Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2011, 12:34   #1
Duke258
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Skąd: Ede Holandia-Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 Tdi AUY 170KM/374NM
Rocznik: 2002
Postów: 210
Domyślnie Szyby tylne boczne elektrycznie uchylne -czy można dołożyć silniki?

Witam czy jest mozliwosc dolozenie silniczkow do otwierania tylych szyb uchylnych.Jest moze fabryczna wiazka juz poprowadzona?

Duke258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2011, 18:49   #2
ewdar
ford::advanced
 
Avatar ewdar
 
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: Gryfino
Model: Ford Galaxy Ghia
Silnik: 1,9 TDI AHU
Rocznik: 1998
Postów: 207
Domyślnie Odp: Szyby tylne boczne elektrycznie uchylne.

Witam
Na początek proponuję sprawdzić czy masz kolego wogóle wtyczki do sterowania silniczkami ?
Czy masz na konsoli przełączniki do sterowania uchylnymi szybami?
Zdemij plastiki na bokach przy szybach uchylnych. Jeśli masz takie wtyczki można wtedy coś dalej myśleć. My rentgenów w oczach nie mamy ? I nie możemy powiedzieć czy można czy nie?
Podobno wszystko można ! Ale za jaką cenę ? Pozdrawiam .
ewdar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2011, 22:09   #3
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Szyby tylne boczne elektrycznie uchylne.

oczywiście za 5 dyszek kupiłem silniczki za 2 przełączniki i kabekli ok 18 zeta potem tylko ok 2 godzinek pogrzebanie i tyle, a jeszcze plastiki na tył inne idą ok 5 dyszek ale też szukałem okazji ok pół roku, na alledrogo są silniczki po ok 100 szt ale też się trafiają taniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 07:28   #4
~miras
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 09-07-2009
Skąd: Ryki
Model: Galaxy
Silnik: 2000
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Szyby tylne boczne elektrycznie uchylne.

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oczywiście za 5 dyszek kupiłem silniczki za 2 przełączniki i kabekli ok 18 zeta potem tylko ok 2 godzinek pogrzebanie i tyle, a jeszcze plastiki na tył inne idą ok 5 dyszek ale też szukałem okazji ok pół roku, na alledrogo są silniczki po ok 100 szt ale też się trafiają taniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie . widzę że kolega sobie z tym poradził, więc może pomoże.Mam z tyłu wtyczki ale z przodu w konsoli nie mam żadnych dodatkowych wiązek ani kostek,czy istnieje możliwość dokupienia odpowiednich przewodów z kostkami i wpięcie ich w instalację żeby szybki chodziły na siłownikach??? Proszę o info ....
~miras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 07:48   #5
bart07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Koszalin
Model: Sharan
Silnik: AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 414
Domyślnie Odp: Szyby tylne boczne elektrycznie uchylne.

Ktoś to detalicznie na forum opisał. Czytałem

Bart
bart07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 08:21   #6
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Szyby tylne boczne elektrycznie uchylne.

Na pewno da rade ale jeśli chodzi o instalację fabryczną to koszt cię powali w fordzie pewnie krzykną z 5 koła za tą wiązkę szukaj gdzieś z rozbiórki lub po prostu zrób sam wiązkę i doklej, a jesli masz z tłu to powinieneś mieć i z przodu po prostu musisz więcej pogrzebać.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 20:26   #7
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Odp: Szyby tylne boczne elektrycznie uchylne.

często jak montują alarm samochodowy to luźne wtyczki gdzieś się zawiną.
devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 10:08   #8
~miras
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 09-07-2009
Skąd: Ryki
Model: Galaxy
Silnik: 2000
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Szyby tylne boczne elektrycznie uchylne.

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno da rade ale jeśli chodzi o instalację fabryczną to koszt cię powali w fordzie pewnie krzykną z 5 koła za tą wiązkę szukaj gdzieś z rozbiórki lub po prostu zrób sam wiązkę i doklej, a jesli masz z tłu to powinieneś mieć i z przodu po prostu musisz więcej pogrzebać.
NO WITAM.
Z tyłu mam na obu słupkach wtyczki na wysokości umieszczonych w chwili obecnej dzwigienek od uchylania szyby, ale z przodu w konsoli nic nie widzę. Muszę chyba mocniej poszukać tych wtyczek gdzieś na odcinku między panelem sterowania a gniazdami bezpieczników.....
~miras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 18:55   #9
zuraw 1
ford::average
 
Imię: maciej
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: grudziadz
Model: galaxy
Silnik: 1.9
Rocznik: 1997
Postów: 52
Domyślnie Odp: Szyby tylne boczne elektrycznie uchylne -czy można dołożyć silniki?

Jeżeli masz instalację z tyłu na słupkach ,to napewno masz i z przodu pod panelem z guzikami.Ja również dokładałem -wtyczka była obklejona w gąbkę i izolację przy rozgałęzieniu kabli które idą do guzików: ogrzewania szyb ,radia,podgrzew. siedzeń itp,dobrze pomacaj to znajdziesz.
zuraw 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2011, 20:41   #10
malaki
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Krosno
Model: sharan smax
Silnik: 1,9 140 km -ford 163km
Rocznik: 1998-2012
Postów: 127
Domyślnie Odp: Szyby tylne boczne elektrycznie uchylne -czy można dołożyć silniki?

Dzięki kolego zuraw 1.Jakis czas temu chciałem prześwietlić instalację od tylnych szyb (bo kabelki z wtyczką do siłowników były) ale niestety nic z przodu nie znalazłem więc sie poddałem i odpuściłem temat.Dzisiaj po przeczytaniu twojego postu ponownie zapuściłem się w wiązkę obok radia i znalazłem tak jak pisałeś wtyczkę dość mocno schowaną przyłapaną opaską zaciskową .Zmycie kleju i gąbki którą zabezpieczono wtyczkę zajęło mi chyba z 1-godz.Ale najważniejsze ze jest instalacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozostaje mi kupić Wyłącznik ,dwa siłowniczki i obudowy słupków tylnychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
malaki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.