Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2012, 16:24   #1
bizonik3
ford::average
 
Avatar bizonik3
 
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Tomaszów Lubelski
Model: Ford Galaxy II
Silnik: 1,9 TDI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 105
Domyślnie Winda koła zapasowego - naprawa

Witam ,mam mały problem (w szukajce nie znalazłem takiego problemu więc pisze). Problem polega na tym że winda nie wysuwa linki (wysuwa ale tylko do pewnego momentu a potem śruba którą się kręci w celu opuszczenia linki przeskakuje......co to może być? czy da się to jakoś naprawić? Z tego co widziałem to obudowa tej windy jest nitowana także nie ma mowy o rozebraniu jej ....czy ktoś już miał taki przypadek , jeżeli tak to jak sobie z nim poradzić?Prosze o pomoc

bizonik3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2012, 16:40   #2
Arpgor
ford::average
 
Avatar Arpgor
 
Zarejestrowany: 28-08-2008
Skąd: Zambrów
Model: GALAXY
Silnik: AUY 1,9 TDi 116KM
Rocznik: 2001
Postów: 148
Domyślnie Odp: Winda koła zapasowego

obudowę można rozebrać (nity to nie problem) tylko potem jest tam plastikowe koło zębate i to jest problem. Jeśli ktoś zrobi ci te koło z metalu to jest sens rozbierać, jeśli nie to trzeba ci nowej windy.
Arpgor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2012, 16:47   #3
bizonik3
ford::average
 
Avatar bizonik3
 
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Tomaszów Lubelski
Model: Ford Galaxy II
Silnik: 1,9 TDI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 105
Domyślnie Odp: Winda koła zapasowego

Czyli jak dobrze kombinuje to nity rozwiercić i potem połapać na śruby? czy trzeba to nitować tak jak było fabrycznie??
bizonik3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2012, 21:09   #4
Józef969
ford::average
 
Avatar Józef969
 
Imię: Józef
Zarejestrowany: 25-10-2007
Model: Galaxy
Silnik: 1.9tdi 85KW
Rocznik: 2002
Postów: 79
Domyślnie Odp: Winda koła zapasowego

u mnie zerwała się linka,nity zastąpiłem śrubami i dodatkowo pospawałem na krawędziach.
__________________
Jozef969
Józef969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2012, 21:23   #5
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Winda koła zapasowego

Windę do koła zapas idzie naprawic, smiało rozbieraj, często przycina sie tam linka, tylko by było całe plastykowe kólko.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2012, 15:57   #6
bizonik3
ford::average
 
Avatar bizonik3
 
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Tomaszów Lubelski
Model: Ford Galaxy II
Silnik: 1,9 TDI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 105
Domyślnie Odp: Winda koła zapasowego

Ehhh trochę się namordowałem , rozwierciłem nity i faktycnzie przycięła sie linka. TYlko teraz jest mały problem bo ta linka jest całkiem zmasakrowana i chyba będę musiał ją wymienić......tylko teraz mam następne pytanko ten plastikowy element na końcu linki, ten zaczep samej felgi

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zaznaczony strzałką......czy on jest rozbieralny czy muszę go zniszczyć i zastąpić czymś innym? W ten plastik wchodzi linka i wydaje mi się że tego nie da się rozebrać ale może się mylę ......jeżeli ktoś to już robił to prosze o pomoc
bizonik3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2012, 21:43   #7
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Winda koła zapasowego

Czułem że to linka, idzie ja naprawić, weź jedną stronę w imadło, rozciąg na maxa i skrecaj ją jak nitkę w tą stronę co jest pleciona, jesli sterczą jakieś druty umiejetnie przyszlifować trzeba szlifierką. Posmarować smarem i próbować zakęcać na wałek, tak parę podejść i sie ułoży. Taka linka ma wytrzymałość z 1 tonę i nie musi być taka strasznie mocna, aby trzymać tylko jedno koło...
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2012, 04:40   #8
bizonik3
ford::average
 
Avatar bizonik3
 
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Tomaszów Lubelski
Model: Ford Galaxy II
Silnik: 1,9 TDI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 105
Domyślnie Odp: Winda koła zapasowego

Dzięki za pomoc, będę próbował coś z tej linki jeszcze wycisnąć. Myślałem jeszcze o takim rozwiązaniu że tak jak piszesz skręcic ją i te wystające druty lekko spodlutować żeby nie sterczały(po prostu nadać jej gładki wygląd)....no nic będę próbował...dam znać o postępach prac.Jeszcze raz dzięki za pomoc
bizonik3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2012, 07:23   #9
eldamar
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-03-2010
Skąd: Polska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: Winda koła zapasowego

Ja połamałem kiedys te plastykowe tryby bo koło nie chciało zjechać a ja dalej rozwijałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Musiał mi to dorobić jeden z mechaników. Z drugiej strony mogli dać cos bardziej wytrzymałego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oryginalny cały mechanizm był dość drogi wtedy.
eldamar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2012, 10:42   #10
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Winda koła zapasowego

Cytat:
Napisał bizonik3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za pomoc, będę próbował coś z tej linki jeszcze wycisnąć. Myślałem jeszcze o takim rozwiązaniu że tak jak piszesz skręcic ją i te wystające druty lekko spodlutować żeby nie sterczały(po prostu nadać jej gładki wygląd)....no nic będę próbował...dam znać o postępach prac.Jeszcze raz dzięki za pomoc
Druty co wystaja tylko przyszlifuj, tą windę uzywa się przecież sporadycznie, jak nie opuszczałem swojej od lat, wszystkim tego zyczę.

Cytat:
Napisał eldamar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja połamałem kiedys te plastykowe tryby bo koło nie chciało zjechać a ja dalej rozwijałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Musiał mi to dorobić jeden z mechaników. Z drugiej strony mogli dać cos bardziej wytrzymałego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oryginalny cały mechanizm był dość drogi wtedy.
W starej budzie wspomniana zębatka jest metalowa, jak juz kupować to od starszego modelu, koszt około 200 zeta i pasuje do MK2.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 15-04-2012 o 10:45
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.