Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2020, 01:05   #11
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Tulejki /zestaw naprawczy fotela

Uważajcie, bo tulejki które są w sprzedaży są źle wykonane i każdy kopiuje ten sam zły projekt.

Tulejki są za grube i za wąskie..

Oryginalnie czerwona tulejka jest zaciśniętą w otworze ramy fotela a śruba która przez nią przechodzi ma kołnierz (dystans) cieńszy niż grubość tulejki po to żeby po dokręceniu śruby do ramienia regulacji mogła się ono obracać razem z ramieniem w tulejce bez użycia siły.

Zasada jest taka sama jak górny uchwyt pasa - śruba jest dokręcona do słupka ale uchwyt się luźno obraca.

Ponieważ dorobione tulejki są za grube to są ściskane między śruba a ramieniem, więc kiedy ramię się obraca to robi to razem z tulejka.

Do tego tulejka jest za wąska więc śruba nawet w nią nie wchodzi. Wg sprzedawcy należy śrubę wcisnąć, więc śruba jest wprasowana w tulejkę, czyli tym bardziej śruba rusza się z tulejka.

Wg sprzedawcy takie było założenie, ale wg mnie po prostu było źle zmierzone.

Dlaczego? Dlatego że twarda śruba wyrabia po pewnym czasie twarda ale cieniutką czerwoną tulejkę a potem miękka stal ramy fotela.

Założenie powinno być takie że twarda śruba powinna pracować w twardej stalowej tulejce a przy tym rozwiązaniu twarda tulejka dalej wyrabia miękka stal ramy fotela a trzeba pamiętać że otwór już trzeba powiększyć do 16mm więc jeśli bardziej się wyrobi to już kolejnej opcji nie ma.

Tulejki powinny mieć średnicę wewnętrzna otworu około 14.1mm, a te które kupiłem miały 13.8.

Warto, jeśli możecie zmierzyć śruby, bo jest minimalna różnica w ich średnicy.

Grubość tulejki powinna mieć max 3.5mm a moja miała chyba 3.8mm.

Można to osiągnąć przez zrobienie cieńszego kołnierza, np 0.5mm zamiast 1mm.

Ponieważ grubość ramy jest minimalnie różna to można po wciśnięciu tulejek spróbować skręcić ramię i ruszyć. Jeśli jest opór to można wyszlifować ramę z tulejka od środka aż ramię będzie się lekko ruszało.



Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 05:12   #12
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Tulejki /zestaw naprawczy fotela

ja mam załozone tulejkiod kolegi Biały zdaje sie . minęły ponad dwa lata i wszystko gra. Także nie wiem jaki jest problem. Problem jest generalnie z fordem bo za takie pieniadze to faktycznie badziew z tymi fotelami.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 08:17   #13
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Tulejki /zestaw naprawczy fotela

Weź tylko pod uwagę że każdy używa fotela inaczej (częstotliwość regulacji, wsiadania, wiercenia się oraz sama waga kierowcy), a widać ewidentnie że ktoś popełnił mały błąd, bo wystarczy drobna modyfikacja i u mnie twarda śruba obraca się bez oporu w twardej tulei, więc nic nie będzie wyrabiało miękkiej ramy fotela

Zresztą sprzedawcy chwalą się że ich tulejki są w twardego materiału co jest bezsensowne jeśli miałyby obracać się w miękkiej stali, więc ewidentnie jest błąd.

No i fakt że tulejek czerwonych jest 6 dużych i 3 małe w fotelu, a każdy powiela schemat 4+1.
Jak już rozbierać fotel to warto zrobić wszystkie, więc ja bym wolał cały zestaw.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 26-05-2020 o 08:20
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 09:36   #14
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Tulejki /zestaw naprawczy fotela

Lekki nie jestem 110 kg zywej wagi. Wsiadam i wysiadam tez dosyc czesto.. A po co co chwilw regulowac fotel . Ustawiasz i jezdzisz a jak ktos chce jezdzic to niech sie dostosuje do tego ustawienia�� co jest. Moja zona mi nie kaze przestawiac fotela w swoim mondeo.. a imzawsze lepsze 4 tulejki dorobione niz badziewne 6 rozwalonych z forda. U mnie w wershi ghia drugi fotel pasazera mam regulowany podnoszenie na dźwignię i tam sie nic nie dzieje pomimo doscvczastych regulacji. Tak naprawdę to fotel kierowcy wystarczy zjakby mial tez taka regulacje .
A od kogo kupowales tulejki?

Ostatnio edytowane przez koszka ; 26-05-2020 o 09:41
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 09:52   #15
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Tulejki /zestaw naprawczy fotela

Czy to znaczy że warto używać czegoś co jest źle zaprojektowane, jeśli mała modyfikacja pozwala na poprawne działanie? Ja właśnie po to mam fotele z pamięcia, zresztą patrząc na punktowe wyrabianie się tulejek, głównie tylnych to raczej nie wyrabia się od regulacji, a nacisku.

No i jeśli to tak dobrze działa to jak wyrobiły się otwory w twoim fotelu?

Śruba która wyrabia "jajko" w ramie ma średnicę 14mm średnicy, tulejka 16mm.

Śruba przez wiele lat pracuje w twardej czerwonej tulejce zanim ją wytrze i zacznie wycierać fotel. Dorabiane źle tulejki wycierają ramę od dnia ich wciśnięcia.

A to tylko dlatego że tulejka jest o 0.5mm za gruba i otwór jest o 0.2 mm za mały

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 10:44   #16
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Tulejki /zestaw naprawczy fotela

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to znaczy że warto używać czegoś co jest źle zaprojektowane, jeśli mała modyfikacja pozwala na poprawne działanie? Ja właśnie po to mam fotele z pamięcia, zresztą patrząc na punktowe wyrabianie się tulejek, głównie tylnych to raczej nie wyrabia się od regulacji, a nacisku.

No i jeśli to tak dobrze działa to jak wyrobiły się otwory w twoim fotelu?

Śruba która wyrabia "jajko" w ramie ma średnicę 14mm średnicy, tulejka 16mm.

Śruba przez wiele lat pracuje w twardej czerwonej tulejce zanim ją wytrze i zacznie wycierać fotel. Dorabiane źle tulejki wycierają ramę od dnia ich wciśnięcia.

A to tylko dlatego że tulejka jest o 0.5mm za gruba i otwór jest o 0.2 mm za mały

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
Od kogo kupiles te zle tulejki?
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 10:47   #17
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Tulejki /zestaw naprawczy fotela

Od tego kto twierdzi że je pierwszy wykonał i wszyscy kopiują jego projekt.
Wymiary które krążą po necie zdają się potwierdzać ta wersję, jak widać na załączonym zdjęciu z netu (nie moje)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 11:48   #18
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Tulejki /zestaw naprawczy fotela

Nie twierdzę że wymiary tulejek sa zle czy dobre u mnie sprawuja sie dobrze i pieprzony fotel przestal sie bujac i skrzypiec. Poza tym oprocz ciebie chyba nikt nie zglaszal jakichs nieprawidlowosci co do wykonania tychze tulejek i ich dzialania. Z fordem to trzeba jednak troche wyluzowac bo mozna zwariowac. Tak na prawde to jakbym wiedzial ze ma tyle niedorobek i wad to bym nigdy nie kupił.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 12:09   #19
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Tulejki /zestaw naprawczy fotela

Właśnie wiem, że tylko ja zgłosiłem problem, bo ludzie dostają instrukcje i je wykonują, bo przecież nie każdy może i chce się na wszystkim znać.
Każdy ufa w to co ktoś znający się lepiej zrobił, pewnie dlatego.
Według mnie tp co załączyłem to jest lepszy projekt i każdy niech zdecyduje co woli.
Można wcisnąć wtedy łatwiej śruba tulejkę tylko że ja ją wbiłem trochę dalej nasadka.
Warto też zmierzyć śruby bo niektóre miały średnicę równo 14mm, część 14.1mm. Można zrobić tulejkę 14.0mm i liznąć śrubę żeby weszła jak ktoś ma tokarkę.
Niestety samych śrub nie udało mi się znaleźć w katalogu Forda, bo najlepiej byłoby robic tulejki ze śrubami.

Jestem tylko zawiedziony że sprzedawca z olx zamiast się zainteresować w czym tkwi problem zbagatelizował go, a mnie to kosztowało czas i pieniądze.

Zgadzam się że nie trzeba się przejmować ale właśnie dlatego zdałem się na kogoś kto miał się znać i kupiłem od niego produkt który miał pasować zamiast robić sam. Skończyło się na płaceniu dwa razy i robieniu samemu.
No cóż, przyjemniej działa.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 12:31   #20
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Tulejki /zestaw naprawczy fotela

Choc ja ci powiem ze u mnie sruby weszly bez problemu lekko a blache w fotelu lekko rozwiercalem rozwiertakiem.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.