Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2021, 16:58   #1
Lauda3
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-10-2020
Skąd: Szprotawa
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Drgania po odpaleniu

Witam
Od paru dni mam problem, jak auto postoi np. przez noc to rano po odpaleniu są silne drgania silnika aż cały samochód drży. Po przejechaniu paru kilometrów jak zgaszę i odpalam po paru minutach silnik chodzi normalnie. W forscanie brak błędów. Mechanik popatrzył na parametry wtrysków i mówi że są w porządku, uważa że mogła paść dwumasa. Co o tym sądzicie może jakieś inne podejrzenia albo sugestie. Silnik 2.0 136km 2008r.

Lauda3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2021, 08:02   #2
vendesi
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 28-10-2018
Skąd: Ruszów
Model: Ford Kuga MK1
Silnik: 2.0 136km
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Drgania po odpaleniu

U mnie było to samo przy ruszaniu nie dodawajac gazu samochud szarpał oraz podczas jazdy były lekko odczuwalne drgania po wymianie dwumasa wszystko się uspokoiło, możesz jeszcze zaczerpnąć opinii u innych mechaników by przekonać się dokładniej.
vendesi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2022, 21:55   #3
Cresio
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 02-11-2022
Skąd: Toruń
Model: Kuga mk1
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 12
Question Drgania na postoju i przyspieszaniu

Cześć.
Tematów było dużo lecz nie wszystkie kończą się napisaniem przez autora rozwiązaniem.
Chciałbym zaczerpnąć opinii u Was.
Jestem dosyć świeżym posiadaczem Forda Kugi 2.0 tdci 136km 4x4 w manualu 2009r.
Ostatnimi czasu zauważyłem, że podczas odpalania w końcowej fazie gdy wał przekręca słychać jakieś chrobotanie i auto odpala ( dzieje sie tak po kilkugodzinnym postoju), przy odpalaniu na ciepłym wszystko jest w porządku.
Do tego dochodzą drgania odczuwalne z przodu auta ( deska, kierownica, lampy.. Na postoju przy delikatnym dodawaniu auta w granicach 2200-2400 obrotów są największe wibracje i powyżej zanikają.
Podczas jazdy, gdy wciskam gaz również są takowe wibracje przy takich samych obrotach.

Czasami ciężko wskakuje wsteczny..
Oczywiście dzisiaj podjechałem do mechanika wstępnie po oględzinach i przejażdżce stwierdził że dwumasa wraz z kompletem sprzęgła do wymiany.
Poduszka silnika od strony pasażera nowa wymieniona.

Jakby to powiedzieć silnik po prostu pracuje tak sztywno.. Przez co przenosi wibracje. Na zimnym silniku jest najgorzej.

Mieliscie taką sytuację?
Wymiana dwumasy pomoże? Nie chciałabym sytuację że wydam ponad 2000zl na naprawę a będzie to samo 😐
Cresio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2022, 08:10   #4
pjona
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 22-08-2021
Skąd: Olsztyn
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Odp: Drgania po odpaleniu

U mnie były drgania na zimnym, później gdy się rozgrzewa było ok. Wymieniłem poduszkę silnika i po problemie. Drgania były tak silne że wszystko latało: kierownica uchwyty na telefon itd.
Co do poduszki- mi padła oryginalna poduszka, wymieniłem na zamiennik, który padł po paru tygodniach i od samego początku wszystko trzeszczało w srodku. Jak wymieniać poduszkę to tylko oryginał. Też szukałem wszędzie problemu a okazało się że te wszystkie zamienniki poduszek są do du...

Ostatnio edytowane przez pjona ; 04-11-2022 o 08:12
pjona jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2022, 15:57   #5
Cresio
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 02-11-2022
Skąd: Toruń
Model: Kuga mk1
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: Drgania po odpaleniu

Cytat:
Napisał pjona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie były drgania na zimnym, później gdy się rozgrzewa było ok. Wymieniłem poduszkę silnika i po problemie. Drgania były tak silne że wszystko latało: kierownica uchwyty na telefon itd.
Co do poduszki- mi padła oryginalna poduszka, wymieniłem na zamiennik, który padł po paru tygodniach i od samego początku wszystko trzeszczało w srodku. Jak wymieniać poduszkę to tylko oryginał. Też szukałem wszędzie problemu a okazało się że te wszystkie zamienniki poduszek są do du...

Dzięki za odpowiedź!
Która poduszka ci siadla? Od kierowcy czy od pasażera? Ile kosztuje oryg. poducha?
Cresio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2022, 16:48   #6
pjona
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 22-08-2021
Skąd: Olsztyn
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Odp: Drgania po odpaleniu

Od pasażera. Nowa z tego co udało mi się gdzieś znaleźć 1200-1500 zł oryginał od forda ale bardzo ciężko z dostępnością. Ja kupiłem używaną i jest milon razy lepsza niż nowy zamiennik.
pjona jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2022, 17:56   #7
Cresio
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 02-11-2022
Skąd: Toruń
Model: Kuga mk1
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: Drgania po odpaleniu

Cytat:
Napisał pjona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od pasażera. Nowa z tego co udało mi się gdzieś znaleźć 1200-1500 zł oryginał od forda ale bardzo ciężko z dostępnością. Ja kupiłem używaną i jest milon razy lepsza niż nowy zamiennik.

A czy poza drganiem miałeś jakieś inne objawy? Telepotanie podczas odpalania / gaszenia?
Czy jakies drgania na postoju były czy tylko przy jeździe.
Ostatnie pytanie w jakiś sposób zlokalizowałes że to poduszka? Była że tak powiem rozlana?
Cresio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2022, 18:28   #8
pjona
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 22-08-2021
Skąd: Olsztyn
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Odp: Drgania po odpaleniu

Tylko same drgania, głównie na wolnych obrotach. Podczas jazdy słychać było dosłownie silnik w kabinie. Nieprzyjemna jazda, trzaski plastików.
Podczas gaszenia i odpalania było dobrze.
Jeśli masz telepotania przy gaszeniu i odpalaniu to może to być dwumas.
Poduszka pierwsza oryginał miała wyciek - ale drgań nie było.. Nałożyłem nowa (zamiennik) i po miesiącu zaczęły się drgania wsyzsykiego w środku. Po wyjęciu tej nowej widać było że była padnięta i że nie trzymała silnika. Znajomy mechanik mówił, że tak jest z zamiennikami. Miesiąc, pół roku, rok max i siądzie.
pjona jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2022, 20:08   #9
Cresio
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 02-11-2022
Skąd: Toruń
Model: Kuga mk1
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: Drgania po odpaleniu

A poduszkę kupowałeś w aso czy gdzieś w sklepie jakimś dorwałeś, jak coś daj mi jakieś namiary na sklep internetowy.
Cresio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2022, 20:15   #10
pjona
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 22-08-2021
Skąd: Olsztyn
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Odp: Drgania po odpaleniu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tak jak mówiłem, ja odpuściłem kupno nowej oryginalnej ze względu na cenę oraz dostępność. Znalazłem niedaleko od siebie używaną oryginalną z jakiejś kugi po kolizji i jest bajka. Za używaną dałem 250 zł z olx.
Ogólnie to jest numer częsći: Ford Kuga poduszka: 7m51-6f012-yb.
pjona jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.