Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Cougar

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2006, 18:27   #11
robson0
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Warszawa/Białystok
Postów: 120
Domyślnie

Kupilem w Inter-Carsie. Cena 195zl.

__________________
Ford Cougar 2.5, Peugeot 407Coupe 3.0
robson0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2006, 15:10   #12
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

robson0, skoro jestes posiadaczem to powiedz jak sprawa wyglada z dbaniem o ta wkladke? tzn chodzi mi o mycie jej czym jak czy drogie itd...???
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2006, 18:19   #13
robson0
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Warszawa/Białystok
Postów: 120
Domyślnie

Posiadaczem tego filtra jestem dopiero od tygodnia wiec nie musialem go narazie czyscic.
Do czyszczenia potrzebny jest specjalny zestaw. Wydaje mi sie, ze zestaw czyszczacy K&N`a kosztuje okolo 70 zl. Mozna tez uzywac zestawu np. JR`a, ktory najprawdopodobniej jest tanszy. Instrukcja czyszczenia i konserwacji doloczona do filtra jest w j. angielskim i narazie nie chcialo mi sie jej tlumaczyc ale mozna co nieco przeczytac na ten temat np. tu:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Ford Cougar 2.5, Peugeot 407Coupe 3.0
robson0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2006, 21:37   #14
zorad
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-02-2006
Postów: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał robson0
Zamontowalem K&N`a. Mam odczucie, ze na niskich obrotach jest zwawszy i szybciej reaguje na wcisniecie gazu. Oprocz tego auto spala mniej o okolo 1l na 100km w cyklu miejskim.
Robson, naprawde pali mniej ? Tzn, nie zebym podwazal to co piszesz, bo przeciez Ty go wymieniles, nie ja ;-). Ale chodzi mi o to, ze silnik musi byc naprawde wyjatkowo czuly jesli chodzi o dolot powietrza. A to dlatego, ze ja zrobilem z kolei doswiadczenie i calkowicie wyciagnalem filtr powietrza. Na pewno jezdzil lepiej, ale za to palil o 3 litry wiecej !! I to w momencie normalnej jazdy, czyli nie mozna tlumaczyc wiekszych dawek paliwa wieksza iloscia powietrza zmierzona przez ECU przy pelnym otwarciu przepustnicy.

Musze przyznac, ze filtr mam juz dosc brudny, bo roczny. Ale jak rozumiecie to zjawisko ?
zorad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2006, 14:45   #15
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

Cytat:
Napisał zorad
Ale jak rozumiecie to zjawisko ?
nie jestem pewny ale czy bez filtra moze dostaje za duzo powietrza i zeby sklad mieszanki zachal proporcje komp podaje wiecej paliwa...pewnie po zdjeciu filtra dostaje za duzo powietrza do charakterystyki silnika.

inna mysla jest na przykladzie wydechu wstawiajac uniwersalny predzej stracisz na mocy niz zyskasz, montujac dedykowany tylko zyskujesz. w niektorych autach wycinaja katalizatory i zyskuja a w innych traca takze to wszystko zalezy od charakterystyki.
a wogole to jak myslicie po takiej wymianie oplaca sie robic reset kompa czy nie?

ja glowkuje nad dedykowanym dolotem ze stozkiem wlasnie K&Na.
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2006, 17:59   #16
robson0
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Warszawa/Białystok
Postów: 120
Domyślnie

Jak juz pisalem jezdze na tym filtrze od niedawna. Nie mialem jeszcze okazji sprawdzic ile pali w trasie. Przy jezdzie w miescie mam wrazenie, ze pali mniej o okolo 0.5-1.0 litra. Mam takze wrazenie, ze samochod jest elastyczniejszy na niskich obrotach, a przyjezdzie po miescie - czestym zatrzymywaniu sie i ruszaniu z miejsca, podjezdzaniu w korku nie wymaga takiego wciskania gazu jak przy filtrze papierowym. Samochod ma jakby glebszy oddech.

Co do resetu kompa mysle, ze napewno nie zaszkodzi po wymianie filtra. Przypuszczam jednak, ze nie wplynie na zmiane osiagow poprzez zaprogramowanie na nowo pamieci adaptacyjnej samochodu.
__________________
Ford Cougar 2.5, Peugeot 407Coupe 3.0
robson0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2006, 18:21   #17
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

Cytat:
Co do resetu kompa mysle, ze napewno nie zaszkodzi po wymianie filtra. Przypuszczam jednak, ze nie wplynie na zmiane osiagow poprzez zaprogramowanie na nowo pamieci adaptacyjnej samochodu.
no tak po wymianie wkladki to w sumie za mala roznica to on sie sam dostroi...
ale mysle ze po zmianie dolotu reset bedzie wskazany.

[ Dodano: 2006-04-13, 15:22 ]
doszly mnie sluchy ze jeszcze ta firma jest godna polecenia [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ogladajac wykresy z hamowni no to ladnie... :fcp2
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2006, 13:10   #18
CnEuHA3
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-12-2005
Skąd: Legnica
Model: s-max
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie

ja mam stozek w swoim widlastym cougarze, wyrzucilem puszke szmerow z pod blotnika i teraz jest o wiele wiekszy otwor wiec zawsze zlapie troche wiecej tego zimnego powietrza. Ale powiem wam ze najpiekniejsze jest to ze jak sie dodaje gazu to slychac gwizd jak z turbinki :fcp1 jadac tego nie slychac ale na zewnatrz wyraznie slychac lekki gwizd. Jak sie podniesie maske i doda gazu to wyraznie slychac ze to gwizd zasysanego powietrza :fcp4 POZDRAWIAM
CnEuHA3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2006, 12:32   #19
Sport
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-04-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 10
Domyślnie

Ja miałem filtr JR za 200zł. Efekt (jak na stosunkowo małe pieniądze) świetny, auto już z 600 obrotów niżej "łapie ciąg".
Filtr czyściłem przemywając wodą letnią pod kranem - na niewielkie zanieczyszczenie po 1 roku to wystarczało, potem sprzedałem (auto : )
Sport jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2006, 11:51   #20
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sport
Filtr czyściłem przemywając wodą letnią pod kranem ...
No chyba nie chcesz powiedziec, ze taki filtr bawelniany, ktory jest nasaczony olejem czysciles woda :fcp15 :fcp15 :fcp7
Do tego sa specjalne preparaty, ktore w sumie dzialaja jak rozpuzpuczalnik czy benzyna.
Po wyschcnieciu nasacza sie wtedy znowu specjalnym olejem (chociaz pewnie kazdy olej bylby dobry :fcp4 ).
Na podobnej zasadzie byl filtr powietrza w Simsonie i czyscilem go wtedy rozpuszalnikiem, po czym moczylem w jakims tam oleju :fcp4 .
Ja swojej wkladki jeszcze nie czyscilem, bo mam ja dopiero od 3 miesiecy.
Ale na pewno nie potraktuje ja woda :fcp13
__________________
Pozdrawiam

Tomek
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.