Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2017, 22:13   #1
Michal126
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 14-12-2017
Skąd: Warszawa
Model: Transit mk4
Silnik: 2,5
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Nie odpala cała masa błędów

Witam jestem tu nowy,Panowie mam taki problem ze swoim Fordzikiem 98 z silnikiem 2,5 diesle. Na biegu jałowym co jakiś czas zaczął kuleć (przygasal) stwierdziłem ze przejadę się trasą szybkiego ruchu to może mu przejdzie i wtedy mi zgasł silnik do tej pory nie wiadomo jaka jest przyczyna może ktoś mi pomoże tu są błędy jakie pokazał komputer p1170,1171,1173,1174,1198,1185,0401,1402,1190,0185

Michal126 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 08:25   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Nie odpala cała masa błędów

Choć ta ilość błędów może być rzeczywista, to jednak w przypadku systemu Lucas-Epic wynika najczęściej z tego, że tzw. "ogólnowojskowe" testery zupełnie nie kumają tego systemu i wyrzucają błedy najczęściej całkiem przypadkowe.
Do Epica dedykowane były specjalne testery, miały je nieliczne warsztaty, a teraz w dodatku upłynęło już wiele lat od zakończenia produkcji tego systemu i pozbyto się tych urządzeń. I jest problem...
W systemie Epic jedna awaria pociąga za sobą szereg błędów, bo paliwo w pompie jest także czynnikiem wykonawczym dla szeregu nastawników pompy - jeżeli np. ciśnienie paliwa w pompie jest nieprawidłowe, wszystkie nastawniki i czujniki wariują i jest po kilka błędów.

Ok - powracając do meritum - masz tu także błąd 1170, jest to błąd zaworu start-stop, to wiele mówi mimo poprzednich wątpliwości. Awaria tego zaworu to najczęstsza przyczyna kłopotów w Epicu i braku prawidłowego ciśnienia paliwa. Ulega uszkodzeniu gumka twornika zaworu, jest to część zamienna (twornik z gumką). Wymienić można bez wyjmowania pompy i jej rozbierania.
Są dwa różne wykonania, niezamienne. Problem w tym, że kawałki gumy mogły pozamykać/pozatykać zwężki i dysze wewnątrz pompy, wtedy jest większy problem. Warto gniazdo zaworu w pompie - podczas jego wymiany - wypłukać strzykawką z paliwem. Wszystkich szczegółów dowiesz się w wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
spokojnie przeczytaj wszystko, jest tam też lista błędów. Jeżeli znasz trochę angielski, otwórz sobie instrukcję "SERVICE WORKBOOK - EPIC D.I. Engine Management System" (w pdf-ie) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

--------------------------------------------------------------------------------------

Całe zamieszanie z Epicem było przyczyną masowej zamiany pomp Lucas Epic na mechanicznego Boscha (z pozostawieniem turbiny) - mało było kumatych w tym systemie warsztatów.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-12-2017 o 10:52
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 10:04   #3
Michal126
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 14-12-2017
Skąd: Warszawa
Model: Transit mk4
Silnik: 2,5
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie odpala cała masa błędów

Super Dziękuje za pomoc
Michal126 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 21:14   #4
Michal126
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 14-12-2017
Skąd: Warszawa
Model: Transit mk4
Silnik: 2,5
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie odpala cała masa błędów

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Czy ten zawór jest odpowiedni do tej pompy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ??? Bo szukam patrzę na te pompy i troszkę się już mieszam może jest ktoś z okolic Ząbek by mi to wytłumaczyć ewn pomoc w naprawie
Michal126 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 22:07   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Nie odpala cała masa błędów

Nie wiem, skąd wynalazłeś ten zawór? (link z e-baya)
Czytałeś ten wątek o Epicu który podałem wyżej? Tam w poście #5 są pokazane wszystkie części składowe pompy i na ostatnim czwartym rysunku widoczny jest zawór start-stop, gdzie część którą trzeba wymienić (twornik) ma numer 125. Po rysunku widać od razu, że zawór jest zupełnie inny niż ten z linka. To jest zdaje się zawór start-stop do mechanicznej pompy Boscha. Jeżeli miałby on pasować do tych wersji silnika podanych w tabeli, to jest to kompletna bzdura.

W wątku o Epicu wymienione są zmiany jakie wprowadzono w systemie Epic pomiędzy modelami Mk4 (1991-1994) i Mk5 (późniejsze) - więc ta pompa z Transit Center z 1991 roku nie nadaje się do twojego auta bez ingerenci w PCM (praktycznie wymiana PCM i grzebanie w elektronice - to nie jest nic innego, jak szukanie dużych kłopotów).
Potrzebujesz kupić twornik [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i wymienić go. Chłopaki na Forum, którzy nigdy przedtem tego nie robili, dawali sobie jakoś radę. Z grubsza opisując - trzeba odłączyć wtyk, zdemontować plastikową osłonę pompy, odkręcić wkręty mocujące zawór (w rzeczywistości są tam zblokowane dwa zawory - start-stop po stronie bliżej silnika i regulacyjny dawki paliwa od strony przeciwnej - jak widać to na rysunku), odsunąć go od pompy, wymienić twornik (dobrze byłoby wymienić też oringi - może mają w tym sklepie) wypłukując od razu strzykawka z paliwem gniazdo zaworu. I zmontować to do kupy. Można użyć lusterka, aby podejrzeć lokalizację śrub.
Moim zdaniem do tego potrzebny jest garaż - robienia tego na mrozie na ulicy raczej nie widzę.
Ja miałem Epica i robiłem go ponad 20 lat temu, więc - wybacz - już nie wszystko pamiętam, nie wiem np., czym odkręcić te wkręty mocujące zawór.

---------------------------------

To są wszystko domysły i pomysły jak ci pomóc - a przecież przyczyna kłopotów może leżeć gdzie indziej. Wymiana twornika za grosze we własnym zakresie ma w tej sytuacji sens, natomiast całej pompy z małym prawdopodobieństwem, że w ogóle potem maszyneria odpali - nie ma sensu.
Takie jest moje zdanie.

Jeżeli nie czujesz się na siłach samemu to zrobić, to możesz spróbować wcisnąć się do Auto-Waś z prośbą, aby zmienili ten twornik. Z tego co wiem, mają teraz olbrzymie obłożenie, a w dodatku od świąt do Nowego Roku mają przerwę. Spróbuj do nich zadzwonić i spytać, czy w ogóle podjęliby się tej roboty. Robią tylko Transity od ponad 30 lat, to świetny zakład, chyba jeden z najlepszych w kraju, ale już mogli zrezygnować z modeli Mk3, 4 i 5.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 20-12-2017 o 09:00
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 22:19   #6
Michal126
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 14-12-2017
Skąd: Warszawa
Model: Transit mk4
Silnik: 2,5
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie odpala cała masa błędów

Ten zawór znalazłem po vinie samochodu. Teraz jestem pewny swoich podejrzeń,tak patrzyłem na te schematy tylko ze ja niegdy nie naprawiałam pompy. Zawsze musi być ten pierwszy raz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Michal126 ; 19-12-2017 o 22:25
Michal126 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2017, 07:32   #7
Kalamitek
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1996
Postów: 108
Domyślnie Odp: Nie odpala cała masa błędów

Tu kupisz zestaw: potrzebny tłoczek plus oringi [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tutaj na filmiku Iwan składa pompę. Od 6:30min zakłada właśnie twornik strat-stop.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kalamitek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2017, 09:29   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Nie odpala cała masa błędów

Cytat:
Napisał Kalamitek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tutaj na filmiku Iwan składa pompę. Od 6:30min zakłada właśnie twornik strat-stop.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Bardzo pouczający filmik - wrzuciłem go do przyklejonego wątku o Lucas_Epicu...
Na brytyjskim Forum Transita jest też dobry wątek o wymianie twornika w pompie, bardzo dobre zdjęcia i opisane narzędzia czym robić...(aby zajrzeć do tego wątku trzeba się tam zarejestrować, ale to nie jest problem, każdy może)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 21-12-2017 o 10:40
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.