Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2014, 15:08   #1
telker_jacek
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 26-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit Connect
Silnik: 1,6
Rocznik: 2015
Postów: 85
Domyślnie Klimatyzacja nie działa - czy brak czynnika ?

Witam.
Mam problem z moją furka.
Jak ja kupiłem to klima działała - fakt ze coś mi sie zdaje ze z czasem używania działała coraz gorzej - tzn tak bardzo nie chłodziła ( jezdze nim 2 lata ale przy kupnie chłodziło w miarę) . Teraz jak próbuje ja załączyć tzn włączam przy chodzącym wentylatorze guzik A/C (kontrolka sie zaświeca) to nic nie czuje zimna i nie czuje obciążenia na silniku tzn jakby klima w ogóle nie działała.

Czy przy bardzo niskim czynniku chłodzącym sprężarka się nie włącza ?
Chciałbym wiedzieć zanim pojadę nabić klime ?
Gdzie ewentualnie szukać bezpiecznika - który to jest ?

TELKER

telker_jacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2014, 17:34   #2
przemsky
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Tychy
Model: CLIO IV GT
Silnik: 1.2 T
Rocznik: 2014
Postów: 85
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa - czy brak czynnika ?

Czy po załączeniu klimy wentylator rusza na chłodnicy? Sprawdź to jako pierwsze.

Bezpieczniki znajdziesz za schowkiem w desce rozdzielczej po stronie pasażera oraz mała czarna skrzynka przy akumulatorze.
przemsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2014, 20:46   #3
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa - czy brak czynnika ?

Po pierwsze to sprawdź,
- czy działa Ci wentylator nawiewu wewnętrznego na wszystkich 4-ech zakresach ??? Klima działa TYLKO z włączonym nawiewem !
- sprawdź info od "przeskiego" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- dalej sprawdź czy rezystor klimatyzacji się nie przepalił (jasno-zielona "ściętoprostokątna" na rogach kostka w rogu plastykowej obudowy wentylatora chłodnicy z podłączonymi chyba 4-ema kabelkami
- no, bo o bezpiecznikach to już nie wspomnę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2014, 20:47   #4
telker_jacek
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 26-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit Connect
Silnik: 1,6
Rocznik: 2015
Postów: 85
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa - czy brak czynnika ?

Wiesz co chyba nie rusza bo wczoraj jak nasłuchiwałem czy sie spręzarka lub cosik załącza i miałem glowe wsadzona w silnik a córka naciskała guzik A/C przy załączonym 2 lub 3 biegu wentylatora - dmuchawy to nie zauwazylem zeby wiatrak się załączał a to bym zauwazył bynajmniej był sie wystraszył by mi głowy nie urwało :-) - czyli na 99,8 się nie załącza. Co jeśli tak sie dzieje ?

Bump:
Cytat:
Napisał Klocek7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po pierwsze to sprawdź,
- czy działa Ci wentylator nawiewu wewnętrznego na wszystkich 4-ech zakresach ??? Klima działa TYLKO z włączonym nawiewem !

to działa

- sprawdź info od "przeskiego" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

na 99,8 nie chodzi - jutro rano potwierdze


- dalej sprawdź czy rezystor klimatyzacji się nie przepalił (jasno-zielona "ściętoprostokątna" na rogach kostka w rogu plastykowej obudowy wentylatora chłodnicy z podłączonymi chyba 4-ema kabelkami

to bedzie gorzej zlokalizowac :-(

- no, bo o bezpiecznikach to już nie wspomnę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to ogarnę rano
telker_jacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2014, 21:15   #5
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa - czy brak czynnika ?

Bez czynnika i tak klima nie ruszy. Od nabicia, ewentualnie jak jest pusta to od sprawdzenia szczelności bym zaczął.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2014, 21:22   #6
telker_jacek
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 26-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit Connect
Silnik: 1,6
Rocznik: 2015
Postów: 85
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa - czy brak czynnika ?

Wiem o czym piszesz ale moze czynnik jest tylko jakis bezpiecznik strzelił. Bo jesli jest klima nieszczelna to towar zmyka w miare szybko a jak jezdziłem juz spory czas z działająca klima i teraz według mnie raptem przestało chodzic - z dnia na dzień. Miałem nieszczelna klime w innym aucie i troche to inaczej sie zachowywało.
Najpierw dobrze wiedziec czy działa - uruchomic ją w jakis sposób.
telker_jacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2014, 21:35   #7
przemsky
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Tychy
Model: CLIO IV GT
Silnik: 1.2 T
Rocznik: 2014
Postów: 85
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa - czy brak czynnika ?

Moja przypadłość przy upartym wentylatorze który nie kręci po dobroci była opisana tutaj:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Podłącz z aku przewodami na ostro wentylator i jeśli zakręci to wyeleminujesz spalony wiatraczek.
przemsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2014, 21:38   #8
telker_jacek
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 26-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit Connect
Silnik: 1,6
Rocznik: 2015
Postów: 85
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa - czy brak czynnika ?

Sprawa wygląda następująco :

1. Bezpiecznik od A/C pod schowkiem jest dobry - sprawdziłem
2. Wentylator sprawny - załącza się jak temperatura cieczy chłodzącej osiągnie zbyt wysoka wartość
3. Dmuchawa na wszystkich 4 biegach działa
4. Przycisk na konsoli o napisem A/C załącza się - bynajmniej dioda na to wskazuje która przy naciskaniu zapala sie i gaśnie
5. Rezystor klimatyzacji - tego nie mogę zlokalizować

Moje pytania :

Czy jeszcze jakieś bezpieczniki są w komorze silnika do klimy oprócz tego rezystora którego nie moge znależć ?
Czy właśnie pusto w układzie czyli skończony czynnik chłodzący daje takie objawy ze nic nie reaguje ? - bo jesli TAk to moze nie ma czego szukać bo to jest przyczyną - auto kupiłem dwa lata temu a ma juz swoje lata i własnie moze skończył sie czynnik bo czy od nowosci był uzupełniany tego nie wiem.
Co jeszcze mogę sam sprawdzić zanim pojade nabić klime - może ręczne jakieś uruchamianie spręzarki itd ...( czytałem cos o jakiś zworkach ale tematu do końca nie znam , no i jeszcze zostaje ten presostat.

TELKER

Ostatnio edytowane przez telker_jacek ; 07-07-2014 o 06:38
telker_jacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2014, 13:44   #9
k4mil32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2014
Model: Ford fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie

U mnie było to samo. Wszystko się włączalo, wiatrak, lampka etc ale Klima nie chłodziła. Winowajcą okazała się zgnita wiązka kabli oraz brak czynnika.
k4mil32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2014, 17:21   #10
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa - czy brak czynnika ?

"talker_jack" - rezystor klimatyzacji masz w rogu obudowy wentylatora chłodnicy :

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pisałem o nim na "elektrodzie" jak szukałem rozwiązania wcześniej sam:
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.