Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-08-2009, 19:48   #1
kodziyoyo
ford::beginner
 
Avatar kodziyoyo
 
Zarejestrowany: 23-08-2009
Skąd: nowy targ
Model: st220
Silnik: 3 litry CIESZY
Rocznik: 2003
Postów: 36
Domyślnie st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. witam wszystki zapraszam do opisywania spalania w mondeo st220 przy jakich predkosciach ile łyka paliwka jestem nowym nabywcom tego zarlacza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. piszcieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja po swoim pierwszym dniu prawie caly czas do 7 tys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i na podjazdach 10 km po zrobieniu 100 km i zatankowaniu 14,4 l/100km jakie inne spalanie to jeszcze nie wiem tata sie chwali ze 10 mu pali na podjazdach narazie jestem za granica a st stoi i czekaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 17-05-2017 o 22:31
kodziyoyo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2009, 06:53   #2
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: mondeo st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach)

19l w miescie i 13l w trasie ... gazu oczywiscie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2009, 07:06   #3
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: mondeo st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach)

A kogo obchodzi spalanie w ST? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2009, 11:08   #4
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie Odp: mondeo st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach)

witam

Mnie pali podobno jakieś 12 literków średnio ... ale co to jest za taka zabawę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Tak trochę dziwnie ... bo miałem TDCI zalałem zbiorniczek i wiedziałem ze te 700-800 km się poturlam (na trasie nawet do 900) a tutaj 400-500km ...ale kto tam by się tym martwił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2009, 16:53   #5
kodziyoyo
ford::beginner
 
Avatar kodziyoyo
 
Zarejestrowany: 23-08-2009
Skąd: nowy targ
Model: st220
Silnik: 3 litry CIESZY
Rocznik: 2003
Postów: 36
Domyślnie Odp: mondeo st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach)

Cytat:
Napisał Schem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A kogo obchodzi spalanie w ST? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no w sumie jesli sie bawisz to sie nie liczy ale chce wziasc auto na dluga trase 2200 km wiec chcialbym wiedziec czy mam wziasc gruby portfel czy bardzo gruby hehehehe pozdro

Ostatnio edytowane przez kodziyoyo ; 26-08-2009 o 17:16
kodziyoyo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2009, 17:01   #6
kodziyoyo
ford::beginner
 
Avatar kodziyoyo
 
Zarejestrowany: 23-08-2009
Skąd: nowy targ
Model: st220
Silnik: 3 litry CIESZY
Rocznik: 2003
Postów: 36
Domyślnie Odp: mondeo st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach)

Cytat:
Napisał vtec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
19l w miescie i 13l w trasie ... gazu oczywiscie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a zjakiej firmy masz instalcje gazowa ?? i ile przejechane masz?? ja tez myslalem nad gazem ale jak narazie bede bujal na benI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kodziyoyo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2009, 18:48   #7
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: mondeo st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach)

^^^
Stag300 + lubryfikacja. Autko jak jest dobrze wyregulowane i na dobrym gazie to roznicy na gazie nie odczujesz. Poza tym wykresy na hamowni mowia za siebie. Byly robione przy 70 paru tysiacach i ... 222KM na benzynie, a 216KM na gazie. Teraz ma przeleciane 140 tysi. Gaz montowany i serwisowany na biezaco EnergyGasPolska, a ogolnie autko serwisowane oczywiscie u ... Lipskiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2009, 20:11   #8
kodziyoyo
ford::beginner
 
Avatar kodziyoyo
 
Zarejestrowany: 23-08-2009
Skąd: nowy targ
Model: st220
Silnik: 3 litry CIESZY
Rocznik: 2003
Postów: 36
Domyślnie Odp: mondeo st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach)

Cytat:
Napisał vtec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
^^^
Stag300 + lubryfikacja. Autko jak jest dobrze wyregulowane i na dobrym gazie to roznicy na gazie nie odczujesz. Poza tym wykresy na hamowni mowia za siebie. Byly robione przy 70 paru tysiacach i ... 222KM na benzynie, a 216KM na gazie. Teraz ma przeleciane 140 tysi. Gaz montowany i serwisowany na biezaco EnergyGasPolska, a ogolnie autko serwisowane oczywiscie u ... Lipskiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja myslalem bardziej o brc dzwonilem do autocentrum w rudzie slaskiej i gosciu mi powiedzial 4800zl ja mam przejchane 240tys tylko przy 218 zostal wymieniony silnik na nowy w serwie forda wymiana 18700 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec szkoda chyba silnika na gaz nie wiem co mam o tym myslec ?? silnik ma 32 tys przejchane a znim wszystki podzespoly silnika czytalem tez ze nie lubi estek gaazuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kodziyoyo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2009, 20:27   #9
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie Odp: mondeo st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach)

Z tego co czytałem i co się dowiedziałem od mechaników to raczej odradzają montaż gazu. Sam Vtec pisałeś, że ostanio wymieniałeś katalizatory, a podobno to właśnie głownie osprzęt psuje się kiedy mamy gaz... on nie musiał być powodem, ale mógł.

Biorać pod uwagę ewentualne naprawy, oraz większe zużycie podaczas jazdy gazu niż etylinki to nie wiem czy to taki super biznes. Ponadto osobiście nie kupiłbym auta z gazem .. jakoś mi się kojarzy obcinaniem kosztów na siłę. Jeżeli posiadacz takiego auta oszczędzał na paliwie instalując gaz .... to pytanie na czym jeszcze oszczędzał ? Tak ja to widzę, ale oczywiście rozumiem, że ktoś może mieć zupełnie inne zdanie i moje rozumowanie może być obarczone błędem ... z innego punktu widzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ja gazować auto nie zamierzałem i nie zamierzam, po to kupiłem benzynkę żeby na niej jezdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ponadto jakoś nie spotkałem się z zasilaniem gazem fabrycznym w przypadku forda ... a jeżeli tego producent nie przewidział to może ma to jakieś znaczenie. Z drugiej strony chiptuningu też producenci nie przewidują, a wszyscy chipują i jest fajno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Pewnie to kwestia preferencji i takie dywagacje na forum do niczego racjonalnego nie doprowadzą, bo będą jak zawsze przeciwicy i zwolennicy takiego rozwiązania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2009, 20:36   #10
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: mondeo st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach)

Cytat:
Napisał kodziyoyo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no w sumie jesli sie bawisz to sie nie liczy ale chce wziasc auto na dluga trase 2200 km wiec chcialbym wiedziec czy mam wziasc gruby portfel czy bardzo gruby hehehehe pozdro
Plastik z napisem VISA i po zawodach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak na poważniej, to moje 2.5 pali na trasie dychę, czasem 9 z groszami.
Trasa, to jest autostrada z prędkością przelotową 160-200.

Po takich najfajniejszych krętych drogach, pod górkę i z górki i duuużo zakrętów, jakieś 11-12 l
Prędkości 90-110, sporo przyspieszania i hamowania.

Po mieście na szczęście nie jeżdżę dużo, bo pracuję po tej samej stronie miasta, co mieszkam, ale i tak w cyklu mieszanym wychodzi 13l /100 km.
Poprzedni właściciel mówił, że rano w Warszawie było 15l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ST220 jest jakoś tak zbudowany, że pali bardzo podobnie, choć ma pół litra więcej.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.