Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2018, 10:47   #11
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu

Gdyby auto 8 letnie miało 250 tys przebiegu, to tak, ale 140 na pewno nie.

Przy wymianie poruszał bym kołem napedu pompy, czy nie ma zadnych luzów na łozyskujak sztywne to do nastepnej wymiany.

Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2018, 12:00   #12
kusny
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-06-2013
Skąd: ok. Częstochowy
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu

Właśnie na takiej, rzetelnej podpowiedzi mi zależało.
Dziękuję i pozdrawiam,
kusny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2018, 12:12   #13
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,426
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu

Sam ryzykujesz podowjny koszt robocizny jesli pompa zacznie przeciekac za pol roku.
Zrobic i zapomnieć, zamiast macać i zastanawiac się kiedy będzie do wymiany.
U mnie przy 150 po 11latach lekko puszczała.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2018, 12:13   #14
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam ryzykujesz podowjny koszt robocizny jesli pompa zacznie przeciekac za pol roku.
Zrobic i zapomnieć, zamiast macać i zastanawiac się kiedy będzie do wymiany.
Zgadza się. I to jest merytoryczna odpowiedź.

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L21 przy użyciu Tapatalka
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2018, 20:49   #15
kbomb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-12-2015
Model: ford
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu

Niedawno w swojej fuzji wymieniałem rozrząd - powód nie przebieg (zbliżony do tego autora wątku) a wiek, rocznik 2004.
Przed w/w operacją też miałem dylemat co do pompy...
Finalnie wymieniłem komplet i myślę, że była to słuszna decyzja.
Dlaczego? Oryginalna pompa (miałem ją w swoich łapkach po wymianie) podczas ręcznego obracania sprawiała wrażenie tak jakby się lekko zacierała - podczas pełnego obrotu chwilami trzeba było użyć większej siły.
Dodatkowo (to nie jakiś jednoznaczny wyznacznik jakości) ORI miała korpus z tworzywa, a założony zamiennik DAYCO full odlew z zapewne duraluminium. Nowa pompa podczas ręcznego obrotu kręciła się lekko i z jednakowym obciążeniem.
Co do samego paska dla 1.4tdci to tylko uczulę - są dostępne paski na duże przebiegi, odpowiedniki oryginalnych na pierwszy montaż oraz paski których producenci wymianę zalecają w interwałach ponad 2x krótszych od ORI.

...ja proponował bym dodatkowo wymienić dwa simeringi do których dostęp jest właśnie przy okazji wymiany rozrządu - koszt kilkanaście złotych, a spokój głowy bezcenny (u mnie delikatnie olej puszczał tylko jeden - pod autem brak śladów, tylko na korpusie dostrzeżone przy w/w operacji).
kbomb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2018, 00:55   #16
Kujol123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2018
Model: Fusion
Silnik: 1.4i
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu

A powiedzcie mi jak to jest z blokadą wału korbowego podczas wymiany. On blokuje wał tylko w jedną stronę, gdy dokrecamy kolo pasowe, oraz ma wyznaczyć górny martwy punkt, czyli teoretycznie prawidłowe ustawienie, a co w przypadku kiedy chcemy koło pasowe odkręcić?
Wtedy musimy wyjąć rozrusznik i o koło zamachowe zablokować wał?
1'4 16v oczywiście
Kujol123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2018, 10:58   #17
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu

nie wiem jak w 1.4 ,ale wydaje mi się że do dokręcenia śruby na wale powinieneś blokować wieniec .
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 19:50   #18
Maver2
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Olsztyn
Model: Fousion
Silnik: 1,4 80 KM
Rocznik: 2006
Postów: 59
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu

Dal zainteresowanych samodzielną wymianą rozrządu i blokada wałków.
Zagadnienie poruszane już w kilku wątkach.
Polecam do obejrzenia szczególnie dla mechaników warsztatowych, tym bardziej że identycznie wygląda wymiana w Fieście i chyba jakiejś Maździe. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] 3 godzinne szkolenie z amatorskiej wymiany rozrządu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Maver2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 21:12   #19
Maver2
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Olsztyn
Model: Fousion
Silnik: 1,4 80 KM
Rocznik: 2006
Postów: 59
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu

A przy okazji pozwolę sobie podpiąć się pod watek bo w temacie.
Czy ktoś wie jak można ( bo chyba można) zmienić (przyspieszyć lub opóźnić kąt zapłonu) przestawiając ząbki na wałkach/ pasku rozrządu?
Chyba mozna bo . . . . swoją Fuzję mam od nowości, najpierw jako wóz firmowy, śmigał jak rakieta. Na 5 biegu pod górkę rozpędzał się bez problemu. Trzeba było tylko pamiętać by w czasie jazdy obroty nie spadały poniżej 2 tys. bo wtedy zaczynały "grać zawory" czyli było spalanie stukowe wynikające ze zbyt wczesnego zapłonu (lub niskiej liczby oktanowej paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
Po 120 tys. serwis zasugerował wymianę rozrządu bo tak zaleca Ford i . . . się zaczęło.
Samochód jechał jak by ktoś mu przyczepił spadochron. Na 1,2,3 jeszcze się rozpedzał, na 4 tylko jechał a na 5 nie dawał juz rady. Zgłoszona reklamacja została na początku odrzucona, dopiero jak firma poinformowała serwis, że składa sprawę do sądu a oni zapłacą za przestój to ją uwzględnili. Po naprawie reklamacyjnej juz dało sie jeździć ale to już nie było to i tak zostało do teraz. Mechanik robiący reklamacje powiedział że przestawił o 1/2 ząbka ale więcej się boi bo to silnik kolizyjny i można pogiąć zawory.
Teraz mam kolejną wymianę rozrządu i chciałbym w zaprzyjaźnionym warsztacie poprawić to co serwis skopał tylko nie wiem co i w która stronę?
Wydaje mi się, że przyspieszenie powinno dać przesunięcie paska na wałkach rozrządu w kierunku przeciwnym do ruchu zegarka ?? A może odwrotnie ?
Maver2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2020, 11:05   #20
japl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-02-2020
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Rozrząd

Witam z racji tego że mam zamiar wymienić rozrząd z pompą wody mam do was pytanie, jakiej firmy kupić pompę i pasek, ewentualnie zestaw?
japl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.