Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-07-2014, 22:33   #11
piterrulez
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2014
Model: Mondeo Ghia CD4E
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Szarpnięcie przy ruszaniu na wstecznym CD4E

Ok szarpnięcia szarpnięciami przy zmianie biegów z 1 na 2 są do przyjęcia już się przyzwyczaiłem bo po wymianie oleju są delikatniejsze jakby. Jednak zauważyłem, że przy wrzuceniu wstecznego nie zawsze po prostu go załapuje. Wrzucam D puszczam hamulec i auto jedzie samo bez gazu. Wrzucam R i puszczam hamulec no i właśnie auto nie jedzie (ale nie zawsze i nie mogę wyczuć czy na zimnym czy na ciepłym czy po dłuższej jeździe czy małym odcinku bo jakoś losowo to wychodzi) co więcej parę dni temu stanąłem na chwilę na lekkim wzniesieniu akurat przodem w dół ale takim na prawdę delikatnym i po wrzuceniu wstecznego (odczekaniu z 2 sek z nadzieją, że wsteczny wskoczy) i puszczeniu hamulca auto zaczęło staczać się do przodu i dopiero jak nacisnąłem gaz to szarpnęło porządnie i wrzuciło wsteczny i dalej już jechał na wstecznym ok bez szarpania bez turbulencji. Miał ktoś coś podobnego z tą skrzynią CD4E?

piterrulez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2014, 07:18   #12
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Szarpnięcie przy ruszaniu na wstecznym CD4E

Piotrze, widzę że nie masz żadnych innych problemów z samochodem, a sam na siłę ich wyszukujesz, no ale to tylko moje przypuszczenia.
Tak jak ci wyżej pisałem, musi tak byc, ważne że jedzie.Szarpania muszą być, tam nie ma sprzęgła ciernego, tylko sprzęgło hydrauliczne, i zaczyna działać jak obrotami silnika zwiększasz ciśnienie oleju w skrzyni tłoczki przesuwają i dociskaja tarcze i taśmy bębnów, i zaczyna jechać.
Dobrze by było jak byś gdzieś obejrzał rozebraną skrzynię automatyczną, bo tak , topodobnie jak mi ktoś tłumaczy jak działa działo laserowe, którego nigdy nawet nie widziałem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2014, 22:19   #13
piterrulez
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2014
Model: Mondeo Ghia CD4E
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Szarpnięcie przy ruszaniu na wstecznym CD4E

Tylko żeby to były szapania w czasie jazdy na wstecznym ok coś tam szarpie sobie. Ale jak on w ogóle czasem wstecznego nie wrzuci dopiero jak dodam gazu to wrzuca z szarpnięciem. Stoją na górce przodem w dół szarpnie aż mi z tylnego siedzenia rzeczy spadają a cały lecę na pół siedzenia hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc raczej tak nie powinno być. A czy na siłę wyszukuję problemów? nie koniecznie po prostu chcę mieć pewność, że wioząc najbliższe osoby z mojej rodziny wiozę je bezpiecznie i mi nagle się coś nie rozpierniczy na środku drogi i nie wpadnę komuś pod koła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ostatnio znalazlem sposób na to. Po prostu jak już czuje że wstecznego nie wrzuciło a nie chce żeby szarpnęło to wciskam lewą nogą hamulec a prawą delikatnie na chwilę dodaję gazu wtedy czuć jak wrzuci wsteczny i już jak puszcze hamulec to wszystko jest ok sam cofa po puszczeniu hamulca.
piterrulez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2014, 09:00   #14
wiktor z rózżnowa
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 10-08-2014
Skąd: różnowo
Model: mondeo
Silnik: disel
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Szarpnięcie przy ruszaniu na wstecznym CD4E

jestem nowy i pierwszy raz mam automat. ten odktórego kupiłem auto powiedział ze nie trzeba wymieniac oleju w skrzyni. nie ma nawet bagnetu do sprawdzania czy jednak wymienic?
wiktor z rózżnowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , mondeo mk3 , szarpanie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.