Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2012, 09:19   #1
kornis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2012
Skąd: Chełm / Warszawa
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 Duratec
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie krótki pisk przy zmianie biegu przy puszczaniu sprzęgła

Witam,

problem jak w temacie... Nie zawsze tak się dzieje, ale raz na ileś tam zmian biegów przy puszczaniu sprzęgła jest krótki pis - jakby się ślizgał jakiś pasek. Co może być przyczyną? Odgłos pochodzi z przodu.

Pzdr

kornis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 11:00   #2
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: krótki pisk przy zmianie biegu przy puszczaniu sprzęgła

dzieje sie to przy ruszaniu czy również jak auto stoi (tzn bez wrzuconego biegu)?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 11:37   #3
kornis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2012
Skąd: Chełm / Warszawa
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 Duratec
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: krótki pisk przy zmianie biegu przy puszczaniu sprzęgła

Cytat:
Napisał kicaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzieje sie to przy ruszaniu czy również jak auto stoi (tzn bez wrzuconego biegu)?
nawet nie tyle przy ruszaniu co przy zmianie biegu podczas jazdy (przewaznie z 2 na 3, ale z 1 na 2 chyba tez sie zdarzalo), ale moze jakbym szybciej puscil sprzeglo to i przy ruszaniu pojawilby sie ten dzwiek

Jak stoi to cisza, jedynie przy zimnym silniku jest troche glosniejsza praca paska (albo czegos innego, ale wyglada to na pasek bo jak zwiekszam obroty to dzwiek rowniez przyspiesza - nie jest to ciagly dziwek, tylko taki "sekwencyjny" - po zlapaniu temperatury juz tego nie slychac). Jeszcze nie zlokalizowalem dokladnie tego dzwieku, poniewaz nie mialem okazji, a samochod mam od 4 dni :]

Trzecia sprawa to odglos przy maksymalnie skreconej kierownicy, ale to juz wyczytalem, ze winny jest pasek od pompy wspomagania albo sama pompa. Wiecej nic nie zaobserwowalem.
kornis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 13:46   #4
MIRON
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-04-2005
Model: FX SILVER
Silnik: 1,4 BENZYNA
Rocznik: 2004
Postów: 88
Domyślnie Odp: krótki pisk przy zmianie biegu przy puszczaniu sprzęgła

Witam.
Zmień technikę przełączania biegów na wolniejszą - normalną . Krótkie pisk jest wtedy jak szybko przełączasz i już w trakcie dodajesz gazu. Pewnie Silnik jest na wysokich obrotach i puszczasz sprzęgło , zmiana z 2 na 3 itd. wtedy jest to krótkie pisk. Dzieje się tak bezwiednie ,że Noga automatycznie daje gazu a biegi jeszcze nie przełączone.
------------
Każdy silnik jak uruchamia się pierwszy raz - na zimno wydaje troszkę inne dźwięki ,tak jakby co 2 sekundy coś delikatnie szemrało. Potem po rozgrzaniu już ciut inne- miarowe mruczenie . Ale jak dłużej posłuchasz to dojdziesz do wniosku ,że jednak coś nieregularnie skwierczy.

------------
Co do wspomagania . W każdym aucie jak skręcisz kierownice do oporu będzie słychać buczenie, bzyczenie,syczenie itd.
-----------
Narazie nie wpadaj w panikę . Skoro nic nie kapie spod silnika to jest ok . Każdy z nas pierwszy miesiąc osłuchiwał auto , a to coś piszczy, nieregularnie szemra, trzeszczy itd. A Teraz nawet dywaników na letnie jeszcze nie zmieniłem. .

Ostatnio edytowane przez MIRON ; 09-05-2012 o 13:56
MIRON jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 21:54   #5
kornis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2012
Skąd: Chełm / Warszawa
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 Duratec
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: krótki pisk przy zmianie biegu przy puszczaniu sprzęgła

Cytat:
Napisał kornis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak stoi to cisza, jedynie przy zimnym silniku jest troche glosniejsza praca paska (albo czegos innego, ale wyglada to na pasek bo jak zwiekszam obroty to dzwiek rowniez przyspiesza - nie jest to ciagly dziwek, tylko taki "sekwencyjny" - po zlapaniu temperatury juz tego nie slychac). Jeszcze nie zlokalizowalem dokladnie tego dzwieku, poniewaz nie mialem okazji, a samochod mam od 4 dni :]
tutaj poprawka - specjalnie posłuchałem i przy dodawaniu gazu dźwięk nie przyspiesza


Cytat:
Napisał MIRON Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Zmień technikę przełączania biegów na wolniejszą - normalną . Krótkie pisk jest wtedy jak szybko przełączasz i już w trakcie dodajesz gazu. Pewnie Silnik jest na wysokich obrotach i puszczasz sprzęgło , zmiana z 2 na 3 itd. wtedy jest to krótkie pisk. Dzieje się tak bezwiednie ,że Noga automatycznie daje gazu a biegi jeszcze nie przełączone.
ma to sens...

Cytat:
Napisał MIRON Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każdy silnik jak uruchamia się pierwszy raz - na zimno wydaje troszkę inne dźwięki ,tak jakby co 2 sekundy coś delikatnie szemrało. Potem po rozgrzaniu już ciut inne- miarowe mruczenie . Ale jak dłużej posłuchasz to dojdziesz do wniosku ,że jednak coś nieregularnie skwierczy.
zgadza się, ale jednak wolałbym wiedzieć przynajmniej co jest przyczyną/skąd dochodzą itp itd.
Oczywiście czasami dziwne dźwięki są jak najbardziej normalne, diesle "klekocz" nie bez powodu :]


Cytat:
Napisał MIRON Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do wspomagania . W każdym aucie jak skręcisz kierownice do oporu będzie słychać buczenie, bzyczenie,syczenie itd.
I to jest normalne? W innym poście wyczytałem, że taki odgłos przy maksymalnie skręconej kierownicy wskazuje na zużycie paska do pompy wspomagania lub samej pompy wspomagania

Cytat:
Napisał MIRON Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Narazie nie wpadaj w panikę . Skoro nic nie kapie spod silnika to jest ok . Każdy z nas pierwszy miesiąc osłuchiwał auto , a to coś piszczy, nieregularnie szemra, trzeszczy itd. A Teraz nawet dywaników na letnie jeszcze nie zmieniłem. .
Taki już ze mnie typ... :] A tak poważnie to chce montować LPG, a zanim to zrobię chce zrobić porządki w samym silniku.

Dzięki za odp.!
kornis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2012, 15:43   #6
Davo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2005
Skąd: Hajnówka/Grodzisk Mazowiecki
Model: focus,transit,mondeo,fiesta
Silnik: 1,8tdci.2,4di.2,0tdci,1,25pb
Rocznik: 07.01.03.06
Postów: 186
Domyślnie Odp: krótki pisk przy zmianie biegu przy puszczaniu sprzęgła

Witam kolego olej ten pisk no normalne ja mialem to samo od nowosci do czasu wymiany sprzegla przy 160tys juz ten watek byl opisany wczesniej i kazdy z nas to samo mowi ze to norma chyba tak pracuje orginalne sprzeglo i wlasnie zachodzi to przy gwaltowniejszym zmienianiu biugu przewaznie zaczyna sie od zmiany z 2 na 3,pozdrawiam
Davo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2013, 11:25   #7
vatazhka
ford::beginner
 
Avatar vatazhka
 
Zarejestrowany: 19-09-2012
Model: Fusion 2002
Silnik: 1.4L Duratec 16V EFI DOHC
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: krótki pisk przy zmianie biegu przy puszczaniu sprzęgła

Też miałem takie wrażenie, że pojawienie się pisku następuje przy dodawaniu gazu przy niepełnym puszczeniu sprzęgła. Niestety, ostatnio zauważyłem, że pisk pojawia się także po pełnym puszczeniu sprzęgła, przy samym wciśniętym gazie: na 2. biegu osiągam 2,8 tys. obr./min., puszczam gaz, wciskam sprzęgło, zmieniam bieg na 3., powoli puszczam sprzęgło (obroty spadają do 2 tys. obr./min.), po całkowitym puszczeniu sprzęgła zaczynam dodawać gazu, przy ok. 2,5 tys. obr./min. zaczyna piszczeć (zwykle jeżeli mocniej wcisnę gaz)... Sytuacja taka pojawia się także często przy zmianie z 1. na 2. bieg. Czy to sprzęgło umiera?
vatazhka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 22:25   #8
mnet
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: krótki pisk przy zmianie biegu przy puszczaniu sprzęgła

Koledzy mają racje nie jest winna tu technika jazdy. Ten typ tak ma na oryginalnym sprzęgle. Wymyśliłem sobie, że to sprężyny w tarczy sprzęgła.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2017, 00:05   #9
inhuman
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-03-2017
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: krótki pisk przy zmianie biegu przy puszczaniu sprzęgła

Potwierdzam, że powodem pisku przy ruszaniu i zmianie z 1 na 2 bieg są ubite sprężyny na tarczy sprzęgła. Obstawiałem wysprzęglik, jednak ewidentnie czuć luz na sprężynach i piszczą przy ruszaniu nimi. Przebieg 116 000km, tarcza jeszcze miała trochę do nitów, docisk i wysprzęglik nie wyglądały źle, ale profilaktycznie wymieniłem.

PS Na pierwszy montaż było montowane sprzęgło Sachs (tarcza + docisk) i wysprzęglik LUK.
inhuman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.