Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2011, 08:23   #1
p_a_w_l_o_s
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 01-11-2011
Skąd: okolice krakowa
Model: ford foucs mk2
Silnik: 1,8 duratec flexifuel
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Falujące obroty 1,8 duratec he flexi fuel

Witam,
Mam problemz falującymi obrotami w moim Focusie mk2 ( 1,8 duratec he flexi fuel , 200Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Objawia sie to w szczegolnosci na zimnym silniku.Przy dojezdzaniu do skrzyzowania i wybiciu na luz obroty zaczynaja skakac w granicach ok. 1500 - 400 obrotow,czesto zdarza sie ze silnik sie przydusi gdy obroty spadna i gasnie. Na cieplym silniku rowniez zauwazylem ze obroty po wybiciu biegu na luz lekko faluja natomiast zw znaczeni mniejszym stopniu ok.1100-600.Wymienilem filtr powietrza i swiece , niestety objawy dalej nie ustapily. Czy to moze byc wina silnika krokowego, moze sondy lambda?...co radzicie dalej sprawdzic?

p_a_w_l_o_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2011, 21:23   #2
p_a_w_l_o_s
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 01-11-2011
Skąd: okolice krakowa
Model: ford foucs mk2
Silnik: 1,8 duratec flexifuel
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: Falujące obroty 1,8 duratec he flexi fuel

Czy ktos z forumowiczow moze cos podpowiedziec?
p_a_w_l_o_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2011, 05:25   #3
mariusz.kowalczewski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-08-2009
Skąd: legionowo
Model: Focus
Silnik: 1.8 FF
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Falujące obroty 1,8 duratec he flexi fuel

Witam,
miałem ta sama przypadłość, jeszcze na gwarancji. ASO nie pomogła. Obecnie, po przebiegu 50 kkm ustabilizowało się. Szczególną poprawę odczułem po wymianie świec. Czasami jednak, na zimnym i rozgrzanym, zdarzają sie falowania na jałowym - nie gasnie - stabilizuje sie po przygazówce. Przyzwyczaiłem sie.
Pozdrawiam
mariusz.kowalczewski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2011, 09:25   #4
mlk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2010
Model: Focus II sedan
Silnik: 1.6 benzyna 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Falujące obroty 1,8 duratec he flexi fuel

u mnie problemem okazała się kostka doprowadzająca napięcie do cewki.
najpierw wymiana kabli wn - nie pomogła, potem cewki - nie pomogła, check engine się zaświecał jak zaczynał falować na luzie, wystarczyło odpiąć i zapiąć kostkę, albo ją docisnąć, check engine gaśnie - coś tam widocznie nie łączy i problem znika na parę miesięcy.
mlk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2011, 15:11   #5
p_a_w_l_o_s
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 01-11-2011
Skąd: okolice krakowa
Model: ford foucs mk2
Silnik: 1,8 duratec flexifuel
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: Falujące obroty 1,8 duratec he flexi fuel

U mnie problemem okazala sie zabrudzona przepustnica.Dzisiaj wyciagnalem,wyczyscilem preparatem w spray'u do przepustnic iproblem zniknal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. obroty sie ustabilizowaly.
p_a_w_l_o_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2017, 20:13   #6
pawelwafelz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-03-2017
Model: ford focus titanium
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Falujące obroty 1,8 duratec he flexi fuel

witam
opisze swoją przygode z falującymi obrotami 1.8 benz, 125 km, 116 km
na poczatku przeczytalem wszystkie tematy na forum,
u mnie sytuacja wygladała tak że obroty skakały ponizej 500 (przygasał)
ale nie było to takie zeby mnie irytowało i zostawiłem to do czasu kiedy wymieniałem filtry. Po otworzeniu pokrywy okazało się zę filtr powietrza nie dolega juz tak dobrze. Wymieniłem i przejechałem około 10 km, ponieosłem klape i widze ze gumowa rura popekała. Zamowiłem, wymieniłem, po zdjeciu starej okaząło się że była od dawna popekana od strony silnika i nie było tego widac, dodatkowo pekniejcia były na zwerzeniach co dodatkowo kamuflowało. Po wymianie obroty ustawibilzowały się w miare na poziomie. Ale chciałem skonczyc temat, "mechanik" doradził wymiane przepustnicy bo niby to mogł byc silnik krokowy. wiec kupiłem nowy zamiennik za 1000zł, ale po jego założeniu po 100 metrach pokazała się ikona usterka silnika i musiałem zmienic na stara bo mechanik nie umiał zrobic adaptacji. pojechałem do innego ktory reklamuje sie jako nieautoryzowany serwis ford. Zresetował mi kompa, po tym była tragedia, obroty skakały do 3500 obr. Juz bez zastanowienia, umówiłem sie do salonu Ford w Olsztynie na diagnostyke (250zł) oni tez zrestartowali kompa - mowili ze nie wiedza co to moze byc. ale - obroty sie ustabilizowały. Czasem cos machnie ale ... juz to nie to co wczesniej. Po lekturze stwierdzam ze ten silnik taka ma wade.
pozdro
pawelwafelz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2018, 11:12   #7
st_patryk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2018
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8pb
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie 1.8L Duratec HE Falujące obroty na biegu jałowym

Witam wszystkich

Niedawno zakupiłem Focusa rocznik 2009, benzyna 1.8 Duratec HE PFI 125/130PS (informacje z vin), który ma małą przypadłość. Mianowicie falują obroty na biegu jałowym i na klimie i bez niej. Sprawa o tyle dziwna, że tylko w trakcie jazdy. Falowanie początkowo ma małe skoki aż do zakresu 500 a 2000 obrotów, po czym silnik gaśnie. Po wciśnięciu sprzęgła falowanie ustaje. W trakcie pracy na biegu jałowym na postoju wszystko jest ok i silnik utrzymuje 750obr/min. Nic nie szarpie, nic nie skacze, silnik pracuje równo i cicho.

Zrobiłem adaptacje komputera - 3min na wolnych obrotach, potem 3min na 1200 i w trasę. Wydaje się, jakby trochę pomogło i trzymał obroty na jałowym biegu w okolicy 750 a 1000 lecz po zgaszeniu i dłuższym postoju znów faluje. Możliwe, że trasa była niekorzystna, bo cały czas musiałem stawać na światłach.

Ktoś się spotkał z takim problemem? Jakieś rady, co mogę samemu zrobić?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
st_patryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2018, 11:57   #8
lukeros
ford::advanced
 
Avatar lukeros
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 312
Domyślnie Odp: 1.8L Duratec HE Falujące obroty na biegu jałowym

Spróbuj umyć przepustnice.
lukeros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2018, 06:58   #9
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: 1.8L Duratec HE Falujące obroty na biegu jałowym

moim zdaniem twoje falowanie i skok obrotow powodowal zamykajacy sie EGR, silnik dostal wiecej swiezego powietrza i podniosl obroty
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2018, 10:40   #10
st_patryk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2018
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8pb
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: 1.8L Duratec HE Falujące obroty na biegu jałowym

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale nie zauważyłem, że robiłem adaptacje kompa prawie przy pustym baku (70km do pustego wedle komputera). Jutro spróbuję zrobić adaptację jeszcze raz z zalanym pod korek bakiem.

Co do falowania obrotów, to przy kończącym się paliwie skacze praktycznie przy każdym włączeniu biegu jałowego. Po zalaniu paliwa, silnik potrafi złapać jałowy bieg np.:

Jadę między 50 a 60 km/h wrzucam luz, puszczam sprzęgło i silnik łapie jałowe obroty na poziomie 900-1000obr/min przy włączonej klimie i bez niej. W miarę zwalniania wskazówka zaczyna latać w górę i w dół. Czasem od razu po puszczeniu sprzęgła obroty zaczynają falować.

Znalazłem taki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
W przyszłym tygodniu wezmę się za wymianę filtru powietrza, wyczyszczenie przepustnicy i oględziny tunelu dolotowego czy nie ma gdzieś dziury.

Gdzie w tym fokusie jest przepływomierz? Czy znajduje się gdzieś pomiędzy filtrem a przepustnicą? W mondeo mk2 dało się go wyciągnąć wykręcając tylko 2 śruby a tu nie wiem gdzie jest.

Czym wyczyścić przepustnicę? Nadają się do tego środki do spryskiwania na pracującym silniku, czy lepiej ją wyciągnąć i wyczyścić odtłuszczaczem lub innym specyfikiem?

Mam ELM327, na co zwrócić uwagę przy diagnozowaniu? Jak odczytać położenie przepustnicy? Program Piston na androidzie pokazuje wartość w %, np. na jałowym biegu, przy postoju pokazuje wartość 14,9%. Czy da się odczytać EGR przez ELM? Będzie widać jego pracę w trakcie falowania? Czy da się odczytać parametr "czujnik przepływu powietrza"? Piston niestety pokazuje N/A nie wiem czy ten program tego nie odczytuje czy czujnik jest uszkodzony.

Ostatnio edytowane przez st_patryk ; 25-05-2018 o 11:14
st_patryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alternator , obroty , wspomaganie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.