do responsywności - silnik się szybciej wkręca na obroty. Przyspieszenie szybciej narasta szczególnie przy średnich obrotach. Między wciśnięciem gazu a faktycznym przyspieszeniem mija mniej czasu. Miałem też wrażenie że w średnich obrotach jest elastyczniej. Nie poprawiła się raczej moc max ale już gdzieś się jakiś niut pojawił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakoś nie idzie mi precyzyjne przekazanie co się zmieniło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
analyzator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 19:54   #8
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: filtr "sportowy" powietrza

Prosta sprawa - jedziesz na hamownie z dwoma filtrami i wszystko wyjdzie jak na dłoni.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 21:06   #9
analyzator
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: lublin
Model: Focus Kombi Red Edition / Lexus CT200h
Silnik: 1,5eb@heko / mambodżambo
Rocznik: 2017/2018
Postów: 190
Domyślnie Odp: filtr "sportowy" powietrza

Cytat:
Napisał Struna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prosta sprawa - jedziesz na hamownie z dwoma filtrami i wszystko wyjdzie jak na dłoni.
Nie jestem właśnie pewny czy te benefity wyjdą na hamowni. Hamownia pokaże ci parametry max. Tymczasem jedziesz sobie na trójce 40kmh mając 2500rpm i chcesz się wysunąć przed inne auto - nie wciskasz w podłogę tylko kładziesz nogę na gazie. Z wkładką auto zaczyna przyspieszać te 1/4s szybciej. To nie wyjdzie na hamowni. Takie codzienne drivability subiektywnie na plus a subiektywnie parametry max miałem wrażenie że coś ale na tyle mało i że nawet nie komentuję. W turbo pewnie korzyści max będą jeszcze mniejsze ale może wstawanie turba będzie fajniejsze a to boli jak się z wolnossaka przesiadasz. Sorry ale 2,5 v6, wciąż miękka buła, to lata po obrotach jak s2000 jak się je porówna do ecoboosta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wrzucę ten filtr ze względów praktycznych ale i z nadzieją na odrobinę więcej dźwięku - czy coś na plus na pewno napiszę także @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak Ci się nie spieszy to poczekaj ze dwa tygodnie to dam znać.

Jest jeszcze opcja kupienia boxa z fokusa rs - z papierowym filtrem w komplecie 400zł w aso. No dumam dumam.

Ostatnio edytowane przez analyzator ; 03-04-2018 o 21:09
analyzator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 21:36   #10
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: filtr "sportowy" powietrza

Cytat:
Napisał analyzator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hamownia pokaże ci parametry max.
no nie koniecznie, są różne metody i sposoby pomiarów - kwestia co się chce zmierzyć.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.