Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2022, 11:21   #1
Masteron
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2022
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 8
Exclamation Brak płynu chłodniczego - wysysanie

Co do tego problemu postanowiłem utworzyć oddzielny wątek, żeby nie pisać wszystkiego na kupę.

Ford Tourneo Grand Connect 2014 rok 1.6 TDCI 115KM

Znika mi płyn chłodniczy ze zbiorniczka. Raczej go nie brakuje, ale sytuacja jest dziwna.

Po jeździe czy to szybszej małej trasie do 20km czy wolnych 5-iu kilometrów znika mi płyn ze zbiorniczka wyrównawczego. Po jeździe gdy odkręcę ostrożnie korek zbiorniczka, słychać standardowo syknięcie i płyn wraca do zbiorniczka całkowicie do maxa, ale czasami do połowy.

Płynu nie dolewam, nie ma żadnych komunikatów ani błędów w komputerze, nie przegrzewa się, podczas jazdy temperatura to jakieś 88 stopni (wskazówka jest ciut przed 90 stopniami). Żadnego dymu z wydechu nie ma, czysto. Ostatnio dolałem litr i dosłownie bez zmian.

Masteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2022, 12:47   #2
Masteron
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2022
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Brak płynu chłodniczego - wysysanie

Liczyłem na trochę zaangażowania forumowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2022, 00:16   #3
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Brak płynu chłodniczego - wysysanie

ja tam nigdy nie zaglądam, od kiedy mam auto, (ponad 6 lat) to nie sprawdzałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w sumie to nawet nie za bardzo wiem, gdzie taki zbiorniczek jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się nie przegrzewa, to raczej nie ma się co brudzić, na przeglądzie mechnicy sprawdzą, uzupełnią lub wymienią jak trzeba.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2023, 14:45   #4
Robert Depesz
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-01-2023
Skąd: Lublin
Model: Tourneo Connect Grand
Silnik: 1600
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: Brak płynu chłodniczego - wysysanie

Cześć,
Miałem dwukrotnie tak jak piszesz. Płyn uciekł, dolałem i ok.
Temp jak u ciebie przed 90 stopni, wszystko gra. Sam nie wiem co to było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam,
Robert
Robert Depesz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2023, 15:45   #5
Masteron
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2022
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Brak płynu chłodniczego - wysysanie

Hej.

Temperatura po wymianie obniżyła się o kilka stopni i z 88 czy 90 spadła do 82, czyli idealnie tak jak powinno być.
Ubytki płynu chłodniczego spowodowane były termostatem który był ciągle zamknięty, w chłodnicy praktycznie nie było płynu chłodniczego, przy wymianie termostatu zauważyłem, że jedna z 4 śrub była prawie luźna, pociągając za termostat widać było małą strużkę płynu chłodniczego.

Śruba była nie dociągnięta, przy wymianie trzeba kilka razy sprawdzić, bo moja przedłużka do bitów (minimalnie za krótka), sprawiła że o mały włos a zostawiłbym tą samą śrubę nie dostatecznie dokręconą.

Płynu dalej ubywa, ale minimalnie i bardzo rzadko. Doleję teraz ze 100 ml na 3 miesiące, wcześniej ze 2 litry na miesiąc. Podejrzewam że może czasem kilka kropelek uciekać na którymś z przyłączeń węży gumowych, ze względu na to że są tam obrączki samozaciskowe a nie takie, które sami zaciskujemy śrubokrętem czy kluczem nasadowym.
Masteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2023, 00:48   #6
Stefanski
ford::beginner
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 09-08-2022
Skąd: Białystok
Model: Transit Connect
Silnik: 1.5 TDCi EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Brak płynu chłodniczego - wysysanie

Jeśli zależy Ci na znalezieniu miejsca wycieku dodać barwnik UV do płynu, to chyba najlepsza metoda.
Stefanski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
płyn chłodniczy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.