Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2018, 06:25   #1
jarowo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: W-wa
Model: MKII/MKIII/MKIV/S-Max/C-Max/Kuga2012/Kuga2018
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 243
Domyślnie korozja na błotniku w miejscu stykania się z zderzakiem

Witam, poszukuję S-maxa i chciałem się spytać jak wygląda sytuacja z korozją? Oglądałem dwa i w dwóch znalazłem korozję na błotniku w miejscu stykania się z zderzakiem.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy często zdarza się to wS-max?
Jakie są jeszcze miejsca wrażliwe na korozje?
Czy ciężko będzie to zrobić i zabezpieczyć żeby więcej nie wychodziło?
Jeździłem prawie 4 lata Mondeo MK IV i tam brak korozji, myślałem ze w S max jest podobnie.

__________________
Było Mondeo MK II, III, IV, S-max, obecnie jest C-Max ....
jarowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2018, 07:18   #2
elmo_mc
ford::advanced
 
Avatar elmo_mc
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Skąd: Wyszków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 476
Domyślnie Odp: Rdza

No w moim ten problem nie występuje, posiadam rocznik 2007. Często woskuje auto, stan lakieru znam doskonale i do tej pory nie znalazłem żadnych śladów korozji. Często korozja wychodzi na naprawianych wcześniej elementach.
elmo_mc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2018, 07:27   #3
jarowo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: W-wa
Model: MKII/MKIII/MKIV/S-Max/C-Max/Kuga2012/Kuga2018
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 243
Domyślnie Odp: Rdza

Tutaj podejrzewam że jest źle spasowany zderzak, widać że styka się w tym miejscu z błotnikiem i dlatego są tam początki korozji. Może jeszcze ktoś napisze jak u niego to wygląda.
__________________
Było Mondeo MK II, III, IV, S-max, obecnie jest C-Max ....
jarowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2018, 10:38   #4
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Rdza

Cytat:
Napisał jarowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tutaj podejrzewam że jest źle spasowany zderzak, widać że styka się w tym miejscu z błotnikiem i dlatego są tam początki korozji. Może jeszcze ktoś napisze jak u niego to wygląda.
Dokladnie jak kolega pisze. W tym miejscu to wynik zle zamontowanego zderzaka- zapewne po przejsciach.
Co do korozji w s-maxach:
-plyta podlogowa w tylnej czesci (od zbiornika paliwa) jest nie zabezpieczona wogole przed uderzeniami kamieni ( korozja na zlaczach i zgrzewach blach)
-tylne nadkola od strony drzwi ( niedostateczne zabezpieczenie mechaniczne), ale to czesto bylo robione na gwarancji jak sie nie myle.
Osobiscie radze unikac aut z krajow skandynawskich.
Osobiscie miesiac temu bylem w Kopenchadze, przechodzac obok kazdego kilkuletniego auta bylo slychac odglosy- jak rdza je zarlaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozatym jak lakier nie jest uszkodzony mechanicznie to raczej s-max nie rdzewieje
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2018, 12:25   #5
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: korozja na błotniku w miejscu stykania się z zderzakiem

Do częstych przypadków korozji w s-max należy dodać maskę, na zawinięciu poszycia, od strony podszybia. Po otwarciu maski widać puchnięcie zgrzewu. Nie wiem czy tylko w poliftach, czy przedlifty też tą wadę miały. Mi naprawiali to w ramach gwarancji.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2018, 12:31   #6
jarowo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: W-wa
Model: MKII/MKIII/MKIV/S-Max/C-Max/Kuga2012/Kuga2018
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 243
Domyślnie Odp: korozja na błotniku w miejscu stykania się z zderzakiem

Jeżeli chodzi o maskę to z tego co czytałem występuje w Polif. Jak myślicie, czy w przypadku takiej korozji jaka występuje na ww zdjęciu trzeba będzie cały błotnik malować? Jeżeli będzie to dobrze zrobione czy jest duże ryzyko ze wyjdzie znowu za rok?
__________________
Było Mondeo MK II, III, IV, S-max, obecnie jest C-Max ....
jarowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.