Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2014, 18:52   #31
luk_20_89
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-02-2014
Skąd: Płońsk
Model: mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 39
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Panowie który to ten separator oleju bo mnie też te wszystkie procedury czekaja

luk_20_89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2014, 19:39   #32
luk_20_89
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-02-2014
Skąd: Płońsk
Model: mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 39
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Witam. Mam ten sam problem pytanie jak wyciągać wtryski? Pod wrzuć czy po kręcąc? Boję się żeby wtrysku nie rozreklamować i czy po wyjęciu całe można ON umyć?
luk_20_89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2014, 11:19   #33
bamse100
ford::amateur
 
Imię: Mar
Zarejestrowany: 18-04-2014
Skąd: Lublin
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Witam
Ja mam podobny problem ale wyciek wygląda mi raczej na ON niz na olej. Podejrzewacie tex uszczelnienie wtryskow czy może przewody paliwowe bo niedawno wymieniałem filtr paliwa i mechanik odpowietrzał go 4 h przez poluzowanie przewodów paliwowych. dodam jeszce że silnik ma wibracje tz drgania calej karoserii, mozliwe ze przez nieszczelnośc w układzie paliwowym??? Zapachu ON nie czuc.
Z góry dziekuje za rade.
PS.
Może ktoś z dobrego mechanika z Lublina od tych silników?
Pozdrawiam
bamse100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2014, 11:30   #34
tztz23
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-10-2011
Skąd: warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Przed wyciągnięciem wtrysków rozgrzej silnik. Podważ je czymś pod jarzmo przez które wchodzą śruby mocujące wtrysk. Jeżeli nie wyjdą po dobroci czeka cię dłuższa zabawa, ale nie nastawiaj się źle - powinny wyjsć bez problemu.

Cytat:
Napisał luk_20_89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Mam ten sam problem pytanie jak wyciągać wtryski? Pod wrzuć czy po kręcąc? Boję się żeby wtrysku nie rozreklamować i czy po wyjęciu całe można ON umyć?
tztz23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2014, 14:50   #35
lechocz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: Kościan
Model: Ford C-Max MK-2
Silnik: 1,6 TDCI, 90KM
Rocznik: 05/2007
Postów: 31
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Cytat:
Napisał luk_20_89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie który to ten separator oleju bo mnie też te wszystkie procedury czekaja
To ta czarna plastikowa pokrywa z wlewem oleju, którą wszyscy mylnie nazywają pokrywą zaworów.

Faktycznie jest to separator oparów oleju, z powietrza kierowanego z wnętrza silnika do odmy, który z kolei jest przykręcony do właściwej pokrywy zaworów, wykonanej ze stopu aluminium.

Po odkręceniu tejże części widać , że nie jest to zwykła pokrywa, chociaż z zewnątrz, na taką wygląda. Jest w nim cały układ przegród mających za zadanie, poprzez zakłócanie przebiegu strumienia powietrza z wnętrza silnika do odmy, odseparować z niego opary oleju.

Bump:
Cytat:
Napisał Bulipg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super, w takim razie jutro zabieram się za czyszczenie. Wielkie dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ktoś jeszcze pisał o zapowietrzeniu układu ? jak go odpowietrzyć ??
Podaję swój przepis na wymianę tegoż filtra, który zamieściłem w innym wątku na bezproblemowe odpowietrzenie układu paliwowego (opis może przydługi lecz wolałem całą procedurę opisać, krok po kroku, tak żeby wszystko zostało dokładnie wyjaśnione.):

Wymień filtr paliwa nie bawiąc się w żadne napełnianie olejem napędowym bo jest to bezcelowe oraz bezsensowne.

Stojąc przed przednim zderzakiem, przodem do silnika, filtr paliwa jest po prawej stronie silnika a pasek rozrządu po lewej.

Widać od góry, od prawej strony - filtr paliwa, wtryskiwacze, pokrywę stanowiącą separator oleju z wlewem tegoż oleju oraz czarną osłonę paska rozrządu z lewej strony, nad którą są umieszczone dwa plastikowe przewody paliwowe zakończone złączkami.

W/w złączki łączą przewody:
- zasilający biegnące ze zbiornika paliwa do silnika (przewód czarny, grubszy)
- powrotny/przelewowy (przewód przeźroczysty z nasuniętą, luźną, plastikową, plecionką/osłonką, koloru czarnego) biegnący od silnika do zbiornika paliwa.

Możliwe, że złączka przewodu przezroczystego posiada przyciski zielonego koloru – przynajmniej u mnie tak jest ale to chyba jest bez jakiegokolwiek znaczenia.

Teraz należy rozłączyć wtyczkę od przewodu powrotnego (przezroczystego). Trzeba ścisnąć palcami wtyczkę jednocześnie z obu stron z boku i pociągnąć w dół, za wężyk.

Wężyk zejdzie, odsłaniając czarny króciec na który trzeba nałożyć około 0,7 do 1,0 m jakiegokolwiek, przeźroczystego, czystego przewodu. O odpowiedniej średnicy oczywiście.

Trzymając koniec nałożonego w/w przewodu w górze, należy zassać powietrze z tego wężyka aż do momentu pojawienia się paliwa.

Zassać można ustami lub jakąś inną metodą (pompą próżniową, czymkolwiek wytwarzającym podciśnienie). Ciągnąc ustami lepiej jest założyć dłuższy odcinek w/w przewodu po to, żeby nie pić paliwa bo to ani smaczne ani zdrowe.

Na początku pojawią się pojedyncze krople paliwa i duże bąble powietrza. Jednak po chwili proporcje się zmienią i powietrza będzie coraz mniej a paliwa więcej. Pomocne jest również lekkie potrząsanie wężykiem aby bąble powietrza przemieszczały się jak najszybciej ku górze a paliwo opadało w dół.

W ten sposób zalewa się cały układ paliwowy od początku aż po sam koniec paliwem. Trzeba zasysać dosyć długo, gdyż musimy zalać cały filtr oraz przeciągnąć paliwo przez wszystkie wężyki i zaworki.

Jak już w wężyku będzie zdecydowanie więcej paliwa niż powietrza, albo najlepiej samo paliwo, to w miarę szybko (żeby się nie cofnęło)należy zdjąć nałożony wężyk pomocniczy i włożyć z powrotem, zdjęty wcześniej, wężyk powrotny/przelewowy, ze złączką.

Następnie należy odpalić silnik, który na 99% odpali po kilku sekundach kręcenia rozrusznikiem. W ciągu następnych 10 sekund silnik może ze dwa razy „czknąć” lub nawet zgasnąć lecz za chwileczkę zacznie pracować równo.

Ważne - jak silnik zgaśnie sam i nie odpala po kilku sekundach ponownego kręcenia rozrusznikiem, to oznacza, że nie całe powietrze zostało usunięte i należy powtórzyć w/w odpowietrzanie.

Nawet ma się co łudzić, że ponowne kręcenie rozrusznikiem pomoże, chociaż tak jest napisane w instrukcji. Totalna bzdura, którą sam przetrenowałem za pierwszym razem, kiedy to kręciłem nim aż do rozładowania akumulatora, po pierwszej wymianie przedmiotowego filtra, po dokonanym zakupie swojego samochodu. Wówczas to od razu należy powtórzyć w/w procedurę odpowietrzania i na pewno będzie OK.

W/w sposób stosuję od 5 lat z pełnym powodzeniem i bez jakichkolwiek komplikacji. A cała opisana wyżej procedura, z reguły zajmuje mi nie więcej jak około 1 minutę.

Bump:
Cytat:
Napisał tztz23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przed wyciągnięciem wtrysków rozgrzej silnik. Podważ je czymś pod jarzmo przez które wchodzą śruby mocujące wtrysk. Jeżeli nie wyjdą po dobroci czeka cię dłuższa zabawa, ale nie nastawiaj się źle - powinny wyjsć bez problemu.
Podpinam się ze swoja podpowiedzią z uwagi na to, iż mam ten temat przetrenowany. Z powodzeniem zresztą. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak jak kolega "tztz23" napisał rozgrzej silnik i natychmiast bierz się za wyciąganie wtrysku.

Maź wydostająca się spod miedzianej uszczelki wtrysku i oklejająca go, dopóki jest ciepła, swoją konsystencją przypomina gęsta smołę.

Natomiast kiedy to dziadostwo ostygnie, zamienia się, mniej więcej, w twarde szkliwo.

W związku z powyższym, gorący jeszcze wtrysk, z oporami bo z oporami, ale daje się w miarę bezproblemowo wyjąć.

Natomiast, kiedy ta cała maź wystygnie to trzyma zapewne jak klej. I wówczas to mamy niezłą zagwozdkę z wyjęciem tegoż wtrysku.

Ja, kiedy dokonywałem wymiany najpierw wyjąłem wtrysk, następnie wyczyściłem jego gniazdo po czym delikatnie zeskrobałem zaschniętą maź z korpusu wtrysku, ponad uszczelką miedzianą, oraz domyłem pozostałości rozpuszczalnikiem nitro ze względu na to, że ani olej napędowy ani benzyna ekstrakcyjna tego nie ruszała.

BARDZO WAŻNE !!!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pod żadnym pozorem nie czyść ani też nie dotykaj samej końcówki wtrysku, poniżej uszczelki miedzianej, gdyż można bardzo łatwo pozatykać otwory przez które wtryskiwane jest paliwo a których średnica zapewne jest liczona w mikronach. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez lechocz ; 06-12-2014 o 15:21
lechocz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2014, 11:54   #36
pawel2493
ford::amateur
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 02-12-2014
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

panowie odkopiemy trochę temat.
problem jest nie ciekawy .
ford jak w temacie tylko problem tkwi w tym iż wtrysk (pierwszy z prawej) z problemem wyszedł ok 5mm i reszta nie ma zamiaru.
dodam iż na pierwszym wtrysku pojawiła się nieszczelność , za czym idzie "nagar węgiel" , odczyszczone w miarę na tyle ile można było , silnik już zimny bez możliwości odpalenia.
jak macie jakieś pomysły to błagam , bo żadne "lekko" podważenie nie wchodzi w grę !

wtrysk opanowany , jest na "stole" , teraz inny problem , jak radzicie sobie z tą mosiężną podkładką ? bo za .... nie chce wyjść.

temat opanowany , silnik pracuje bz! dzięki za wyczerpujące podpowiedzi.

Ostatnio edytowane przez pawel2493 ; 17-12-2014 o 17:40
pawel2493 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2015, 13:46   #37
Mongo
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-09-2014
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Panowie jak rozumiem operacja przy sliniku 109 KM będzie wyglądać tak samo?? Pytam bo prawdopodobnie też czeka mnie wymiana uszczelnień wtrysków.

Czy wywalenie kolektora jest konieczne żeby wyciągnąć wtryskiwacze??? I czy ewentualnie to jakoś ułatwia sprawę?

Pojawiły się tu 2 instrukcje, w jednej z użyciem silikonu, w drugiej bez niego?? Jaką taktykę zastosować?? U mnie widać silikon przy szpilkach od wtrysków. Nie wiem czy to oryginalnie czy ktoś juz tam grzebał

Ostatnio edytowane przez Mongo ; 04-01-2015 o 14:15
Mongo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 11:08   #38
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Cytat:
Napisał Mongo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy wywalenie kolektora jest konieczne żeby wyciągnąć wtryskiwacze?
Nie
Cytat:
Napisał Mongo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I czy ewentualnie to jakoś ułatwia sprawę?
Raczej nie, do tego musisz uważać aby Ci nic nie wpadło tam.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2015, 22:10   #39
szimano1
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 28-04-2014
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Hej. Ma ktoś pod ręką numer fabryczny uszczelek pod kolektor ssący bo szukam i znajduje tylko do foczki 90km. Ja posiadam 109km. Może podpowiedź gdzie to tanio kupić. Pozdrawiam
szimano1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2015, 23:03   #40
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Cytat:
Napisał szimano1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej. Ma ktoś pod ręką numer fabryczny uszczelek pod kolektor ssący bo szukam i znajduje tylko do foczki 90km. Ja posiadam 109km. Może podpowiedź gdzie to tanio kupić. Pozdrawiam
Przecież kolektor w obu wersjach niczym się nie różni.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mk2 , kolektor ssący , uszczelka pokrywy zaworów , wtryskiwacze , wyciek oleju



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.