Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2017, 19:18   #1
jaby
ford::advanced
 
Avatar jaby
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: jelenia góra
Model: TRANSIT 9 osobowy fokus mk1 1.6 ghia
Silnik: 2.0 TDDI 85KM 2.5 D 75KM
Rocznik: 1999 2003 2004 2005
Postów: 207
Domyślnie Buczy na niskich obrotach

Witam niewiem jak to fachowo opisac ale ale opisze wlasnymi slowami auto chodzilo elegancko czyli zmiana biegow przy niskich obrotach i wszystko OK ale... dalem auto do kolegi na wymiane tulei w przednim zawieszeniu i tu zonk auto np przy 1,5 tys obrotow na 3,4,5 biegu dziwnie buczy tak jakby wpadal w male wibracje aha i powiedzial ze za niedlugo będzie do wymiany gietki czy cos takiego element bo ma juz przedmuchy mam na mysli cos co jest blisko kolektora jakas rura co eluminuje drgania przy wydechu dodam ze predzej moglem jechac na 4 biegu przy predkosci np. 50 km/h i wibracji buczenia nie bylo pozdrawiam serdecznie i czekam na Wasze propozycje co do przyczyny (dziwnej)


Ostatnio edytowane przez jaby ; 15-12-2017 o 19:21
jaby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 20:25   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Buczy na niskich obrotach

Nie wiemy którą tuleję wymieniał, ale prawdopodobnie musiał ruszyć półosie - mógł coś uszkodzić, np. przegub lub łożysko. Może jest uszkodzona poduszka pod skrzynią, tam są dwa elementy metalowo gumowe, w tym nieduży silentblok - może jest wybity, przesunięty.

Elastyczny element znajduje się pomiędzy katalizatorem i pierwszym tłumikiem, ja już go zmieniałem, też mi się rozszczelnił. Ale czy on jest przyczyną wibracji?
Zmienić go trzeba w specjalistycznym warsztacie, to jest grubsza robota, z tego co pamiętam trzeba było ciąć i spawać rurę, aby ocalić katalizator...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-12-2017 o 21:29
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 07:31   #3
jaby
ford::advanced
 
Avatar jaby
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: jelenia góra
Model: TRANSIT 9 osobowy fokus mk1 1.6 ghia
Silnik: 2.0 TDDI 85KM 2.5 D 75KM
Rocznik: 1999 2003 2004 2005
Postów: 207
Domyślnie Odp: Buczy na niskich obrotach

Wymienial po dwie tuleje na wachaczu z lewej i prawej strony i lozysko z prawej oraz sworzen kulisty z prawej i teraz niewiem czy wyciagal półos ale jesli tak to w jaki sposób mozna ja uszkodzic lub zle zalozyc
jaby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 08:17   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Buczy na niskich obrotach

Nie wiemy jak po kolei co robił, jak rozpiął zwrotnice od wahaczy, jak wyszły półosie z piast. Jeżeli zbyt zdecydowanie używał młota, mógł coś uszkodzić.

Nikt nic konkretnego tak na odległość ci nie powie. Ale podejrzewam, że któryś z przegubów jest uszkodzony, albo jeden z zewnętrznych, albo przy podporze prawej półosi.
Zresztą nie bardzo rozumiem co się dzieje - czy bardziej wyczuwalne są wibracje, czy buczenie- hałas. Może gdzieś zespół napędowy opiera się o jakiś element lub nadwozie...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 09:06   #5
jaby
ford::advanced
 
Avatar jaby
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: jelenia góra
Model: TRANSIT 9 osobowy fokus mk1 1.6 ghia
Silnik: 2.0 TDDI 85KM 2.5 D 75KM
Rocznik: 1999 2003 2004 2005
Postów: 207
Domyślnie Odp: Buczy na niskich obrotach

Byłem teraz w kanale polosie nie byly ruszane niby wszystko jest ok zdecydowanie halas no i delikatne wibracje np lusterka lewego a nigdy tego nie bylo
jaby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 10:08   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Buczy na niskich obrotach

Cytat:
Napisał jaby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem teraz w kanale polosie nie byly ruszane
Jeżeli zmieniał łożysko w piaście, musiał ruszyć półoś...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 19:37   #7
jaby
ford::advanced
 
Avatar jaby
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: jelenia góra
Model: TRANSIT 9 osobowy fokus mk1 1.6 ghia
Silnik: 2.0 TDDI 85KM 2.5 D 75KM
Rocznik: 1999 2003 2004 2005
Postów: 207
Domyślnie Odp: Buczy na niskich obrotach

Witam chyba znaleziona przyczyna polos ktora wchodzi do skrzyni od strony kierowcy ta krótsza ma luz jak poruszam gora dol okolo 2 milimetrow lub wiecej oraz wzdluz tez jest luz ale ten wzdluzny chyba musi byc bo zawieszenie pracuje albo sie myle bus ma 870000 tys km

Ostatnio edytowane przez jaby ; 16-12-2017 o 21:05
jaby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 21:42   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Buczy na niskich obrotach

Cytat:
Napisał jaby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam chyba znaleziona przyczyna polos ktora wchodzi do skrzyni od strony kierowcy ta krótsza ma luz jak poruszam gora dol okolo 2 milimetrow lub wiecej oraz wzdluz tez jest luz ale ten wzdluzny chyba musi byc bo zawieszenie pracuje albo sie myle bus ma 870000 tys km
Luz osiowy (wzdłużny) może być, promieniowego nie powinno być.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2017, 07:12   #9
jaby
ford::advanced
 
Avatar jaby
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: jelenia góra
Model: TRANSIT 9 osobowy fokus mk1 1.6 ghia
Silnik: 2.0 TDDI 85KM 2.5 D 75KM
Rocznik: 1999 2003 2004 2005
Postów: 207
Domyślnie Odp: Buczy na niskich obrotach

Witam a jak jest z wymianą cos konkretnie jest potrzebne czy tylko trzeba odkrecic łożysko zdjac z piasty półos i delikatnie wyciagnac ze skrzyni ??? Później odwrotnosc przy założeniu ??? Pytam ponieważ nigdy tego nie robiłem mimo ze auto mam 7 lat dzięki za pomoc
jaby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2017, 08:21   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Buczy na niskich obrotach

Do wymiany półosi łożyska nie odkręcasz od piasty...
Trzeba zdjąć zacisk hamulca i jakoś go powiesić by nie przeszkadzał, następnie odkręcasz nakrętkę czopa półosi w piaście. Teraz aby półoś można było wyjąć, trzeba rozłączyć wahacz ze zwrotnicą (przegub zwrotnicy). Po rozłączeniu zwrotnicy odciągasz ją na zewnątrz od wahacza i półoś wyjdzie z piasty (albo i nie, czasem jest zapieczona), następnie wyjmujesz półoś ze skrzyni - i tu kolejny problem, zaczyna lecieć olej ze skrzyni (można ewentualnie wcześniej go spuścić).

Tutaj mam ważną uwagę:
z zamiennikami półosi do Mk6 jest ostatnio problem. Następny model Mk7 ma prawie identyczną półoś, tyle że czop wchodzący w piastę jest dłuższy i kilka mm (bo Mk7 ma szersze łożysko). Producenci zamienników chcą chyba robić jeden uniwersalny model, ale w efekcie przy montażu powstają problemy. Czop ma dłuższą część walcową i w starszym modelu Mk6 wystaje z łożyska. Bez specjalnej drugiej podkładki, grubej i z otworem większym od średnicy czopa nie można dokręcić półosi (czopa) do piasty. Dodatkowo czop bardziej wystaje w części nagwintowanej - przy felgach stalowych to nie przeszkadza, ale przy felgach alu u mnie czop... wypychał dekielki z felg. Musiałem tarczką skrócić czop o kilka mm.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.