Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2017, 19:51   #1
Whiskacz86
ford::average
 
Avatar Whiskacz86
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-01-2016
Model: 350EL
Silnik: 2.4 Duratorq
Rocznik: 2003
Postów: 79
Domyślnie Wymieniać rozrząd 2.4TD ?

Czołem

Mam taki dylemat bo z tego co wiem to po 400tyś (mam 460kkm)można myśleć nad wymianą ale mechanik zadzwonił i kazał mi przyjechać zobaczyć stan zębów.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A tu pompa
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja bardzo mało używam transita a zestaw kosztuje ponad 1200zł plus robocizna itd.
Mechanik stwierdził że on by go nie wymieniał ponieważ łańcuch jest podwójny ale decyzja należy do mnie. Silnik chodzi chodzi cicho i bez problemów. Jedynie na co się zdecydowaliśmy to na wymianę napinacza bez ślizgu bo one też wyglądają bardzo dobrze. (nie wiadomo czy ktoś nie wymieniał).


Ostatnio edytowane przez Whiskacz86 ; 18-11-2017 o 19:54
Whiskacz86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2017, 21:07   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Wymieniać rozrząd?

Pół mln km to już jest ładny przebieg i na rozrządzie to widać...
Problem - moim zdaniem - nie polega tylko na tym, że mało jeździsz, ale gdzie i czy są to jazdy odpowiedzialne, ważne, na których pewności bardzo ci zależy i jednocześnie stosunkowo dalekie. Czy też raczej kręcisz się "dookoła komina" i awaria samochodu z odstawieniem go na tydzień-dwa nie będzie problemem.

No i trzeba wiedzieć, że awaria rozrządu często kończy się wyłamaniem i podniesieniem tzw ażuru (nadstawki na głowicę) trzymającego wałki. A to jest jednoznaczne z wymianą głowicy, czyli z kosztami i perspektywą wtórnych awarii ponaprawczych.

Sam musisz podjąć decyzję.

Tak przy okazji - dlaczego tam zajrzałeś? I na jakim oleju jeździsz? Te brudy na kole napędu pompy to opiłki? Jeżeli opiłki, to... hm...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-11-2017 o 21:12
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2017, 22:04   #3
Whiskacz86
ford::average
 
Avatar Whiskacz86
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-01-2016
Model: 350EL
Silnik: 2.4 Duratorq
Rocznik: 2003
Postów: 79
Domyślnie

Samochód służy mi czasem by przewieść jakieś budowlane rzeczy, mebel i raz w roku 1,5t opon. Odpalam go raz w miesiącu. Mam go bo nie chce pożyczać w sumie to się marnuje ale mam co mam. Jakiś Helix zawsze był lany, systematycznie itd. To nie są opiłki, samochód stoi i podwiewa i się przykleja jakiś śmieć. Mechanik rozebrał przód bo kazałem mu wymienić rozrząd ale gdy zobaczył go to stwierdził że on by go nie wymieniał a gdy zobaczyłem nowy który z wyglądu nie odbiega od starego zdecydowałem się wstrzymać z wymianą tym bardziej że jest to podwójny łańcuch a nie pojedynczy jak w innych. Po drodze stwierdzono że obudowa rozrządu przy pompie jest mokra to ją oddałem do piaskowania i malowania proszkowego. Mechanik każdemu by powiedział że wymiana ale z wyglądu i z dźwięku on twierdzi że nie ma sensu wymieniać (ryzyko jest moje) i jeśli to by był jego transit to by to tak zostawił i ewentualnie tylko napinacz by wymienił.

Tak dodam jeszcze że mam 31 lat a prowadzę busa jak bym miał z 60lat czyli powoli zmieniam biegi za każdym razem powoli puszczam sprzęgło jak by to był Lublin. obroty nie przekraczają 2.5tyś bo nie widzę sensu. Wydaje mi się że szanuję samochody powyżej 3.5tony bo wiem jakie konsekwencje mogą mnie spotkać z powodu lekkomyślności. Zastanawiam się ciągle bo wiem że to ja nim jeżdżę a nie pracownik który wsiada i ma to w dupi..

Czy silnik 90km a 125km jest taki sam? Pytam o sam blok. Czy da sie do takie bloku z 90km zamontować wszystkie podzespoły z 125km? Pyt bo nie wiem czy nie lepiej jeździć aż padnie i później tylko blok wymienić.

Ostatnio edytowane przez Adept ; 19-11-2017 o 13:57
Whiskacz86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2017, 12:58   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Wymieniać rozrząd?

Cytat:
Napisał Whiskacz86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy silnik 90km a 125km jest taki sam? Pytam o sam blok. Czy da sie do takie bloku z 90km zamontować wszystkie podzespoły z 125km? Pyt bo nie wiem czy nie lepiej jeździć aż padnie i później tylko blok wymienić.
Wg katalogu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wszystkie silniki 2,4 w czasie od 01.08.2000 do 31.03.2003 miały ten sam blok o numerze 1217041 FORD, a od 01.05.2003 wprowadzono dla wszystkich modeli jednakowy blok nr 1348122 FORD.
Czym się różnią - niestety nie wiem...
W modelu Mk7 też był jeden, taki sam blok produkowany jednocześnie do wszystkich modeli ( 3030110A FORD).
Na pewno do słupka z wałem i z głowicą da się zamontować zamiennie łańcuch szerszy/węższy i odpowiednie koła oraz pompę (VP30/VP44)- kiedyś pytałem o to chłopaków w Auto-Waś...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-11-2017 o 13:09
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2017, 14:06   #5
Whiskacz86
ford::average
 
Avatar Whiskacz86
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-01-2016
Model: 350EL
Silnik: 2.4 Duratorq
Rocznik: 2003
Postów: 79
Domyślnie Odp: Wymieniać rozrząd?

Czyli olać. Wymieniam sam napinacz, olej i czekam aż padnie. Uszczelniacz wału na pokrywie rozrządu jest dostępny jako jeden element?
Whiskacz86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2017, 18:48   #6
Whiskacz86
ford::average
 
Avatar Whiskacz86
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-01-2016
Model: 350EL
Silnik: 2.4 Duratorq
Rocznik: 2003
Postów: 79
Domyślnie Odp: Wymieniać rozrząd?

No i wałek. Po całej zabawie Transit pali na szczała (przy -5C) ale po 3 sec. gaśnie i mruga kontrolka świec. Po odłączeniu dodatkowego zabezpieczenia czyli alarmu i modułu odcinającego zasilanie nadal gaśnie i wywala błąd świec żarowych (autoalarm odłączony przy pomocy osoby zajmującej się tym). Jakaś podpowiedz? rozbierany był przód.
Whiskacz86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2017, 19:31   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Wymieniać rozrząd?

Błąd świec żarowych może być związany raczej tylko ze sterowaniem przekaźnikiem świec przez PCM, bo awaria samych świec (nawet kiedy cztery padną) nie skutkuje żadnym błędem, tylko ewentualnie problemami z odpaleniem i lekkim kopceniem.
Więc albo źle jest sczytany błąd (kiepski tester), a przyczyną jest coś związane z rozrządem - rozjeżdżają się odczyty czujnika położenia wału i wałka pompy (w pompie).

Czy kontrolka immo, kiedy silnik sam gaśnie - coś sygnalizuje?
Czujnik MAP podłączony jest?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2017, 19:38   #8
Whiskacz86
ford::average
 
Avatar Whiskacz86
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-01-2016
Model: 350EL
Silnik: 2.4 Duratorq
Rocznik: 2003
Postów: 79
Domyślnie Odp: Wymieniać rozrząd?

Samochód odpala, chodzi ładnie po 3 sekundach gaśnie i mruga tylko spirala. Sam rozrząd nie był ruszany, jednak zostawiliśmy go w spokoju a samą pokrywę dałem do piaskowania i malowania proszkowego. Sama kontrolka (samochodzik z kluczykiem) mrugnie tylko na sekundę na pozycji II. Samochód pali super i nie dymi, w zeszłym roku założyłem nowe świece NGK.

Bump: Jeśli mówimy o tym samym czujniku czyli ten na dole przy wężu to z góry świecąc nie widziałem nic niepokojącego ale faktycznie nie miałem wtyczki w ręce.
Whiskacz86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2017, 20:08   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Wymieniać rozrząd?

O czujniku wspomniałem, bo sądząc po zdjęciach cały przód z IC był demontowany (?). Więc może MAP został źle podłączony...

Potrzebujesz chyba dobrego testera, skoro miga kontrolka świec, musi być jakiś sensowny błąd.
Czy pisząc o błędzie świec żarowych, mówiłeś o pokazaniu przez tester błędu P0380, czy po prostu zaświeciła się kontrolka świec? Ja zrozumiałem, że jest konkretny błąd obwodu świec żarowych...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2017, 20:15   #10
Whiskacz86
ford::average
 
Avatar Whiskacz86
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-01-2016
Model: 350EL
Silnik: 2.4 Duratorq
Rocznik: 2003
Postów: 79
Domyślnie Odp: Wymieniać rozrząd?

Przepraszam bo wprowadziłem cię w błąd moją wypowiedzią. Gaśnie i mruga spirala a błędu nie sprawdziliśmy bo ja miałem prace i mechanik również. Sam nie posiadam testera a mechanik ma parę sztuk w tym jakiegoś nowego Delphi. Mi się wydaje że pewnie jakiś kabelek ucierpiał przy demontażu i dlatego takei coś się dzieje ale mechanik stwierdził że dodatkowe zabezpieczenie się zresetowało i blokuje immobilaiser ale tak się nie dzieje bo go odłączyłem sprytnym sposobem dzięki "monterowi" zabezpieczeń "Cobra" czyli ten który tym się zajmuje.

Ostatnio edytowane przez Whiskacz86 ; 02-12-2017 o 20:18
Whiskacz86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.