Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2017, 16:47   #11
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Diesel - kilka pytań z teorii obrotów

W rzeczy samej było auto służbowe ale w tym momencie jestem jego właścicielem i powiem szczerze, że jest to CZOŁG. Raz pożyczyłem mamie i to był błąd ponieważ już go nie odzyskałem. Jest to rocznik 2005 przed liftem, sprzęgło z kołem zwykłym na szafie ma prawie 270 i szczerze mówiąc jeździ dobrze. Ma kilka mankamentów do których musimy się przyzwyczaić (przecieranie przewodów paliwowych, uszczelniacze na wtryskach itd.) ale to jest nic i koszty są znośne.

W sobotę przeprowadzaliśmy test przyczepy i załadowania. Tym razem miałem lekką przyczepę (długa jednoosiowa, dość ciężka i 2 kajaki) do tego 5 osób w samochodzie i szczerze mówiąc bajka.

Jeżeli chodzi o dłuższe trasy to są męczące. Nie mówię o ilości miejsca bo jak na tak mały samochód masz w nim miejsce i bagażnik (jeździłem tym samochodem na narty w 3 osoby + wszystkie bibeloty i mieściliśmy się, narty na dachu w małej trumnie). Zmierzając do końca chodzi o pozycję w jakiej się siedzi w tym samochodzie. Potocznie można go nazwać stołko-wozem, siedzi się jak na krześle.

rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2017, 11:29   #12
chatynka
ford::beginner
 
Avatar chatynka
 
Zarejestrowany: 04-10-2016
Model: fuzyja
Silnik: ok
Rocznik: old
Postów: 27
Domyślnie Odp: Diesel - kilka pytań z teorii obrotów

Zrobiłem 1000 km na dwie raty (krótki urlop) przy spokojnej jeździe (4 osoby i pełny bagażnik) spaliłem 4,9 l/100 km. Prędkość w okolicy 110-120 kilka razy 140. Ja przy wzroście 174 cm jestem zadowolony z fotela a pytani pasażerowie twierdzą, że jazda była wygodna. Najbardziej przeszkadzał mi hałas, który nie pozwala na normalne słuchanie radia. Klima poradziła sobie świetnie.
Mam już trochę zmęczone koło dwumasowe (poprzednia właścicielka nie radziła sobie z autkiem) więc staram się utrzymywać bezpieczne obroty przy zmianach biegów.
Tak jak tu wcześniej koledzy pisali trzymać się średnio 1700-2000 o/min.
Pozdrawiam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chatynka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.