Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-05-2011, 09:01   #111
bratroberta
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-04-2011
Skąd: mazowsze
Model: ford fiesta mk 3 1.3 60 KM
Silnik: 1.3 60 KM
Rocznik: 1995
Postów: 8
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Dzięki za pomoc, zrobiłem wstępną rezerwację i chyba się zdecyduję na tego S-Maxa. Sprzedawca w Używane Jak Nowe mi dużo powiedział o tym autku i zrobiliśmy sobie dwie wyczerpujące jazdy próbne. Dogadujemy jeszcze kwestię kredytu, miałem płacić całość od razu ale dali tak korzystną ofertę, że chyba część wezmę na kredyt i jeszcze sobie fajne wakacje w tym roku zrobimy : )

bratroberta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 21:09   #112
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Cytat:
Napisał slavco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
S-max to nie auto do jazdy w terenie.
Dokładnie tak... tyle, ze 4x4 nie jest dedykowane do jazdy w terenie i wielu kierowcom brakuje go na sniegu i mokrym asfalcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brak 4x4 w ofercie Forda (Mondeo, S-Max, Focus) niestety skłania mnie do myślenia o zmianie marki przy najbliższej wymianie auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela

Ostatnio edytowane przez keisim ; 17-05-2011 o 21:12
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 21:46   #113
MerlinMag
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-11-2006
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 70
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Cytat:
Napisał keisim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie tak... tyle, ze 4x4 nie jest dedykowane do jazdy w terenie i wielu kierowcom brakuje go na sniegu i mokrym asfalcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brak 4x4 w ofercie Forda (Mondeo, S-Max, Focus) niestety skłania mnie do myślenia o zmianie marki przy najbliższej wymianie auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tez o tym myslalem, tylko w tej cenie nie ma samochodu tak pojemnego jak mondeo kombi czy s-max. subaru za 120 kzl to troche duzo a skoda superb z haldexem i skrotami podobno daje rade, ale to... skoda i tez pewnie wyjdzie ponad 100kzl.
MerlinMag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 23:21   #114
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Zaraz, przecież teraz najtańszy S-MAX kosztuje 97k. Gdyby oferowali 4x4 to na pewno nie w najtańszej wersji wyposażeniowej i silnikowej i sam napęd 4x4 też swoje kosztuje. Wyszłoby pewnie ze 130k lub więcej...
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2011, 06:19   #115
MerlinMag
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-11-2006
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 70
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaraz, przecież teraz najtańszy S-MAX kosztuje 97k. Gdyby oferowali 4x4 to na pewno nie w najtańszej wersji wyposażeniowej i silnikowej i sam napęd 4x4 też swoje kosztuje. Wyszłoby pewnie ze 130k lub więcej...
mozemy sobie gdybac ile by kosztowal gdyby...
natomiast mam oferte na s-max 1,6 ecoboost z pakietem chyba gold za 90kzl brutto. we wspomnianej skodzie doplata do haldexa4 to ok 9kzl brutto. biorac pod uwage, ze ford pewnie tez korzystalby z tego patentu (tak jak w kudze) wychodziloby ponizej 100kzl. a taka kwote wolalbym wydac na forda niz na skode...
MerlinMag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2011, 06:36   #116
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyszłoby pewnie ze 130k lub więcej...
No i dobrze, niech tyle kosztuje. Za Audi czy BMW w automacie z 4x4 i paroma zaledwie dodatkami trzeba zaplacic co najmniej 200-250kzl. Myslisz, ze nie byloby chetnych na (prawie) to samo w Fordzie za 130, 140 czy nawet 150 kzl? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dla mnie Mondziak 2.2 TDCi 200KM albo 2.0 Eco 240KM z Powershift'em, 4x4 i paroma innymi gadzetami (z aktualnej oferty) bylby idealem bo poziom cenowy Audi/BMW jest dla mnie na razie zbyt odlegly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2011, 10:44   #117
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Byliby ofkorz! Panowie, nie szukajcie drugiego dna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisałem tylko, że Ford nie oferowałby tego do najtańszych wersji silnikowych i wyposażeniowych - stąd cena poniżej 100k za eSia 4x4 raczej mało realna - ale nie niemożliwa
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2011, 14:20   #118
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

A tak zapytam przewrotnie - po co Wam dołączany napęd osi tylnej ?
Ja tylko zadaję pytanie - proszę mnie na razie nie atakować :-)

I drugie pytanie - czy każdy sobie zdaje sprawę że haldex to tylko proteza 4x4 ?


sl
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2011, 15:12   #119
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Zakładam, że jeździłeś już samochodami z napędem 4x4 (stałym/dołączanym) w różnych warunkach pogodowych... ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ad.1) Mnie potrzebny jest głównie do:
a) sprawnego przemieszczania sie w warunkach zimowych - kopny śnieg, błoto pośniegowe - w moich okolicach często jest z tym problem, dojazd do domu to droga szutrowa, odśnieżana od święta...

b) sprawnego ruszania na mokrym asfalcie - zdarzyło się nie raz, że na starcie spod świateł zawstydziła mnie jakaś popierdółka czy dostawczak...

Żona ma Qashqai'a z Haldexem, który w obu wspomnianych scenariuszach daje radę i to naprawdę dobrze! W razie potrzeby, można go przełaczyć w tryb 2WD...
Ostatniej zimy zdarzyło mi się dojechać Mondziakiem tylko kilka metrów za bramę posesji - na tym podróż się kończyła - powrót do garażu, zmiana na Nissana i problem znikał... Wiem, że większy prześwit w Nissanie odgrywa duża rolę ale tak czy siak u mnie Haldex by się nie marnował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ad.2) Zdaję sobie sprawę, że Haldex to nie Torsen ale lepsze to niż nic...
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2011, 20:52   #120
MerlinMag
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-11-2006
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 70
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

w nissanie jest haldex? oj chyba nie... z tego co kojarze to w haldexie nie ma mozliwosci blokady napedu a w nissanie jest taka mozliowsc (2wd, 4wd i lock).
MerlinMag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.